طراحی مجتمع اداری

  طراحی مجتمع اداری

  طراحی مجتمع اداری|تعریف ساختمان اداری|طراحی داخلی ساختمان اداری مدرن


  طراحی مجتمع اداری ؛ساختمان اداری شامل واحدهای مختلفی می باشد که شرکت ها و بیزینس های مختلف در آن به فعالیت می پردازند. طراحی ساختمان اداری ملزم به اصول و ضوابطی است که می بایست محل کار با هر فعالیت اداری را سازماندهی کند. گروه شاین در طراحی و ساخت ساختمان اداری تلاش  میکند تا  طرحی مطابق با ضوابط و استانداردهای شهری در راستای پاسخگویی به نیاز کارفرمایان ارایه دهد به گونه ای که استفاده کنندگان در محیط کار خود حس راحتی داشته باشند و امور جاری‌شان را به نحو مناسب‌تری انجام دهند.

  مجتمع های اداری شامل واحد های مختلفی هستند که شرکت ها و مشاغل مختلفی در آنها به فعالیت پرداخته اند. طراحی مجتمع های  اداری نیاز به اصول و ضوابطی می باشند که باید محل کار با هر فعالیت اداری را سازماندهی نمایند. گروه شاین در طراحی و ساخت ساختمان اداری تلاش میکند تا طرحی مطابق با ضوابط و استاندارد های شهری در راستای پاسخگویی به نیاز کارفرمایان ارایه دهد به شکلی که کارمندان در محیط کار خود احساس راحتی کامل داشته باشند و کار های روزانه خود را به شکل مناسب ‌تری انجام بدهند.

  طراحی کردن مدرن یک دفتر کار با اصول مدرن برای محل کار شما همراه می باشد. خلاقیت، همکاری و بهره وری زمانی رشد می کند که کارکنان در فضای خود راحت باشند. همانطور که شرکت‌های بیشتری به سمت کارهای دورافتاده و ترکیبی می ‌روند، چیدمان ما از حالت سنتی در حال از بین رفتن است و راه را برای مناطق مشترک چند منظوره، تمرکز کردن برای ترکیب نمودن عنصر های طبیعی ، استفاده نمودن از فضای دیوار و موارد دیگر باز می‌ نماید . بهترین طراحی داخلی مجتمع اداری همان طراحی است که برای شرکت شما مناسب باشد. مهندسان شرکت شاین اینجا با شما هستند تا با راهنمای طراحی داخلی محل کار به شما کمک کنیم.

   f/طراحی مجتمع اداری

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  طراحی داخلی چیست؟

  حرفه طراحی داخلی رشته ای است که اغلب اشتباه گرفته می شود. برای برنامه ریزی و ایجاد محیط های داخلی که ایمن ، سالم و کاربردی هستند ، این عمل بسیار فراتر از دکوراسیون سطحی است. یک طراح و متخصص داخلی باید دانش تخصصی در رابطه با برنامه ریزی فضا ،  نوع مصالح ساختمانی به کاربرده شده و رفتار انسان ها در محیط های داخلی محیط اداری داشته باشد . این دانش از طریق آموزش ، تجربه و بررسی صنعت به دست می آید.

   

  طراحی داخلی مجتمع اداری چیست؟

  طراحی داخلی مجتمع اداری شامل طیف بزرگی از فضاها و محیط‌ های تجاری داخلی است که کسب ‌و کار های مختلف در آنجا ارائه میشوند. حداقل ، این فضا و متراژهای داخلی مجتمع تجاری باید به گونه ای طراحی شوند که جهت انجام کارآمد تجارت برای شرکتی که ساختمان را احداث می کند ، کاربردی و مفید باشد. فضاهای داخلی با طراحی خوب برای کسب و کار ضروری است. چیدمان و جریان یک فضای اداری یا خرده فروشی برای تجربه مشتریان و کارمندان بسیار مهم است ، که مستقیماً بر موفقیت بلند  مدت تجارت تأثیر میگذارد.

  طراحان داخلی مشتریان را راهنمایی می کنند تا مواد ، رنگ ها و اثاثیه ای را انتخاب کنند که با برند و زیبایی شناسی شرکت هماهنگ باشد . طراحان چیدمان دیوارهای داخلی و استفاده از فضاها را ترتیب می دهند. در نهایت ، طراح کار را بین متخصصانی که روی پروژه ساخت و ساز کار می کنند هدایت و هماهنگ می کند.

  طراحان داخلی مجتمع های اداری تفسیر می کنند که چطور اولویت های یک مجتمع اداری ، طراحی فضا را تشکیل می دهد. آن ها به صحبت های مشتری گوش می دهند تا ترجیحات و نیازهای او را در رابطه با عملکرد ، چیدمان و دکوراسیون درک کنند. این جهت سبک ، شکل و تاثیر بصری را نشان می دهد.

  طراحان داخلی باید بدانند که کارمندان چگونه در محل کار خود خدمات ارائه میدهند و چگونه هر دفتر با دفاتر دیگر در فرآیند کسب و کار تعامل دارد. یک طراح داخلی فضا را ارزیابی می‌کند ، اندازه‌گیری می‌کند و نقشه‌ های مفهومی ایجاد می ‌کند که دید طراح را برای منطقه ‌ای که نیازهای مشتری را برآورده می‌کند ، تجسم ‌کند. این نقشه ها شامل نمایش هایی از چیدمان ، رنگ و اثاثیه هستند تا به طور دقیق نشان دهند که فضای طراحی شده پس از اتمام چگونه به نظر می رسد. آن ها طرحی را برای برنامه ریزی و ساخت فضای تجاری نهایی ایجاد می کنند.

  به طور خاص ، طراحی داخلی تجاری بر رابطه ی بین عملیات روزانه کسب و کار و فضای فیزیکی تمرکز دارد. یک طراح داخلی تجاری باید بداند که کارکنان چگونه کار می کنند و با چه کسانی برای رسیدن به اهداف خود کار می کنند.

  این روابط اداری و سازمانی بهترین استراتژی ها را در سازماندهی و شکل دادن به فضا تعیین می کند . بهترین قرارگیری تیم ها و بخش ها در فضای اداری در کار آمد ترین گردش کار و دسترسی به منابع نشان می دهد. به همان اندازه مهم است که طراحی فضا از تجربیات مثبت برای مشتریان کسب و کار  پشتیبانی کند. طراحی فضای داخلی مجتمع های اداری باید برای هر کاربر ، خواه کارمند یا مشتری شرکت باشد ، مناسب باشد.

  طراحان داخلی مجتمع های اداری باید برای مدیران پروژه موثر باشند. آن ها باید جدول زمانی پروژه را تعیین کنند تا اطمینان حاصل شود که نیاز مشتری می تواند برآورده شود. آن ها کار مشاورانی را که وظایف ساخت و ساز، لوله کشی، برق و سایر ویژگی ها را در فضایی که قرار است نصب شود تکمیل می کنند، هماهنگ می کنند. علاوه بر برآورده کردن انتظارات مشتری، طراحان داخلی باید پروژه را در چارچوب بودجه مشتری مدیریت کنند.

  کار یک طراح داخلی شامل ساخت و ساز غیر ساختاری است. این بدان معنی است که طراحی  فقط شامل نمای بیرونی ساختمان یا تغییراتی در عناصر ساختاری مهم ساختمان نمی شود که سازه را قادر می سازد تا مستقل باشد. کار باید با تمام کدهای قابل اجرا برای طراحی و ساخت ، آتش سوزی ، ایمنی جان ، کد انرژی ، و سایر استانداردها و مقررات مورد نیاز برای مجوز ساختمان مطابقت داشته باشد.

   

  مراحل طراحی

  پروژه طراحی داخلی مجتمع های اداری اغلب با یک مرحله پیش طراحی آغاز می شود. این یک دوره ی از پیش تعیین شده است که طراح اطلاعات را از ذینفعان (صاحب کسب و کار، مدیران، کارمندان و حتی مشتریان) جمع آوری می کند تا درک بهتری از نحوه سازماندهی فضا داشته باشد.

  در طول این مرحله ، طراح همچنین با مشتری کار می کند تا محدوده و زمان بندی را تعریف کند. مفاهیم اولیه برای تأیید اینکه طراح ظاهر و احساس مورد نظر فضا را درک می کند و اینکه چگونه استانداردهای برند شرکت بر فضا تأثیر می گذارد، توسعه می یابد. این تحقیق برای تعیین اولویت های پروژه طراحی داخلی حیاتی است.

  مرحله بعدی که به عنوان مرحله برنامه نویسی شناخته می شود، بر نیازهای مشتری و کاربر نهایی نسبت به محدوده پروژه تمرکز دارد. اهداف و بودجه باید علاوه بر تجزیه و تحلیل شرایط موجود فضای تجاری ، الزامات کد محلی ، و سایر موارد مرتبط ایجاد شود.

  مرحله طراحی شماتیک ، طرح‌های اولیه ، چیدمان ‌ها و انتخاب مواد را بر اساس درک توسعه ‌یافته در مراحل قبلی ایجاد می‌کند. مرحله توسعه طراحی ، توصیه های نهایی را در طراحی پروژه برای تایید مشتری در بر می گیرد.

  با مشورت کارفرما و مشاوران ، طرح تایید شده در اسناد قرارداد پروژه درج خواهد شد. این اسناد حاوی جزئیات و مشخصات دقیق برای ساخت طراحی داخلی مطابق برنامه ریزی است . در مرحله مدیریت ساخت و ساز، طراح داخلی نقش مهمی در هماهنگی وظایف و زمانبندی با پیمانکار و نظارت بر کنترل کیفیت در حین ساخت ایفا می کند. آنها اطمینان می دهند که پروژه به موقع و در چارچوب بودجه باقی می ماند.

   d/طراحی مجتمع اداری

  طراحی ساختمان اداری

  ساختمان ها با نوع کارکرد و عملکرد مختلفی ساخته می شوند و دسته ای از ساختمان ها به منظور ساختمان های امور اداری طراحی و درنهایت ساخته می شوند، یک دفتر شرکت بزرگ یا یک ساختمان اداری کوچک ، یادهر سازه ای باید به خوبی طراحی شود.

   برای احداث یک ساختمان که هدف ، آن را مشخص می نماید ، به خلاقیت و تجربه یک متخصص در طراحی داخلی و تزیینات تجاری متخصص نیازمند می باشد . برای طراحی ساختمان اداری کوچک معماری ساختمان بستگی به این دارد که نتیجه نهایی چه چیزی است. چه یک خانه باشد ، چه یک شرکت بزرگ یا یک دفتر کوچک.

  حتی برای یک دفتر کوچک یا ساختمان های تجاری کوچک، طراحی ها متفاوت است ، و معماران باید به طور جداگانه روی هر پروژه کار کنند.

  شرکت شاین طراح های با کیفیت بالا و یک محیطی آرام بخش ، و لذت بخش برای استفاده کنندگان طراحی می کند . همین طور کسانی که به عنوان کارمند در ساختمان های اداری مشغول کار هستند و یا کسانی که به عنوان ارباب رجوع وارد یک ساختمان اداری می شوند فرم قرار گیری قسمت های یک ساختمان اداری از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی مجتمع ها و ساختمان های اداری در دنیای امروز به دلیل اینکه بیشتر وقت ما در محیط کار صرف می شود اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. مهندسان شرکت شاین به این موضوع واقف هستند که با طراحی اصولی و صحیح و با در نظر گرفتن این الزامات در فعالیت های اداری ، طراحی های ساختمان اداری با حساسیت بالایی اجرا می شوند.

   

  اصول کلی طراحی ساختمان های اداری

  همان طور که گفتیم به این دلیل که افراد بیشتر وقت خود را در محیط کار خود صرف می کنند طراحی فضای داخلی بسیار مهم است چیدمان و طراحی یک دفتر کار باید به شکلی باشد که افراد در آن احساس آرامش و راحتی کنند و در دراز مدت احساس خستگی نکنند و در نهایت یک طراحی درست باعث رضایت مندی و در نتیجه کارایی بالا می شود. نکاتی را باید برای طراحی ساختمان در نظر گرفت یکی از این نکات مدرن و به روز بودن طراحی یک ساختمان اداری است و طراحی باید به گونه ای باشد که از ورود سروصدا به داخل جلوگیری کند یک نکته ی دیگر نور پردازی صحیح می باشد یک نکته دیگر برای طراحی یک ساختمان ادرای به آن دقت کرد چشم انداز برای روحیه کارکنان می باشد. از دیگر موارد مهم در طراحی و احداث ساختمان اداری می توان به ورودی ساختمان اداری و تهویه مناسب  آن اشاره کرد.

   

  انواع سبک طراحی های دکوراسیون ساختمان اداری

  بهترین طراحی داخلی اداری همان طراحی است که برای ساختمان شما مناسب است . دیوار های بلند در گذشته که فضاهای داخلی را از یکدیگر جدا می کردنند امروزه جای خود را به دیوار های کوتاه و یا پارتیشن و یا دیوار های شیشه ای داده اند . در زیر به بررسی سبک های مختلف  در طراحی یک ساختمان اداری می پردازیم .

   

  سبک دکوراسیون مدرن

  طراحی مجتمع اداری مدرن ظاهری مشخص دارد که ساده و تمیز است. چیدمان مجتمع اداری پر از فضاهای باز و روشن و پاشیده شدن رنگ هایی است که خلاقیت را تشویق می کند و روحیه را تقویت می کند. سبک مدرن یک سبک معماری است که با اشکال اساسی بزرگ به خوبی شناخته شده است. مواد محبوبی که به طور گسترده در سبک مدرن استفاده می شود بتن، فلزات و شیشه هستند.

   

  سبک کلاسیک

  معماری کلاسیک که از یونان و روم سرچشمه می گیرد، با تقارن ، ستون ها ، سنگ مرمر، پنجره های مستطیلی و غیره تعریف می شود. سبک کلاسیک بر زیبایی شناسی جزئیات کوچک تمرکز دارد، بنابراین یک طراحی معماری کلاسیک برای دفتر می تواند تا حد امکان کامل باشد.

   

  سبک مینیمالیستی

  این سبکی است که بیشترین سادگی را نشان می دهد .در آن نور طبیعی مورد علاقه است. ظرافت و زیبایی شناسی فضای داخلی با سبک مینیمالیستی بسیار بیشتر شده است.این سبک می تواند بیشترین تمرکز را در محل کار به ارمغان بیاورد. سبک مینیمالیستی همچنین می تواند چیزهای زیادی در مورد سازمان بگوید و شرکای بازدید کننده از دفتر را تحت تاثیر قرار دهد.

   

  طراحی نمای ساختمان اداری

  یک ساختمان اداری مدرن نه تنها باید کاربردی باشد، بلکه باید تا حد امکان مدرن به نظر برسد. در طراحی های مجتمع اداری بهتر است با توجه به اقلیم مورد نظر ، مصالح  ساختمانی در دسترس ، امکانات ساخت و فرهنگ هر نقطه نمای ساختمان طراحی شود. بخش بیرونی بنا باید فضاهای داخلی را از عواملی مانند عوامل جوی و تغییرات دمایی و سرو صداهای مزاحم محافظت نماید.

  در معماری ساختمان ها و مجنمع های اداری با کاربری های متفاوت ، تجاری ، اداری ، مسکونی، و... نمای ساختمان اهمیت بسیار بالایی دارد ، به این دلیل که نمای ساختمان مخصوصا نمای ساختمان اداری تجاری یک هویت بصری برای بنا است و می توان گفت  اولین راه ارتباطی  ساختمان با مخاطب است.

  d/طراحی مجتمع اداری

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.