مبل مبلمان صندلی مبل استیل مبلمان استیل صندلی استیل مبلمان مدرن مبل مدرن صندلی مدرن ست مبلمان مبل ایرانی مبل اروپایی منزل هتل محل کار مبلمان منزل مبلمان هتل مبلمان محل کار مبلمان دفتر صندلی کار صندلی شرکت مبل شرکت
Shine-logo
امروز
1399 دی 27
1 4
1 05 98
1 0

مبلمان استیل بخریم یا مبلمان راحتی ؟

خلاصه :

در هنگام خرید مبلمان برای منزل همیشه یک سوال ذهن ما را درگیر خود می کند که چه سبک و رنگی را بهتر است خریداری کنیم. به طور کل مبلمان ها به دو دسته مبلمان استیل یا همان کلاسیک و همچنین مبلمان راحتی مدرن تقسیم بندی می شوند. مبلمان کلاسیک که در کشور ایران به عنوان مبلمان استیل شناخته می شود عمدتا با چوب، پارچه و مقداری یراق آلات آماده سازی و ساخته می شود و برای زیبا سازی آنها از طرح هایی که معرق و منبت کاری شده بهره گرفته می شود.


ایرانی ها در گذشته های نه چندان دور وقتی بعد از یک روز کاری برای استراحت به خانه باز می گشتند، در آنجا خبری از مبلمان شیک و لاکچری نبود و بیشترشان خستگی خود را با نشستن بر روی فرش یا حتی تکیه دادن به پشتی ها در می کردنند. اما درست به مانند تمامی ابعاد زندگی ما که روز به روز دچار تحول و تغییرات شده و فناوری های جدید تلاش می کنند تا زندگی را مدرن تر کنند، استفاده از مبل و صندلی در خانه های ما نهادینه شده و به یک جز جدا نشدنی از دکوراسیون و زیبا سازی آن تبدیل گردیده است.


مبلمان استیل یا مدرن؟

در هنگام خرید مبلمان برای منزل همیشه یک سوال ذهن ما را درگیر خود می کند که چه سبک و رنگی را بهتر است خریداری کنیم. به طور کل مبلمان ها به دو دسته مبلمان استیل یا همان کلاسیک و همچنین مبلمان راحتی مدرن تقسیم بندی می شوند. مبلمان کلاسیک که در کشور ایران به عنوان مبلمان استیل شناخته می شود عمدتا با چوب، پارچه و مقداری یراق آلات آماده سازی و ساخته می شود و برای زیبا سازی آنها از طرح هایی که معرق و منبت کاری شده بهره گرفته می شود. استفاده کردن از فوم های به نسبت سفت تر و ساخت نشیمنگاه بلندتر در نگاه اول باعث می شود که نشستن بر روی چنین مبل هایی چندان باعث رفع خستگی نشود، اما به دلیل نمایش ظاهری با سبک اروپایی و یا به زبان ساده تر، القا حس سلطنتی بودن فضای یک خانه باعث شده تا محبوبیت دو چندانی میان خانواده های ایرانی پیدا کنند.


مبلمان مدرن نوع دیگر مبلمان می باشد که امروزه بیشتر توجه قشر جوان جامعه را به خود جلب کرده. این سبک مبل و صندلی بر مبنای طراحی ساده نگر بنا شده و هدف آن استفاده از مواد ارزان تر، ظاهر لوکس و خلاقیت در ارائه جلوه ای زیبا توام با کیفیت مناسب است. البته نوع دیگری نیز از مبلمان به عنوان مبلمان صفحه ای نیز وجود دارد که با استفاده از صفحات ام دی اف، کامپوزیت یا نئوپان ساخته می شود که در این مقاله به این سبک مبلمان نخواهیم پرداخت.


کدامیک سبک مبلمان گران تر است؟

تفاوت مابین مبلمان راحتی مدرن و استیل در وهله اول در هزینه ساخت و قیمت نهایی اعلام شده به خریداران است. با وجود اینکه مبلمان مدرن و استیل هر دو می توانند قیمت های متفاوتی داشته باشند، اما به علت استفاده بیشتر از چوب های مرغوب و همینطور پارچه های گران قیمت در ساخت مبلمان استیل، این نوع مبلمان از نمونه رقیب خود گران تر به فروش می رسد. با وجود اینکه کار با چوب راحت تر بوده و سازندگان مبلمان ترجیح می دهند مبلمان چوبی تولید کنند، اما قیمت اولیه چوب های مرغوب از جمله چوب ساج هزینه بالاتری دارد. پس اگر بدنبال مبلمان چوبی هستید که با مواد اولیه با کیفیتی ساخته شده باید پول بیشتری خرج کنید.از لحاظ ظاهر چطور؟

انتخاب نوع مبلمان منزل امری کاملا سلیقه ای است و تناسب آن با رنگ ها و طراحی داخلی خانه افراد کاملا به نظر خودشان بستگی دارد. یک انتخاب درست می تواند فضای منزلی ساده را کاملا تجملی و با شکوه جلوه دهد و از طرف دیگر، انتخاب مبل و صندلی های مدرن متناسب با رنگ های یک اتاق، جلوه ساده و بی نظیری به آن می بخشد. این اتفاق می تواند برعکس هم باشد و به جای لوکس تر کردن فضای خانه، چهره ای غیر متقارن و ناهماهنگی را به آن ببخشد. مبلمان مدرن معمولا در صورتی که رنگ هایی مثل نقره ای و خاکستری داشته باشند، با اغلب رنگ های موجود در منزل یا هتل همخوانی خواهند داشت. این فقظ مبلمان کلاسیک نیست که می تواند ظاهر شکیل و با کلاسی به منزل یا هتل بدهد بلکه مبلمان مدرن و معاصر نیز قادر است به همان اندازه دکوراسیون را امروزی و خاص نمایش بدهد.نظافت مبلمان کلاسیک راحت تر است یا مبلمان مدرن؟

استفاده از جنس فولاد در تولید مبلمان مدرن موجب شده تا دوام آن بالاتر رفته و همچنین بی خطر بودن فولاد در فضای منزل و هتل دلیلی است که بتوان آن را با اکثر موادهای شوینده و بهداشتی موجود در بازار تمیز کرد. جنس استیل یا همان فولاد ضد پوسیدگی است و در برابر آفات و باکتری های موجود در فضا مقاوم بوده و هیچگونه واکنشی که باعث ایجاد و سرایت بیماری می شود نخواهد داشت. در مقابل مزیت های تمیز کاری آسان مبلمان فولادی مدرن، مبلمان استیل یا چوبی نیز دستورالعمل پاکسازی نسبتا آسانی دارند. اما قبل از به کار بردن هر گونه ماده شوینده و بهداشتی ابتدا می بایست از سازگار بودن آن با چوب و رنگ آن اطمینان کسب نمایید. استفاده از یک ماده شوینده که به بدنه یا رنگ مبلمان استیل صدمه می زند ممکن است باعث سیاه شدن و یا تغییر حالت دائمی فرم و ظاهر آن شود. حتی المکان مقداری از شوینده مورد را روی بخش کوچکی از بدنه مبل استیل امتحان کنید و یا اینکه به تمیز کردن مبلمان استیل با استفاده از یک دستمال نرم و مرطوب بسنده کنید.دوام مبلمان کلاسیک بالاتر است یا مبلمان راحتی مدرن؟

با توجه به ماهیت فلز و دوام بالاتر آن نسبت به چوب (منظور فلزهای مرغوب مثل استیل یا تیتانیوم است) می توان گفت که یک مبلمان مدرن ساخته شده با استیل و روکش مرغوب، دوام بالاتری از مبلمان چوبی دارد. در این زمینه باید گفت که به جای فولاد از تیتانیوم که دوام به مراتب بیشتری هم دارد می توان استفاده کرد اما به دلیل ارزش و هزینه بیشتر تیتانیوم، با فولاد ساخته می شوند. فولاد همچنین در برابر ضربه، خش و تو رفتگی ها از چوب و اکثر فلزاتی مثل کروم و آلومینیوم مقاوم تر است. صحبت های بالا به معنی برتری قاطع فولاد بر چوب نیست و از لحاظ میزان مقاومت هر دو در یک میزان هستند. چوب نیز به طور طبیعی محکم و قوی بوده و در صورت نگهداری به شیوه صحیح می تواند همان میزان عمر کند.کلام آخر

خرید مبلمان برای منزل ، هتل یا حتی محل کار به سلیقه خریدار بستگی دارد. اگر تصور کردید که می توان میان یکی از این دو فقط یک مورد را به دلیل برتری های آن انتخاب کرد باید بگوییم در اشتباه هستید. هر دو مبلمان استیل و مدرن انتخاب خوب و درستی هستند و اگر مابین انتخاب یکی از آنها مردد هستید شاید بهتر باشد که ترکیبی از آنها را برای خانه، اتاق هتل یا محل کار خود خریداری کنید. اما به خاطر داشته باشید که در صورت ترکیب مبلمان و صندلی های مدرن و استیل در محل مورد نظر، باید اجازه دهید که فقط یکی از آنها عمده فضا و توجه را به خودش معطوف کند.

لیست نظرات

ارسال نظر

5/5 0 0 0