طراحی نما

  طراحی نما

  طراحی نما|نمای ساختمان ساده|نمای ساختمان یک طبقه|زیباترین نمای ساختمان


  طراحی نما؛ سطوحی از بنا که با فضای باز فصل مشترک دارند و از فضاهای عمومی دیده میشوند، نما محسوب می‌شوند .در دنیای امروزی زیبایی و نوع طراحی نماهای ساختمان گویای کلاس کاری، نوع فعالیت و حتی طرز فکر، ایده‌ها و تفکرهای مدیران و طراحان آن بنا می‌باشد. از این رو ما در گروه معماری شاین تلاش داریم با در نظر گرفتن عواملی نظیر مقیاس، ظاهری دلچسب، تناسب، ریتم و.... با طراحی یک پوشش برای ساختمان هویت و زیبایی به آن بنا را بدهیم.

  f/طراحی نما

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  نمای ساختمان به عنوان یکی از قابل مشاهده ترین و در دسترس ترین ویژگی های بیرونی، نقش مهمی در حفاظت از یکپارچگی سازه و تسهیل استفاده از آن ایفا می کند. نمای ساختمان نه تنها جزء جذابی است که به زیبایی شناسی معماری خاص ساختمان اضافه می کند، بلکه نقشی حیاتی در توانایی ساختمان برای حفظ انرژی و حفظ عملکرد داخلی آن دارد . نه تنها ساکنان ساختمان به زیبایی نما علاقه دارند  ، بلکه کسانی که در جامعه اطراف زندگی می کنند نیز علاقه مند هستند. اگر ما به عنوان معمار می ‌خواهیم قیمت ‌ها را پایین نگه داریم و الزامات نظارتی برای ردپای ساختمان را برآورده کنیم، باید به روش‌های آزمایش شده و واقعی برای ایجاد نما پایبند باشیم. طرح ‌بندی‌های اثبات  ‌نشده به ندرت توسط ما انجام می‌شود. علاوه بر این، در چند سال گذشته، ساختمان‌ های شبیه ‌سازی‌شده در مناطق شهری جوانه زده‌اند که منجر به افزایش رواج نما های شیشه‌ای شده است.

  با وجود این محدودیت ‌ها، استراتژی ‌های خلاقانه برای حل مسئله می‌توانند رویکردهای اصلی را برای طراحی نما ایجاد کنند. از آنجایی که نمای جلوی یک خانه یا سازه بسیار مهم است، پوشش آن باید با دقت انتخاب شود. یک نما باید کاربردی، بادوام و از نظر زیبایی شناسی باشد. نما به چیزی بیش از نمای بیرونی یک خانه یا ساختمان اشاره دارد. تمام ظاهر سازه را توصیف می کند. و بر هنگام بحث در مورد نما اغلب به عایق کاری دیوارهای بیرونی، رندرها و درمان های تزئینی فکر می کند. این به این دلیل است که اکثر نماها دارای سطوح متعدد هستند . مصالح ساختمانی و تکنولوژی مدرن، هنگامی که با برخی تفکرات نوآورانه ترکیب شوند، می توانند ساختاری را ایجاد کنند که هم چشم نواز و هم منحصر به فرد باشد.

  طراحی یک نمای بیرونی تجاری جذاب برای کسب و کار شما نیازمند یک فرآیند برنامه ریزی استراتژیک است. بسیار مهم است که به فضای داخلی و خارجی خود به عنوان عناصری فکر کنید که باید در هم تنیده شوند و به طور هماهنگ با هم کار کنند.

   

  معماری تجاری جذاب


  طراحی داخلی یک هدف کاربردی را دنبال می کند و طراحی بیرونی باید با عناصر طراحی خارجی نوآورانه از آن پشتیبانی کند.

  طراحی بیرونی ساختمان تجاری باید از برند و کیفیت شرکت از طریق رنگ و فرم حمایت کند و در عین حال توجه مصرف کننده را به خود جلب کند. اما ترفند این است که یک طرح جذاب انتخاب کنید که با سازه ‌های نا مرتبط و محوطه ‌سازی اطراف در تضاد نباشد.

  طراحی معماری تجاری شما با در نظر گرفتن عناصر داخلی و خارجی به شما یک برنامه شفاف و ساختار یافته برای طراحی موفقی می دهد که مصرف کنندگان را به ارمغان می آورد و باعث می شود کارکنان در محیط کاری خود احساس راحتی کنند.

   

  مواد طراحی نما در معماری

  نماها دیوارهای بیرونی ساختمان ها محسوب می شوند و تأثیر زیادی در نحوه بیان زیبایی از ساختمان را دارند. نمای یک ساختمان چیزی بیشتر از یک سطح جهت نصب کردن پنجره ها و درها است. همچنین عناصر معماری دیگری مانند ستون‌ ها، پانل‌ های اسپندرل، سنگ ‌کلید ها و قالب ‌ها را در خود جای داده است.

  یک نما را می توان با طراحی تنها با یک متریال یا ترکیب دو متریال مختلف طراحی کرد. همچنین می توان نماهایی با الگوها یا بافت های روی سطح ایجاد کرد تا آن را متفاوت از محیط اطراف خود به نظر برساند.

   

  چگونه یک نمای خوب ایجاد کنیم؟

  طراحی نما برای خانه ها و یا محل کار و یا سختمان های اداری و تجاری آنقدرها هم که به نظر می آید آسان نیست. جهت ایجاد نمای عالی برای خانه یا ساختمان های اداری ، باید عوامل زیادی مثل سایه خورشید و الگوهای باد را در نظر گرفت.

  طراحی نما ی یک ساختمان فرآیند پیچیده ای می باشد که نیازمند به دانش زیاد در هنر، معماری و رشته های مختلف مهندسی می باشد. اما امروزه با فناوری های مدرن می توان این کار را به تنهایی انجام داد.

   d/طراحی نما

  مواد طراحی نما

  در طراحی نما، مصالح مورد استفاده بیشتر به سبک و موقعیت ساختمان بستگی دارد. مواد مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید تا یک طراحی زیبا و دلپذیر برای یک منطقه جغرافیایی خاص ایجاد کنید.

  برخی از مصالح رایج برای طراحی نما عبارتند از سنگ، فلز، شیشه و بتن و غیره. همچنین مواد کامپوزیتی دیگری برای استفاده در دسترس هستند که دو یا چند نوع را برای اهداف خاص با هم ترکیب می کنند. مواد طراحی نما بسته به نوع نما که ترجیح می دهید متفاوت است. انواع نما که می توانید ترجیح دهید می تواند به شرح زیر باشد:

  جدا از این انواع، می توانید از طرح های نما بسیار متفاوت و خلاقانه در نماهای جنبشی و پویا استفاده کنید. انتخاب متریال باید عناصر الهام بخش در طراحی نما باشد نه اینکه شما را محدود کند. شما باید مصالح نما را در این زمینه به خوبی بشناسید و با توجه به ویژگی های آنها طرح های ویژه ای ایجاد کنید. شناخت خوب نما و مصالح ساختمانی باعث پیشرفت شما در طراحی می شود.

   

  الزامات طراحی نما

  آجر و ساروج سنتی و سایبان و همچنین نماهای شیشه ای وجود دارد. مصالحی که در این سبک ها استفاده می شود به نوع نما بستگی دارد. آجر و ملات سنتی بیشتر از آجر و ملات ساخته شده است که هر دو می توانند طبیعی یا مصنوعی باشند. برای سبک سایبان، به جای استفاده از آجرهای تجویز شده، آن را با مواد آلومینیومی یا سایر مواد فلزی برای کمک به سایه انداختن از خورشید ساخته می شود. برای یک نوع شیشه، به نوعی از مواد لعاب مانند شیشه، پلکسی گلاس، اکریلیک یا هر ماده سبک وزن دیگری با خاصیت شفافیت نیاز دارید.

   

  نحوه انتخاب مواد روکش نما مناسب

  هنگام بررسی ایده ها و الهام بخشیدن به روکش نما، می توانید با گزینه های زیادی روبرو شوید که اهداف مختلفی را برآورده می کنند و با بودجه های مختلف متناسب هستند. از روکش‌های بسیار ساده گرفته تا پوشش‌های پیچیده‌تر، راه‌های مختلفی پیدا خواهید کرد که به شما در دستیابی به دیدتان کمک می‌کند. لوازم در شکل ها و رنگ های مختلفی وجود دارند که می توانند ریتم و انرژی را در نمای رویایی شما بگنجانند. با این حال، هنگام انتخاب مواد ایده آل باید بسیار مراقب باشید. شما هرگز نباید صرفاً بر روی فاکتور زیبایی شناسی تمرکز کنید - مهم است که اهدافی را که باید از سایدینگ خود استفاده کنید، بسته به موقعیت جغرافیایی، آب و هوای منطقه شما، و سایر عوامل خارجی مرتبط، در نظر داشته باشید.

  هنر روکش نما همواره در حال تکامل و نوآوری است. امروزه می توان آن را از طیف گسترده ای از مواد با کیفیت بالا ساخت که هر کدام دارای خواص فنی متفاوتی هستند که متناسب با هر سلیقه و بودجه ای است. از سازه های فلزی گرفته تا نمای چوب سوخته، همیشه گزینه ای برای انطباق با آنچه به دنبال آن هستید وجود دارد.

  برخی از انواع سایدینگ می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد، در حالی که برخی دیگر می توانند نما یاختمان را خراب کنند. در نظر گرفتن هزینه های نصب و نگهداری که ممکن است بعداً نیاز داشته باشد ضروری است. شما باید با آرامش گزینه ‌های خود را بررسی کنید تا تصویر واض ح‌تری از ظاهری که می ‌خواهید و آنچه می ‌توانید بخرید داشته باشید، و سپس می‌توانید آن را از آنجا بگیرید. متوجه خواهید شد که برخی از سبک ها به راحتی می توانند جایگزین سبک های دیگر شوند و نتایج نیز می توانند به همان اندازه چشمگیر باشند. فلز یا سیمان به راحتی می تواند ظاهری براق ایجاد کند، در حالی که کامپوزیت، وینیل و سنگ طبیعی محبوب ترین ها برای تنظیمات سنتی هستند.

  در اینجا یک راهنمای سریع حاوی محبوب‌ ترین مواد روکش نما، از انواع سنتی‌ تر تا مدرن ‌تر و شیک ‌تر آمده است، بنابراین می‌ توانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

   

  آجر

  آجر یک انتخاب بسیار رایج در بین پیمانکاران است. مقرون به صرفه و به راحتی یافت می شوند، تقریباً به هر ساختمانی ظاهری زیبا و کلاسیک می دهند. آجرها برای ماندگاری طولانی نیاز به نگهداری اضافی کمی دارند که آنها را بسیار راحت و کاربردی می کند. آنها همچنین عایق بیشتری را ارائه می دهند و آنها را به یک ماده عالی برای ساختمان های واقع در آب و هوای سردتر تبدیل می کنند. آجرها غیر قابل احتراق هستند و از ساختار شما در برابر آتش محافظت می کنند. اگرچه آجرسازی از منابع طبیعی تهیه می شود، اما به دلیل انرژی زیادی که برای سوزاندن خاک رس لازم است، تأثیر شدیدی بر محیط زیست می گذارد.

   

  وینیل

  در معماری مدرن، وینیل متداول ترین ماده مورد استفاده است. این به طور قابل توجهی ارزان تر از همتایان خود است و یکی از کم هزینه ترین گزینه ها در بازار است. سایدینگ وینیل اگر به درستی از آن مراقبت شود می تواند برای چندین دهه دوام بیاورد. این گزینه پایدارتر از آجر است، و در برخی موارد، اگر تصمیم به بازیافت زمانی که زمان تعویض آن فرا می‌رسد، می ‌تواند تأثیر کمتری بر محیط ‌زیست داشته باشد.

   

  سنگ

  اگرچه سنگ در قسمت گران قیمت مواد تکمیل کننده بیرونی قرار دارد، اما ثابت کرده است که نگهداری از سنگ آسان است و در مواجهه با عناصر بسیار بادوام است. محبوب ترین انواع آن عبارتند از: ماسه سنگ، سنگ آهک، تراورتن، گرانیت، سنگ مرمر و سنگ چخماق. در صورت نصب صحیح، این مواد در برابر آتش، کپک و حشرات مقاوم هستند.

  در حالی که این گزینه به دلیل فرآیند حمل و نقل و نصب می تواند قیمت بالایی داشته باشد، یک راه مقرون به صرفه تر برای دادن این ظاهر همیشگی به ساختمان شما با روکش های سنگی است. این می تواند به طور قابل توجهی هزینه سایدینگ را کاهش دهد، اما از جنبه منفی، کمتر از نیمی از زمانی که سنگ طبیعی دوام دارد.

   f/طراحی نما

  چه چیزی طراحی نما را در حال حاضر ضروری می کند؟

  نماها از منظر طراحی در معماری مورد توجه قرار می گیرند. آنها چقدر عملکرد یک ساختمان را دقیق توصیف می کنند؟ آیا به طور دقیق ویژگی های یک ساختمان را منعکس می کند، مانند اینکه یک منطقه خصوصی یا عمومی و غیره است؟ از نقطه نظر مهندسی، عناصری مانند محافظت از سازه در برابر آب و هوای نامساعد، آلودگی، باران اسیدی و صرفه جویی در انرژی گرما / سرما و باران. طراحی های امروزی بیش از هر زمان دیگری نیاز به گنجاندن نماهای متمایز دارد.

  ملاحظات مهم شامل تعمیر و نگهداری ساختمان است. بارهای باد در ساختمان های بلند، جلوگیری از نفوذ آب، مقاومت لرزه ای، سیستم های سقف، سرمایش و گرمایش دمای داخلی، نفوذپذیری هوا، عایق خورشیدی و صوتی و دید داخل. با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی متفاوت، مکان‌های مختلف در سراسر جهان تغییرات زیادی را در طراحی نماهای خود تجربه می‌کنند. در نظر گرفتن همه این عوامل در هنگام طراحی ضروری است. یک نما به ساختمان فرم مورد نیاز برای ایجاد یک شکل نمادین مخصوص آن مکان را می دهد.

  اول از همه این فرصت را به معمار می دهد که طرحی منحصر به فرد و با سلیقه ارائه دهد. اگر نمی خواهید ساختمان شما خیلی معمولی یا معمولی به نظر برسد، راز این است که چیزی منحصر به فرد طراحی کنید که تحسین همه را به خود جلب کند. نمای ساختمان تنها جلوی آن است، اما شخصیت کاربران و طراحی را نیز بیان می کند. یک نمای بیرونی ساختمان جذاب و هوشمند ممکن است آن را از سازه های نامطلوب همسایه متمایز کند.

   

  به عنوان یک مانع برای ساختمان عمل می کند

  نمای ساختمان بر میزان هوای تازه و نور وارد سازه تأثیر می گذارد. در صورتی که ساختمان در مکانی ساخته شود که آب و هوای شدید و طوفان مکرر باشد، باید با عوامل محیطی مناسب سازگار باشد. اگر یک نمای بیرونی پیچیده و بادوام برای آن ساخته شود، سازه دست نخورده و بدون تغییر باقی خواهد ماند. با نحوه پوشیدن بدن انسان قابل مقایسه است. ما به مناسبت لباس می پوشیم در طراحی نمای جلویی باید از مواد، روش ها و رویه های مناسب، از جمله موارد دیگر، برای انطباق با آب و هوای سخت استفاده شود.

  d/طراحی نما

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.