طراحی باغ تالار

  طراحی باغ تالار

  طراحی باغ تالار|باغ تالار|طراحی باغ عروس|طراحی باغ آتلیه عکاسی


  طراحی باغ تالار؛ محوطه یک باغ تالار اولین چیزی است که نظرمان را به خودش جلب میکند. تمایل انسان به طبعیت و لذت بردن از چشم اندازها باعث می‌شود که صاحبان تالار به صورت جداگانه روی طراحی محوطه و بخش‌های مختلف باغ تالار سرمایه‌گذاری کنند تا هیچ دلیلی برای رد شدن تالارشان توسط مشتریان باقی نماند .گروه معماری شاین در طراحی و ساخت باغ تالار علاوه بر طراحی عمارتی فاخر (که در آن همه موارد از قبیل نوع سازه، ارتفاع ستونها، سیستم گرمایشی و گچبری های خاص و مجلل سرمایشی سبک معماری و .... طراحی شده است) به طراحی محوطه ای میپردازد که بتوان در زمانها و فصلهای مختلف مراسم گوناگونی برپا کرد و این امکان را به مهمانانتان میدهد که با حضور در فضایی منحصر به فرد نیاز هایشان در باکیفیت ترین حالت برآورده شود.

  باغ تالار همانطور كه نامش معرف چگونگى فضا و كاربرى آن است فضايى كه متشكل از باغ و بنايي در آن است كه در آن اقدام به برگزارى مراسمات جشن و عروسي ميكنند ، اما اين كل داستان نيست وگرنه هر شخصی که يک باغ و خانه اي داشت ميتوانست اقدام به برگزارى عروسى در آن نمايد ، در اين مسیر براى رسيدن به يک اتفاق باشكوه براى يک شب مهم و تكرار نشدنى هر زوج عوامل زيادى وجود دارد كه هر يک از آنها در زمینه ی خود تخصص زيادى ميخواهد ، آنچه كه در نگاه اول نظر يک زوج را براى انتخاب باغ تالار جلب ميكند زيبايي بصرى باغ و محوطه و عمارت مجلل در آن ميباشد كه اين امكان را بدهد كه لوكيشن هاى عكاسي و فيلمبردارى بينظير به زوجين و مدعوين براى ثبت اين شب با شكوه را بدهد ، در اين قدم مهم شركت معمارى شاين سالهاست كه با بكار گيرى مجربترين طراحان و خلاق ترين معماران خود چه در زمينه ى طراحي فضاهاي باغي و محوطه سازى حرفه اي و چه در طراحي و ساخت عمارت هاى با شكوه با روابط پلان هاي بسيار دقيق براى برگزارى مراسم جشن جزو اولين و پيشرو هاى صنعت تشريفات بوده و بيشترين تجربه ى طراحی تالار مجلل و باغ تالار را در كشور دارد.

  g/باغ تالار

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  همانطور كه اشاره شده علم طراحي فصايي سبز و شناخت انواع گياهان با اقليم و جغرافياي هر شهر و همچنين تخصصيص درست و بجاي هر يک از عناصر و ايجاد محوطه چيدمان ميز و صندلى براى مراسم در فضاي باز و طراحي مسيرهاى درست جهت ارايه خدمات تشريفات به مدعوين به نحوى كه كمترين مشكل و پرت انرژى و بالاترين سرعت ارايه ى خدمات را داشته باشن نياز به تجربه و تخصص در طراحي و ساخت اينگونه فضاها ميباشد كه گروه معمارى شاين نمونه هاى موفق بسيارى در سوابق اجرايي خود دارد بعد از محوطه كه مختصر به آن اشاره شد نياز و هويت يک باغ تالار بناي با شكوه و عمارت گونه آن مياشد كه در نهايت زيبايي ظاهرى بنا ميبايست بسيار در طراحي روابط داخلي بنا دقت و توجه كرد زيرا قرار است در يک زمان كوتاه دو سه ساعته از تعداد زيادى مهمان پذيرايي گردد و اين مستلزم رعايت و تخصيص درست هر فضا با ابعاد مناسب و راه هاي ارتباطى هر يک در كمترين زمان و كمترين تداخل با يكديگر باشند كه بسيار تخصصى و نياز به تجربه بالايي دارد .

  مانند سالن هاي پذيرايي ، سالن سرو شام ، سالن عقد ، سالن تعويض لباس ، نماز خانه ، آتليه عكاسي ، سرويس هاي بهداشتي و….. و آشپزخانه صنعتي و سردخانه و غيره،،،،، كه هر كدام براى تخصيص متراژ درست با توجه به مساحت عمارت و ساختمان نيازمند تخصص و تجريه طراحي اينگونه فضاهاست ، كه گروه معمارى شاين در اين بخش با مديريت مهندس يوسف محمدپور بيش از ٢٠ سال تجربه ى طراحى و ساخت موفق ترين مجموعه هاى تشريفاتى در ايران را دارد.

  به دلیل تنوع طراحی در دکوراسیون و چیدمان  باغ تالار ها و طرح ها و ایده های جالب و باز بودن دست طراح برای طراحی ایتم های مختلف ، این موارد از مهم ترین دلایلی هستند که زوج ها برای انتخاب باغ تالار تمایل دارند . انتظار ها همیشه از طراحی باغ تالار ها بالا می باشد گروه معماری شاین طراحی محوطه سبز را به نحوه ای خاص انجام می دهند تا یک تصویر رویایی از طراحی تالار شما در ذهن مهمانان باقی بماند. مظهر ظرافت ، یک مکان عروسی با گزینه ‌های مراسم باغ به زوج‌ ها این امکان را می‌ دهد که از محیط شهری فرار کرده و به مکانی که دارای زیبایی خاص است ، برگردند. مراسم باغ که اغلب در املاک بزرگی با شکوفه های فراوان ، مسیرهای پرشور ، شاخ و برگ های سرسبز ، چمن های آراسته و فضا های سبز چشمگیر واقع شده است ، چندین مزیت و مزیت کلیدی را نسبت به مراسم در مکان های سرپوشیده برای زوج ها به همراه خواهد داشت.

   y/باغ تالار

  باغ تالار و تالار چه تفاوتی با یکدیگر دارند ؟

  باغ تالارها مکان پذیرایی هستند که معمولا زوج هایی آن را انتخاب می کنند که عاشق فضای بیرون هستند . در واقع یکی از مهم ترین و اساسی ترین تفاوت در بین هر یک از تالار ها و باغ تالار ها در هر کجایی از جهان فضا و باغی می باشد که یک باغ تالار آن را در اختیار دارد  که تالار ها این فضای باز را ندارد این تفاوت را می توان  از تفاوت اصلی بین تالار و باغ تالار دانست که مردم هم به خوبی از آن آگاه هستند. شاید برخی از تالار ها داری فضای باز کوچکی باشند ولی این فضا را نمی توان باغ تصور کرد. باغ تالار همان گونه که از نام آن پیدا می باشد شامل یک باغ بزرگ و سرسبز و با مساحت زیاد است که با گل آرایی های زیبا جذابیت آن را برای میهمانان چندین برابر می کنند. یک باغ عروسی امکاناتی مانند جایگاه عروس و داماد ، رقص نور ، امکانات آتش بازی ، گل آرایی ، شمع آرایی ، اتاق عقد و سفره عقد را برای زوج ها فراهم می کند.

   

  طراحی مسیر باغ تالار

  به یاد داشته باشید که اولین برداشت را فقط یک بار می توان ایجاد کرد ، بنابراین ورودی تالار عروسی را به نحوی زیبا برای تزئین طراحی می کنیم . دکوراسیون ورودی تالار عروسی از عناصر کوچک اما مهم دکور است. طراحی محوطه بسیار مهم است و بر روی مهمانان اثر گذار می باشد اگر طراحی باغ خوب باشد مهمانان  را  به داخل تالار مشتاق میکنند تا از داخل تالار هم دیدن کنند . با این تفاصیر طراحی ورودی ویژه و خاص تاثیر بسیار زیادی بر مهمانان خواهد داشت. یک راهروی بسیار زیبا و جذاب با گل آرایی و یک طلاق قوسی با گل هل و گیاهان رونده  میتواند بسیار زیبا باشد و البته استفاده از کف سازی با چمن مصنوعی چون استفاده کردن از سنگ ریزه می تواند راه رفتن را برای خانم ها دشوار کند .

   

  استفاده از چمن مصنوعی برای تالار

  تالارها ، باغ تالارها ، استراحتگاه ‌ها و مکان‌ های برگزاری رویداد ها به چمن مصنوعی روی می ‌آورند. علاوه بر صرفه جویی آشکار در هزینه ، چمن مصنوعی هدر رفت آب را کاهش می دهد ، تعمیر و نگهداری را به حداقل می رساند ، امکان استفاده در تمام طول سال را فراهم می کند و در عین حال زیبایی مکان را افزایش می دهد. چمن مصنوعی نه تنها دوام بیشتری دارد ، بلکه نسبت به چمن های معمولی به نگهداری کمتری نیز نیاز دارد. با استفاده از چمن مصنوعی یک پس زمینه سبز عالی برای مکان های عروسی و سایر ایده های عروسی ایجاد می کنند. یکی از راه‌ه ای دریافت مداوم عکس ‌های عروسی باشکوه ، داشتن یک پس ‌زمینه زیبا است ، و چمن مصنوعی مکان‌ها را با ثبات و پیش ‌بینی‌ پذیری مورد نیاز فراهم می‌کند.

   

  نورپردازی محوطه باغ تالار عروسی

  مکان های خارج از تالار ها می توانند با یک نور پردازی عالی کاملا خیره کننده باشند. با ایده ‌های زیبای نورپردازی در فضای باز از عروسی ‌هایی که در محیط ‌های باغ تالار در فضای باز میزبانی می ‌شوند. از لوسترها و شمع‌ها گرفته تا چراغ ‌های ریسمانی و فانوس ‌ها ، این ایده‌ ها مطمئناً الهام‌ بخش هستند و فضای باغ را زیبا و چشم نواز می کنند تا توجه هر بیننده ای را به خودش جلب می نمایند . از طرفی باغ تالار ها هر قدر زیبا هم که طراحی شوند بدون یک نورپردازی اصولی به چشم نخواهند آمد. هنگامی که شب می شود نیاز به نورپردازی خوب در تالار ها احساس می شود و در شبها نورپردازی خود را نشان می دهد . از این رو اهمیت ویژه ای در طراحی ها دارد. برای در ختان و یا بوته های بزرگ می توان نو افشانی طراحی کرد تا هیچ کجای باغ نقاط تاریک نداشته باشد نورپردازی ساختمان تالار به گونه ای است که تمرکز بر روی نقاط خاصی می شود. برای جایگاه عروس و داماد نور دهی باید به شکلی باشد که برای فیلمبرداری نیز مناسب باشد. متخصصان نورپردازی ما می‌توانند مجموعه ‌ای از چراغ‌ های زیبا در فضای باز را برای مراسم عروسی شما ایجاد کنند .

   

  محوطه سازی باغ تالار عروسی

  باغ ها به طور کلی فضای زیادی دارند و بنابراین می توانند به راحتی همه مهمانان شما را در خود جای دهند. تیم مشاوران شاین تجربه ی زیادی در رابطه با طراحی تالار ها و اللخصوص باغ تالار ها دارند و می توانند بهترین مشاوره را در رابطه با طراحی باغ تالار ها برای شما داشته باشند . برای انجام مشاوره می توانید با ما در تماس باشید.

   

  مزایای عروسی در باغ

  اکثر مردم تصور می کنند عروسی در باغ باید در ماه های تابستان برگزار شود ، اما اگر به فکر برگزاری عروسی در فضای باز هستید ، باید فصول دیگر را نیز در نظر بگیرید . فصل های بهار، پاییز و زمستان ممکن است به گرمی فصل تابستان نباشند ، اما به همان اندازه زیبایی را برای برگزاری یک عروسی فوق العاده ارائه می دهند. همچنین در فصل های سرد سال صاحبان باغ تالار از لوازم گرمایشی مناسب استفاده میکنند تا شما را از این نگرافی ها دور کنند.

   

  عکس عروسی در فضای باز و صندلی عروسی

  یکی از بهترین چیزهای عروسی در باغ ، فضای طبیعی و سر سبز است ، داشتن یک فضای باز بزرگ اغلب به این معنی است که مکان ها فضای بیشتری برای مهمانان دارند به این معنی که می توانید عزیزان بیشتری را برای جشن عروسی خود دعوت کنید. برگزاری یک عروسی در فضای باز به روز خاص شما یک پالت رنگ فوق العاده می دهد. هر فصل یک محیط کاملا جدید با رنگ های طبیعی تازه به ارمغان می آورد. بهار رنگ‌های تند و زنده مانند زرد ، یاسی ، سبز و صورتی را به ارمغان می‌آورد. رنگ های پاستلی برای عروسی بهاری دوست داشتنی هستند . تابستان رنگ های روشن و گرمی مانند قرمز ، زرد و آبی دارد. پاییز دارای رنگ های خاکی عمیقی مانند نارنجی ، قرمز، قهوه ای  ، زرد و سبز است. زمستان رنگ های سردتری مانند آبی، سفید، خاکستری و بنفش را به ارمغان می آورد . رنگ‌ های تیره ‌تر برای عروسی ‌های زمستانی مناسب هستند تا حس گرم ‌تری را ایجاد کنند.

   d/باغ تالار

  عناصر اساسی طراحی باغ

  درک و به کارگیری عناصر اولیه طراحی باغ ، باغ شما را از مجموعه ای از گیاهان به فضایی منسجم و زیبا تبدیل می کند. ما چند اصل را که برای طراحی موفق منظر حیاتی هستند ، مرور خواهیم کرد و خواهید فهمید که اصطلاحات کلیدی مانند بافت ، کنتراست و دیدگاه در ارتباط با عناصر باغ چه معنایی دارند. طراحی یک باغ فرآیندی است که در طول زمان نیاز به اصلاح دارد تا درست انجام شود. درک و به کارگیری عناصر اساسی طراحی باغ می تواند باغ شما را از مجموعه ای از گیاهان به فضایی منسجم و زیبا تبدیل کند . اولین عنصری که اغلب هنگام طراحی باغ به ذهن می رسد رنگ است . زمانی که شما گل‌ ها و گیاهان شاخ و برگ ، گلدان‌ ها، چترهای آفتاب ، کوسن ‌های مبلمان و موارد دیگر را برای باغ انتخاب می‌کنید ، رنگ وارد فضای شما می ‌شود.

  یک باغ خوب طراحی شده شامل ترکیبی از بافت های رنگی است. وقتی تعداد زیادی از بافت های مشابه در کنار هم قرار می گیرند ، فضا ممکن است کسل کننده یا بی نظم باشد. در طراحی باغ ، از خطوط برای هدایت چشم به جایی استفاده می شود که می خواهید بیننده به آن نگاه کند. به عنوان مثال ، خط یک مسیر به بازدیدکنندگان نشان می دهد که چگونه به ایوان جلو یا پشتی شما برسند. خطوط را می توان با دیوارها ، پرچین ها یا با تکرار بسیاری از گیاهان رنگارنگ در یک ردیف مانند حاشیه گل اطلسی ایجاد کرد.

  در طراحی باغ  ، تکرار به معنای استفاده از عناصر مشابه در سراسر منظره است. این عناصر می‌توانند توده‌های ارگانیک از گل ‌های رنگارنگ ، پرچین ‌های بریده شده یا همان شکل گل تکرار شده باشند. آنها همچنین می توانند عناصر غیر آلی مانند مصالح سنگفرش ، گلدان های گل در رنگ ها یا شکل های مشابه ، یا نرده های قوسی باشند. هنگامی که عناصر در فواصل زمانی دقیق تکرار می شوند ، ظاهری رسمی و ساختگی به فضا می بخشد . وقتی این کار به صورت نامحسوس انجام می شود ، اثر عادی تر است. در هر دو روش ، تکرار به ایجاد یکپارچگی و سازماندهی بیشتر فضا کمک می کند.

  در طراحی باغ ، راه های مختلفی برای ایجاد حس تعادل در باغ وجود دارد ، اما به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند : متقارن و نامتقارن. طرح های متقارن از عناصر ارگانیک یا معدنی مکرر از یک نوع و رنگ در هر دو طرف ترکیب استفاده می کنند ، در طرفین ورودی ، یا درازای یک تخت باغ برای ایجاد ظاهری متعادل. مشکل اینجاست که گیاهان زنده به ندرت از نظر طبیعت دقیق هستند. برای متقارن نگه داشتن آنها می توان کمی تعمیر و نگهداری مورد نیاز بود.

  طرح های نامتقارن نیز متعادل هستند ، اما به روشی متفاوت. آنها وزن بصری عناصر را در نظر می گیرند - نه فقط اندازه و تعداد فیزیکی آنها . رنگ ، تراکم و جرم همگی در وزن بصری نقش دارند. یک عنصر روشن ، متراکم و بلوکی وزن بصری بسیار بیشتری نسبت به یک عنصر رنگی روشن ‌تر و هوادار دارد ، حتی اگر هر دو دقیقاً به یک اندازه باشند. برای حفظ تعادل یک جسم سنگین وزن ، به چندین جسم سبک نیاز است. وزن بصری اجسام را در هنگام تلاش برای ایجاد تعادل در طرح های نامتقارن در نظر بگیرید.

  d/طراحی باغ تالار

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.