نکات کاربردی در طراحی دکوراسیون خانه هایی که سقف کوتاه دارند
Shine-logo
امروز
1399 دی 27
26 2
5 04 98
1 0

 نکات کاربردی در طراحی دکوراسیون خانه هایی که سقف کوتاه دارند

خلاصه :

در این مطلب به معرفی برخی از موفق ترین تکنیک های اثر گذار برای حل این مشکل می پردازیم. کلید حل این ایراد را می توان در استفاده از نگاه و تفکرات نو و همینطور بهره گیری از خطاهای دید کاربردی که حس بزرگ تر بودن فضا را در افراد ایجاد می کند یافت. خلاصه اگر از حضور در اتاق خواب یا آشپزخانه ای که سقف کوتاهی دارد احساس خفگی به شما دست می دهد بهتر است یک یا همه 6 ترفند مطرح شده در این مقاله را امتحان کنید.


سقف کوتاه یکی از عناصر کوچک دیده شدن یک اتاق است و این موضوع کاری کرده که طراحان دکوراسیون بکوشند تا با بهره گیری از تکنیک هایی خاص، مشکل ارتفاع را کم تر نشان دهند. در این مطلب به معرفی برخی از موفق ترین تکنیک های اثر گذار برای حل این مشکل می پردازیم. کلید حل این ایراد را می توان در استفاده از نگاه و تفکرات نو و همینطور بهره گیری از خطاهای دید کاربردی که حس بزرگ تر بودن فضا را در افراد ایجاد می کند یافت. خلاصه اگر از حضور در اتاق خواب یا آشپزخانه ای که سقف کوتاهی دارد احساس خفگی به شما دست می دهد بهتر است یک یا همه 6 ترفند مطرح شده در این مقاله را امتحان کنید.

استفاده از رنگ های صحیحمدتی است که نقاشی سقف به دوران اوج خودش در زمان رنسانس بازگشته ولی اگر صحبت از نقاشی کردن سقف های کوتاه باشد، امتحان کردن رنگ های تیره و یا هر گونه تصویر رنگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. هر چند این موضوع کمی ناراحت کننده است اما هر چه سقف رنگی تر باشد ارتفاع خودش را کوتاه تر نشان می دهد. اگر قصد استفاده از رنگ هایی جز سفید را دارید بهتر است به رنگ های بسیار ملایم و خنثی که در انتهای طیف رنگی قرار دارند سری بزنید. اگر سفید راضیتان نمی کند نظرتان در مورد رنگ خاکستری کم رنگ چیست؟ گچ بری های کناره سقف را نیز با همین رنگ کار کنید تا سقف اتاق را هر بیشتر چه بلند نشان دهد.

با نورپردازی چشم ها را فریب دهیدهر چه نور بیشتری به روی سقف خود بتابانید ارتفاع آن بلند و بلندتر به چشم می آید پس بهتر است سری به لاله زار بزنید و بهترین روش نورپردازی ممکن را برای اتاق یا خانه پیدا کنید. به جای انتخاب آویزها و لوسترهایی که به سقف متصل شده و نور را به سمت پایین و دور سقف خانه می فرستند، تمرکز را به روی روشنایی سقف قرار دهید و اجازه دهید تا منابع نور بیشتری به روشنایی اتاق کمک رسانی کنند. اگر از رنگ های ملایم برای نقاشی سقف استفاده کردید می توانید با نورپردازی قوی سقف تاثیر این انتخاب را دو چندان کنید.

از مبلمان کوتاه استفاده کنیدبا وجود اینکه این موضوع کاملا منطقی به نظر می رسد اما بازهم بسیاری از ما ها منکر تاثیر ارتفاع مبلمان خانه خودمان می شویم. وقتی صحبت از تلاش برای هر چه بلندتر نشان دادن یک سقف کوتاه می شود، قبول کنید که فکر از رده خارج شدن مبلمان و یا خرید یک مدل بروز را باید فراموش کرد. در عوض به فکر خرید مبلمان جمع و جورتر و مهم تر از آن کوتاه قامت تر باشید تا فضای مابین سقف و مبلمان را بیشتر از حالت عادی نشان دهد. اکثر مواقع مبلمان قدیمی و کلاسیک گزینه مناسب تری به نظر خواهد رسید.

روی طراحی دیوارها بیشتر فکر کنیداحتمالا دوست دارید از کاغذ دیواری های فانتزی تری برای پوشش دیوارهای خانه یا اتاق ها استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که انتخاب نوع کاغذ دیواری تاثیر مستقیمی بر روی ابعاد خانه و سقف خواهد داشت. به منظور هر چه بلندتر نشان داده سقف خانه و کشیدگی دیوارهای آن بهتر است از کاغذ دیواری هایی که خطوط عمودی دارند بهره ببرید. اگر نقاشی را مد نظر دارید می بایست از اثر سایه بر روی آن استفاده کنید و هر چه می توانید بخش های بالایی دیوار را کم رنگ تر کار کنید.

از تاثیر پرده ها غافل نشویدبعد از مطرح شدن نکات بالا احتمالا در این مرحله کمی گیج شده اید و نمی دانید چه انتخابی درست ترین خواهد بود. شاید اولین چیزی که به ذهن خیلی ها برسد این است که تا جایی که می شود پرده را به مرتفع ترین نقطه سقف متصر کنید و یا حتی اگر پنجره های بزرگی ندارید، از پرده های تمام قد برای پوشاندن آنها استفاده کنید. اینکار سقف اتاق را بلند تر نشان می دهد و برای کامل تر کردن آن باز هم می توانید از پرده هایی که خطوط عمودی دارند بهره ببرید. این ترفند خطای دید را بیشتر کرده و به مقدار قابل توجهی سقف اتاق و خانه را مرتفع تر نشان می دهد.


اکسسوری ها اثر بخشی بیشتری به تلاش شما می دهند
در انتها می توانید با نصب اکسسوری ها کاری کنید که بیننده بیشتر از حالت عادی به بخش های بالایی سقف خانه نگاه کند. گلدان های باریک برای اینکار ایده آل هستند و تابلوهای هنری باریک تکمیل کننده آن خواهد بود. به منظور تاثیر گذاری بیشتر تابلوها بهتر است آنها را به بالاترین قسمت ممکن در سقف و به صورت چندتایی در کنار هم نصب نمایید.
تیم طراحی مماری و دوک
 
 

شرکت بازرگانی معماری شاین با تکیه بر تجربه، توانایی و تخصص طراحان مجرب خود، در زمینه طراحی دکوراسیون و معماری داخلی منزل مشاور و همراه مشتریان خواهد بود.
 

منبع : www.homify.sg

لیست نظرات

ارسال نظر

5/5 0 0 0