طراحی تالار

  طراحی تالار

  طراحی تالار|طراحی تالار باغ|طراحی داخلی تالار|طراحی تالار عروسی پلان


  طراحی تالار، طراحی تالار و سالن های تشریفات مقوله ای نوظهور می باشد که در جهت رشد جامعه بشری و نیاز به معاشرت گروهی و ارائه خدمات پذیرایی و برگزاری مراسم مناسبات بوجود آمده است. از آنجایی که ارائه خدمات در چنین فضاهایی در یک محدوده زمانی مشخص و کوتاه با حجم کثیری از افراد صورت می پذیرد، یک معمار در تلاش است که در روابط پلان با کمترین هدررفت انرژی و سریعترین راه برای انجام خدمات ارائه نماید و همچنین از نظر بصری محیطی مجلل و در شان و منزلت میزبان و مهمانانش طراحی نماید، همچنین اثر این طراحی در موفقیت کسب و کار مدیر مجموعه مشهود میباشد.

   اجرا و بازسازی تالارهای پذیرایی با شرکت متخصصین شاین

  تالار پذیرایی یکی از مکان هایی می باشد که در دیزاین و چیدمان داخلی آن در تشریفات و تجملات از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار و سبک های دکوراسیون متنوعی برای چیدمان تالار وجود دارد که هر یک از سبک ها به طور خاصی احساستی را در مهمانان ایجاد می کنند. مسلما به عنوان یک معمارمتخصص، بارها و بارها با تالارهای عروسی متفاوتی در کار خود مواجه شده اید که علاوه برزیبایی، مشکلات فنی زیادی را داشته اند و همین مورد ، موجب نا رضایتی زوج ها  برای برگزاری جشن عروسی خود شده است.

  این دسته از مشکلات می‌توانند به دلایل گسترده ای به وجود آید از طراحی تالار و اجرای نامناسب گرفته تا انتخاب کردن نادرست مصالح مورد نیاز تالارها و… همه ی این موارد می‌توانند در به وجود آمدن آنها نقش اساسی داشته باشند. متریال ساخت تالار، نحوه طراحی تالار عروسی، دکوراسیون و چیدمان داخلی تالار ها، نحوه طراحی سالن عروسی تالار، نحوه طراحی تالار باغ و از این دست موارد که هر کدام  در بخش خود بسیار مهم و حیاتی می باشند.  با همه ی این توضیحات ، طراحی کردن و اجرای تالار عروسی جزو آن دسته از کارهایی می باشد که علاوه برداشتن  دانش آن، به تجربه کافی ، مهارت و ذوق هنری هم نیاز دارد.

   g/طراحی تالار

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  اصول طراحی تالار عروسی

  احداث و طراحی تالار پذیرایی، نیاز به مراجعه به افراد متخصصین در این زمینه است متخصصین شرکت شاین اصول طراحی تالارهای عروسی را می‌شناسند، از زیر و بم کار آگاه هستند و می تواند بهترین مشاوره  در زمینه طراحی و ساخت تالار پذیرایی را در اختیار شما قرار‌دهند. با کمک مشاوران تیم ما طراحی تالار عروسی را از حالت تکراری  و همیشگی خارج کنید قوانین طراحی تالار ها جایگاه خود را دارد که باید کاملا اصول آن رعایت شود با داشتن ایده ها و نظرات نو و جدید در طراحی تالار موجب می شود که تالار شما دیده شود و در نهایت انتخاب شود.

   این موارد اصولی از طراحی  کردن تالار تا اجرا کار را شامل می شود. و همین طور شامل مواردی از جمله  آشنایی با ضوابط  وموارد طراحی تالارهای پذیرایی و اصول حاکم بر آن از ناحیه بهداشت، شهرداری، آتش نشانی، اتحادیه و صنف های تالارهای پذیرایی و ... می باشد.

  هیچگاه به این فکر نکنید که باید طراحی تالار شما شبیه به فلان تالار باشد شما ایده  و نظر خود را داشته باشید و تیم مشاوران ما نیز در شرکت شاین همراه شما هستند تا ایده و نظرات شما با بهترین شکل بر روی طراحی تالار شما پیاده کنند .طراحی نمودن تالار عروسی و احداث تالار، چه در مرحله اولیه طراحی و مسائل مربوط به پلان های اولیه، چه در مرحله اجرا سازی، اصول ویژه خود را دارد که در کنار تمامی این موارد باید از ضوابط و قوانین طراحی تالار مورد تایید اتحادیه تالارهای پذیرایی هم  پیروی نمود.

  در حقیقت، مشکلاتی که بعضی از تالار ها در رابطه جذب کم مشتری می توانند داشته باشند از  نحوه طراحی تالار آنها نشأت میگیرد طراحی تالار های عروسی نیازمند به ذوق هنری  و تجربه در کار را دارد به همین دلیل رعایت نمودن همین  اصول طراحی تالار پذیرایی می باشد که یک تالار خوب و عالی را از یک تالارعروسی ضعیف جدا می‌کند و طراحی تالار عروسی را به سمت بهتر شدن پیش می برد.

   

  فاز صفر در طراحی تالار عروسی

  برای طراحی پروژه تالارها باید مراحل طراحی و کار را به ترتیب طی کرد تا به مرحله بعدی برویم . برای اینکه مرحله های بعدی یک پروژه بی نقص و مشکل انجام شود و کمترین درگیری با مشکلات را داشته باشیم، باید هر مرحله از پروژه را در جای خود به درستی انجام شود. در تمامی طراحی‌ها های تالار ها ، مرحله ی اول از طراحی ، یعنی همان فاز صفر و یا به عبارتی دیگر بررسی ویژگی‌های کلی بستر و ملزومات کاربری مورد نیاز در مسیر تحقق یافتن خواسته‌های کارفرما می باشد.

   این مورد در رابطه با طراحی تالار عروسی نیز به همین گونه است  در حقیقت تسلط کامل بر اصول طراحی تالار عروسی و پذیرایی مخصوصا در زمانی که بسیاری از سازندگان و سرمایه‌گذاران به سمت این بخش جذب شده‌اند، دارای اهمیت ویژه‌ای است.

  تیم مشاوره ان ساخت و طراحی تالار پذیرایی شرکت شاین ، در راستای تحقق یافتن این اهداف از فاز صفر تا گرفتن مجوزهای مربوطه و اجرای پروژه با تکیه نمودن بر ضوابط و اصول دقیق طراحی تالار پذیرایی در کنار شما می باشند. تا از نتیجه نهایی پروژه خود راضی و خوشنود باشید.

  اگر در مورد فاز صفر بخواهیم بیشتر برایتان صحبت کنیم شناخت پیدا کردن و بررسی‌های شرایط اقلیمی منطقه ، شناخت دقیق زمین و کاربری‌های اطراف زمین و همین طور قوانین و وابط سخت و ساز در منطقه ، شرایط و نحوه معماری ساختمان های موجود در آن منطقه برآورد نمودن نیازهای کلی طرح مورد نظر و انطباق دادن آن با اصول طراحی تالار عروسی و تعیین گزینه های کلی طراحی، همه ی این موارد در این فاز قرار می‌گیرند.

  می توانیم بیان کنیم که در حقیقت این بخش از طراحی تالار عروسی، شرایط زمینه و محیط کار به طور دقیق بررسی می‌شود .

   

  r/طراحی تالار

  مهم‌ترین گزینه های مربوط به اصول طراحی تالار ها ی عروسی

  طراحی تالار مجلل عروسی، جایگاه آن بعد از فاز صفر قرار دارد، که این پلان از طراحی زیربنا و داری مواردی می باشد که پیروی نمودن و اجرای آن‌ها، طراحی تالار عروسی را در سمت هرچه بهتر شدن هدایت می کند. اگر بخواهیم به مهم‌ترین ویژگی در طراحی تالارهای عروسی اشاره کنیم ، باید از عناصر ارتباطی یاد کنیم. جایگذاری عناصر ارتباطی و محل قرارگیری این موارد ، باید در بهترین موقعیت خود قرار بگیرند تا همچنین تامین سهولت دسترسی ها و گنگ نبودن فضا ها ، محرمیت و نکات و موارد مربوط به طراحی تالار عروسی، الخصوص در ایران، به طور کامل رعایت شود. بهترین دیزاین تالار به آن دسته از تالار ها برمیگردد که فضای مناسب و متراژ کافی برای پذیرایی مهمانان خود آماده کرده باشند در واقع فضا باید به اندازه ای باشد که در هنگام رقص ویا پای کوبی این امکان وجود داشته باشد که بتوان از میهمانان پذیرایی کرد.

  و یا در رابطه با مسیرهای حرکتی در طراحی تالار عروسی درایران ، بهترین حالت ممکن در تفکیک نمودن مسیرهای مردانه و زنانه است و یا جایگذاری پله‌ها به شکلی باشد که در زمان تردد دید به بخش زنانه تالار وجود نداشته باشد. به طور کل ، بهتر می باشد که طراحی نمودن تالار عروسی را به سمتی پیش برد که علاوه بر آسان بودن دسترسی‌ها، حریم خصوصی بخش زنانه نیز حفظ شود.

   

  برنامه فیزیکی تالار های عروسی

  از اصول مهم در طراحی تالار های عروسی ، توجه به فضاهای اصلی یک تالار پذیرایی است. فضاهای مهم و غیر قابل حذف در تالارهای پذیرایی که در شرکت شاین لحاظ می شود عبارتند از:

  قسمت سالن های پذیرایی به تفکیک زنانه و مردانه؛ آشپزخانه؛محلی برای سرو غذا ها؛فضاهای ارتباطی؛دفتر مدیریت تالار؛نمازخانه؛سرویس های بهداشتی؛ اتاق رختکن

  ریز فضاها و مکان هایی که در طراحی تالار عروسی باید عملکردی مستقل داشته باشند هم عبارتند از:

  لابی‌های مرتفع و بزرگ در تالار؛ سالن‌های مجزا؛ غذاخوری؛ بخش سفره‌ خانه سنتی؛ آتلیه ی عکاسی؛ محوطه تالارعروسی؛ پارکینگ و غیره

  بهتر است بدانیم که پارکینگ در طراحی تالار عروسی اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد که دارای ضوابط ویژه خود را است که آشنا شدن با آن از الزامات طراحی تالار است و طراحی اصولی آن، آسایش خیال کاربران را هم به دنبال دارد.

   

  ظرفیت تالار در طراحی تالار عروسی

  در واقع ظرفیت نهایی یک تالار پس از چیدمان و دیزاین مبلمان مشخص می شود در بیشتر موارد، ظرفیت تالارعروسی و میزان مهمانانی که تالارهای پذیرایی می‌تواند در خود جای دهند ، از دغدغه‌های ذهنی اصلی کارفرماست که این مورد هم  از اصول طراحی تالار های عروسی می باشد که طراح تالار باید با توجه به طراحی  که انجام می دهد ،  با استفاده از مبلمان استاندارد فضا و جانمایی فضاها به آن دست پیدا کند.

  در طراحی تالار های عروسی، بهینه ترین ظرفیت برای یک تالار با 500 متر مربع، 500 نفر است که این مقدار می‌تواند بین 5 تا 15 درصد افزایش پیدا کند. در واقع در استاندارد های بین تالار برای هر شخصی یک متر مربع فضا در نظر گرفته شده است.

  رعایت نمودن استانداردهای طراحی تالار، در طراحی تالار عروسی را هم نباید از خاطر ببریم .  استانداردهای فیزیکی سازه ها که از ابعاد سازه  و اندازه‌ها تا مصالح به کار رفته در سازه را شامل می شود.

   

  پلان دایره ای تالار ها 

  اغلب، زمانی که مردم به ساخت تالار های عروسی فکر می‌کنند، به‌طور پیش‌فرض ذهن ها ساختارهای مستطیلی را تصور می‌کنند یا حداقل، سازه‌هایی با پلان‌های متعامد و زوایای سخت، مطمئناً ساختمان‌ هایی با پلان‌های دایره‌ای نیستند. نادر بودن پلان دایره ای تا حدی از این واقعیت ناشی می شود که انتخاب های ضعیف طراحی می تواند منجر به هدر رفتن فضا و چیدمان داخلی نامناسب شود، به خصوص اگر مبلمان و وسایل مستطیلی شکل باشند. با این حال، صفحات دایره‌ای با طراحی قوی می‌توانند تأثیر چشمگیری در طراحی تالار داشته باشند و پیکربندی‌های فضایی خارق‌العاده‌ای را ایجاد کنند که نیازهای زیبایی شناختی و عملکردی مختلفی را برآورده می‌کند.

  d/طراحی تالار

  اهمیت برخورداری تهویه هوا در طراحی تالار های  عروسی و تشریفاتی

  از مهم ترین تجهیزات تالارها  که باید توجه زیادی به آن داشته باشیم تهویه مناسب هوای داخلی تالار می باشد.از آن جایی که مراسمات عروسی بزرگ و وسیعی در تالار ها برگزار می شود و تعداد افراد زیادی حضور پیدا می کنند دارا بودن یک سیستم تهویه هوای مطبوع در تالار ها جز شرط اصلی می باشد .لازم به ذکر است که درمورد انتخاب مناسب و مجهز کردن سیستم تهویه مناسب برای مکان های برگزاری جشن های عروسی و تالار های تشریفاتی باید به اطلاع شما برسانیم  که این کار برعهده تیم طراحی تالار عروسی است .

   

  تهویه هوای داخلی  تالار عروسی

  تامین کردن تهویه هوای مناسب در گرمترین روزهای تابستانی و  سردترین روزهای زمستانی از ضروری ترین گزینه هایی می باشد که باید در فضاهای عمومی مانند تالار یا باغ تالار عروسی باید مد نظر داشت و به آن توجه ویژه نمود.هدف از سیستم تهویه هوا کنترل کردن دمای تالار به واسه جریان هوا می باشد.

  گفتنی است که تامین هوای خنک در فصل تابستان و هوای  گرم در فصل زمستان از نکات بسیار ضروری در امر طراحی تالار می باشد که این مورد با سیستم تهویه هوای امکان پذیر می باشد.

  با این وجود اهمیت تهویه هوا ی مناسب در طراحی تالارهای تشریفاتی و تالار های عروسی به وضوح قابل مشاهده است.

  این سیستم های تهویه در کنار تجهیزات کارآمد خود به شکل موثری می توانند در زمانیکه  تالار سرشار از ازدحام جمعیت است و یا این که در شرایطی که پرسنل تالار در حال آماده سازی سالن برای مراسمات ویژه و یا طبخ غذا می باشند راحتی و آسایش را از نظر تهویه هوا چه در روزهای سرد و  چه در روز های گرم سال برای همگان فراهم سازد.

  به این نکته دقت داشته باشید که در صورت استفاده نکردن از سیستم های تهویه مطبوع مرکزی باید تجهیزات تهویه هوا در فضاهای مختلف سالن به شکلی طراحی شوند که در تمام مراسم قابلیت تهویه مداوم هوا در آن وجود داشته باشد و هوا به طور مکرر تهویه شود و همین طور از طریق این سیستم می توانیم رطوبت کافی داخل سالن را نیز تامین کرد.

  حال نگاهی بیندازیم در مورد وظیفه ی اصلی سیستم های تهویه هوا در تالار های عروسی و سالن های تشریفاتی :

  می توان گفت که ما هیچگاه  نمیتوانیم منکر اهمیت ویژه تهویه هوا در طراحی تالار های عروسی و تالار تشریفاتی شویم .

  با وجود این اهمیت ویژه سیستم های تهویه در زمان طراحی و دیزان تالار یا باغ تالاری که مدیریت آن رابرعهده ی خود دارید به این مسئله توجه بسیار زیادی داشته باشید و از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های تهویه در  طراحی تالار استفاده کنید.

  ما در تیم مجرب شرکت شاین در زمینه مشاوره طراحی و ساخت تالار های عروسی، احداث تالار عروسی و آشنایی با قوانین و مقررات و ضوابط و طریقه ی گرفتن مجوزهای احداث تالار پذیرایی همراه شما هستیم تا با  مشاوره گرفتن از متخصصین و با تجربه ترین ها در زمینه ساخت و طراحی تالار ، راه را برای شما در این مسیرهموار نمایم.

  باید در نظر داشته باشید که یکی از گزینه هایی که تالار پذیرایی شما را در بین سایر تالار ها مطرح می‌کند، توجه نمودن به نکات و اصول طراحی تالار های عروسی می باشد.

  s/طراحی تالار

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.