Shine-logo
امروز
1400 فروردین 30
27 10
3 07 97
1 0

دیوارپوش هتلی

خلاصه :

مبحث طراحی دکوراسیون داخلی برای هر محیطی لازم و ضروری است، زیرا اگر فضایی، دکوراسیون هوشمندانه ای داشته باشد این امکان را فراهم می کند تا علاوه بر زیبایی آرامش و کاربری فضا را هم افزایش دهد. هتل ها هم مانند هر محیطی نیاز به دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد دارند، حتی می توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی هتل از مهم ترین دغدغه های صاحبان هتل ها می باشد. برای طراحی داخلی هتل می توان از طرح های مدرن و خلاقانه استفاده کرده و با کمک ایده های هوشمندانه نیازهای اجتماعی مسافران را بر طرف نمود. توجه داشته باشید که هتل های زیبا و مدرن امروزی علاوه بر اینکه مجهز به پیشرفته ترین وسایل روز دنیا هستند طراحی داخلی بی نظیری دارند که باعث برجسته شدن آن ها می گردد. هر ساله در صنعت دکوراسیون داخلی تحول عظیمی صورت می‌گیرد و محصولات قدیمی جای خود را به محصولات جدیدتر می‌دهند. کاغذ دیواری به عنوان اصلی ترین جزء دکوراسیون داخلی دارای بیشترین تغییر و تحول سالیانه است. کاغذ دیواری از جمله عناصر مهم در دکوراسیون داخلی است که برای پوشاندن دیوارها استفاده می شود. به دلایل مختلفی از جمله نصب آسان، تنوع بالای طرح، رنگ و قیمت پرمصرف‌ترین دیوارپوش در دکوراسیون داخلی می‌باشد. تنوع بالا در طرح و رنگ دیوارپوش‌ها باعث می‌شود بتوان از آن برای تمام سبک‌های دکوراسیون داخلی و تمامی فضاهای مختلف از نظر اندازه و کاربرد استفاه نمود. برای انتخاب کاغذ دیواری هتل باید از جنسی که مقاوم است، استفاده کرد زیرا برای عوض کردن آن‌ها هزینۀ زیادی را باید متحمل شد. انتخاب رنگ در کاغذ دیواری های هتل اهمیت خاصی دارد که حتما باید با متخصصان این کار مشورت کرد و رنگ‌هایی را انتخاب کرد که تلفیق آن ها فضایی آرامبخش و زیبا را برای مسافران ایجاد کند. برای انتخاب بهترین رنگ برای قسمت های مختلف باید از علم روانشناسی رنگ اطلاعاتی داشت. برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری حتما باید توجه داشت که با وسایل هتل همخوانی داشته باشد، همچنین برای انتخاب کاغذ دیواری هتل و قبل از نصب کاغذ دیواری باید به نکاتی توجه کرد. به دلیل رفت و آمد در هتل ها حتما باید از کاغذ دیواری هایی که قابل شست و شو هستند استفاده شود. عموما هتل ها دارای پنجره های بزرگی هستند که آفتابگیر هستند؛ پس باید کاغذ دیواری ای انتخاب کرد که در برابر تابش اشعۀ خورشید تغیر رنگ ندهد. مهم ترین مسئله ای که می بایست در هنگام خرید کاغذ دیواری به آن دقت داشت اعتبار به برندی است که تناسب جنس کاغذ دیواری خریداری شده و مقدار پولی که بابت آن پرداخته شده را تضمین می نماید.


کاغذ دیواری هتلی
مبحث طراحی دکوراسیون داخلی برای هر محیطی لازم و ضروری است، زیرا اگر فضایی، دکوراسیون هوشمندانه ای داشته باشد این امکان را فراهم می کند تا علاوه بر زیبایی آرامش و کاربری فضا را هم افزایش دهد. هتل ها هم مانند هر محیطی نیاز به دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد دارند، حتی می توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی هتل از مهم ترین دغدغه های صاحبان هتل ها می باشد. برای طراحی داخلی هتل می توان از طرح های مدرن و خلاقانه استفاده کرده و با کمک ایده های هوشمندانه نیازهای اجتماعی مسافران را بر طرف نمود. توجه داشته باشید که هتل های زیبا و مدرن امروزی علاوه بر اینکه مجهز به پیشرفته ترین وسایل روز دنیا هستند طراحی داخلی بی نظیری دارند که باعث برجسته شدن آن ها می گردد.
هر ساله در صنعت دکوراسیون داخلی تحول عظیمی صورت می‌گیرد و محصولات قدیمی جای خود را به محصولات جدیدتر می‌دهند. کاغذ دیواری به عنوان اصلی ترین جزء دکوراسیون داخلی دارای بیشترین تغییر و تحول سالیانه است. کاغذ دیواری از جمله عناصر مهم در دکوراسیون داخلی است که برای پوشاندن دیوارها استفاده می شود. به دلایل مختلفی از جمله نصب آسان، تنوع بالای طرح، رنگ و قیمت پرمصرف‌ترین دیوارپوش در دکوراسیون داخلی می‌باشد. تنوع بالا در طرح و رنگ دیوارپوش‌ها باعث می‌شود بتوان از آن برای تمام سبک‌های دکوراسیون داخلی و تمامی فضاهای مختلف از نظر اندازه و کاربرد استفاه نمود.
برای انتخاب کاغذ دیواری هتل باید از جنسی که مقاوم است، استفاده کرد زیرا برای عوض کردن آن‌ها هزینۀ زیادی را باید متحمل شد. انتخاب رنگ در کاغذ دیواری های هتل اهمیت خاصی دارد که حتما باید با متخصصان این کار مشورت کرد و رنگ‌هایی را انتخاب کرد که تلفیق آن ها فضایی آرامبخش و زیبا را برای مسافران ایجاد کند. برای انتخاب بهترین رنگ برای قسمت های مختلف باید از علم روانشناسی رنگ اطلاعاتی داشت. برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری حتما باید توجه داشت که با وسایل هتل همخوانی داشته باشد، همچنین برای انتخاب کاغذ دیواری هتل و قبل از نصب کاغذ دیواری باید به نکاتی توجه کرد. به دلیل رفت و آمد در هتل ها حتما باید از کاغذ دیواری هایی که قابل شست و شو هستند استفاده شود. عموما هتل ها دارای پنجره های بزرگی هستند که آفتابگیر هستند؛ پس باید کاغذ دیواری ای انتخاب کرد که در برابر تابش اشعۀ خورشید تغیر رنگ ندهد. مهم ترین مسئله ای که می بایست در هنگام خرید کاغذ دیواری به آن دقت داشت اعتبار به برندی است که تناسب جنس کاغذ دیواری خریداری شده و مقدار پولی که بابت آن پرداخته شده را تضمین می نماید.
در سال های اخیر در کشورهای متمدن جنس مواد مصرفی در محصولات تغییر کرده و به سمت استفاده از اجناس سازگار با محیط زیست رفته اند که برای انسان و محیط زیست مضر نباشد و قابل بازگشت به محیط زیست باشند. کاغذ دیواری هم از این حیث مستثناء نیست و کاغذ دیواری هایی با مواد اولیه طبیعی و الیاف ساخته شده که اصطلاحاً کاغذ دیواری نانوون (non-woven) یا بافته نشده نام برده می شوند. این کاغذ دیواری‌ دارای PVC نمی باشند و از الیاف فیبری سلولوزی به همراه الیاف نساجی در دستگاه کاغذ دیواری تولید می شوند که برای استحکام بیشتر به  آن مواد اکرلیک می افزایند. کاغذ دیواری نانوون بسیار خوش نصب است و پس از نصب محکم و یکپارچه به دیوار چسبیده و هیچ گونه درزی دیده نمی شود. تکنولوژی نانوون در حال حاضر بیشتر مورد استفاده برای تولید کاغذ دیواری الگوهای متوسط به بالا است. این تکنولوژی 8 سال پیش به بازار معرفی شد و خود را به عنوان بستر مطلوب برای اکثر تولید کنندگان معرفی کرد. یکی از مزایای این نوع کاغذ دیواری، قابلیت تنفس آن می باشد و این امر مهم سبب می شود تا هوا و رطوبت در کاغذ دیواری زندانی نگردد و در گذر زمان از به وجود آمدن قارچ و کپک و گازهای سمی جلوگیری نماید. زیرا تمامی کاغذ دیواری های نانوون قابلیت شست و شو دارند و همین موضوع بافته نشدن و الیاف خاص به خود و همچنین اجازه تنفس، هیچ گونه رطوبتی را در خود به جا نمی گذارد و این بزرگترین مزیت این کاغذ دیواری می باشد. سرعت نصب بالا به دلیل عدم نیاز کاغذ دیواری به چسب کاری دوباره و مقاومت به پارگی و عدم وجود هر گونه درز قابل مشاهده پس از نصب، از جمله مزیت های اصلی این کاغذ دیواری می باشد.
کاغذ دیواری های قابل شستشو انواعی از کاغذ دیواری هستند که به خاطر داشتن پوشش های مقاوم به آب و رطوبت و یا استفاده از مواد پلاستیکی و یا وینیل در ساخت آن ها به این نام معروف شده اند و از نظر مقاومت به آب و یا قابلیت شستشو درجات مختلفی دارند. امروزه انواع قابل شستشو در بین مردم بسیار پرطرفدار شده اند ولی از نظر زیست محیطی بسیاری از آن ها به دلیل استفاده از مواد تجزیه ناپذیری در طبیعیت مورد تایید نیستند.
قیمت کاغذ دیواری هم مانند هر محصول دیگری در بازار بسته به کیفیت، طرح و برند تولید کننده دارای قیمت های مختلف می باشد که می توان به سه دسته کاغذ دیواری ارزان قیمت، متوسط و کاغذ دیواری گران قیمت تقسیم نمود. از مهم ترین موارد تعیین کنندۀ قیمت کاغذ دیواری جنس متریال و گرماژ آن و همچنین برند تولید کننده آن است که تا حد زیادی تعیین کنندۀ قیمت آن می‌باشد، به این معنا که قیمت کاغذ دیواری با توجه به این شرایط ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد.
با استفاده از طرح های عمودی و با فاصله، می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است. با استفاده از طرح های افقی، می توانید فضا را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست، نشان داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک تر نشان داد. با استفاده از طرح های شلوغ و گُل دار، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهید. با استفاده از طرح های قطری و زیگزاگ، می توانید محیط را زنده و پویا جلوه دهید. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند. یادتان باشد که اگر الگوی کاغذ دیواری تان خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند. یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید. بهتر است قبل از انتخاب کاغذ دیواری، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی داشته باشید. رنگ ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا می کنند. از رنگ های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می شود. به طور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.
 

لیست نظرات

ارسال نظر

5/5 0 0 0