محوطه سازی و فضای سبز

  محوطه سازی و فضای سبز

  محوطه سازی و فضای سبز|طراحی فضای سبز مدرن|فضای سبز حیاط ویلایی


  محوطه سازی و فضای سبز؛ارتباط میان انسان و طبیعت، ایجاد دوستی و نزدیکی میان انسان و محیط زیست از اهداف ما در طراحی معماری منظر است. ما در گروه معماری شاین با تلفیق علوم مهندسی شهرسازی در کنار مهندسی معماری سعی داریم تا با طراحی و فضاسازی محوطه خاص همان پروژه اعم از محوطه سازی برای مجتمع مسکونی و یا محوطه سازی برای باغ تالار به همراه استفاده از المانهای مختلف و جایگذاری مناسب آنها در کنار یکدیگر و قرار دادن عنصری مرتبط با آب حس آرامش و تفریح و حض بصری را در مخاطب ایجاد کنیم.

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  ارتباط میان انسان و طبیعت، ایجاد دوستی و نزدیکی میان انسان و محیط زیست از اهداف ما در طراحی معماری محوطه سازی و فضای سبز است. ما در گروه معماری شاین با تلفیق علوم مهندسی شهرسازی در کنار مهندسی معماری سعی داریم تا با طراحی و فضا سازی محوطه خاص همان پروژه اعم از محوطه سازی برای مجتمع مسکونی و یا محوطه سازی برای باغ تالار به همراه استفاده از المانهای مختلف و جایگذاری مناسب آنها در کنار یکدیگر و قرار دادن عنصری مرتبط با آب حس آرامش و تفریح را در مخاطب ایجاد کنیم.

   

  طراحی منظره  و محوطه سازی

  طراحی منظره  امروزه طیف گسترده ای از عناصر را برای دستیابی به فضاهای کاربردی و زیبا برای زندگی در فضای باز ادغام می کند. طراحان حرفه ای منظره و محوطه سازان طیف زیادی از خدمات برنامه ریزی و طراحی ها را مناسب با نیازها و سلایق  مشتری ها ارائه می دهند. با همکاری کردن با خدمات یک طراح منظره و محوطه ساز، روش های طراحی را می توان گسترش داد و در مقابل  از اشتباه های هزینه دار و آشفتگی های غیر ضروری جلوگیری کرد.

  طراحی منظره و محوطه سازی وقتی به خوبی اجرا شده باشد نه تنها لذت خانه را افزایش می دهد، بلکه ارزش متراژ واقعی فضای قابل استفاده را افزایش می دهد. با برنامه ریزی جامع و حرفه ای ، مناطق زندگی در فضای باز می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. تحقیقات در این زمینه نشان داده است که طراحی های فضاهای بیرونی که با تفکر انجام شده ارزش یک خانه را تا بیست درصد افزایش می  دهند.

   

  چرا معماری منظره و فضای سبز اهمیت دارد؟

  وقتی در مورد فضاهای سبز شهری صحبت می کنیم ، طراحی منظره و محوطه سازی متفکرانه واقعا اهمیت دارد. با در نظر گرفتن کاربری های فضا ، چه کسانی آنجا خواهند بود و چه نیازهایی دارند.و در نهایت طراحی متناسب با آن انجام خواهد شد.

  به عنوان مثال ، ممکن است به فضای قابل دسترس برای افراد دارای معلولیت فکر کنید ، یا فضایی که افراد بتوانند در آن ورزش کنند یا بازی کنند. به زبان ساده ، مردم عاشق فضا های زیبا هستند. توجه دقیق به معماری فضای سبز کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که بهترین فضای ممکن را ایجاد می کنید.

   

  نقش فضای سبز در برنامه ریزی و طراحی ساختمان

  فضاهای سبز برای رفاه مردم ساکن در مناطق شهری مهم است. آنها احساس آرامش را ارائه می دهند که در غیر این صورت در شلوغی زندگی شهری گم می شوند. فضاهای سبز همچنین به کاهش سطح استرس ، ارتقاء فعالیت بدنی و بهبود سلامت روان کمک می کند. با این حال ، با توجه به نیاز به برنامه ریزی برای تراکم جمعیت بیشتر در شهرهای ما ، چالش هایی در تامین فضای سبز موثر شهری وجود دارد.

   s/محوطه سازی و فضای سبز

  آیا باید بر ارائه فضای سبز در ساختمان ها تاکید بیشتری داشته باشیم؟

  ایجاد فضای سبز و محوطه سازی زندگی همه را بهبود می بخشد. فضای سبز جزء حیاتی هر شهر، یا روستا است. مکانی برای استراحت ، لذت بردن از طبیعت و هوای تازه برای مردم فراهم می کند. اما فضای سبز مزایای زیادی نیز دارد که ممکن است چندان آشکار نباشد.

  مطالعات نشان می دهد که فواید زیادی برای انسان در فضاهای سبز وجود دارد. آن ها می توانند استرس را کاهش دهند ، خشونت را کاهش دهند ، تمرکز را بهبود بخشند و سلامت جسمانی را بهبود بخشند. مطالعه ای روی ساختمان های آپارتمانی دارای پوشش گیاهی و بدون پوشش گیاهی در شیکاگو نشان داد که فضاهای دارای پوشش گیاهی جرم و جنایت را به نصف کاهش می دهد. مطالعات دیگر نشان داده‌اند که سبز کردن محیط ‌های کار بهره ‌وری را بهبود می‌بخشد. جاده ها ایمن تر هستند ، اقتصادها عملکرد بهتری دارند و کودکان با مشکلات سلامت روانی کمتری رشد می کنند.

   

  فضای سبز را می توان در تمامی ساختمان ها گنجاند

  ساختمان ها فقط مکانی برای زندگی یا کار افراد نیستند. آنها همچنین باید محلی برای لذت بردن و استراحت مردم باشند. ما می‌توانیم زیرساخت‌ های شهرمان ، از جمله ساختمان ‌های آن را طراحی کنیم تا به نیازهای مردمی که در آن زندگی می‌کنند،  پاسخ دهیم. هیچ ساختمانی وجود ندارد که نتوان آن را برای گنجاندن فضاهای سبز طراحی کرد ، از جمله:

  مسکونی

  تجاری

  صنعتی

  آموزشی

   

  مراقبت های بهداشتی

  همه ساختمان ها می توانند باغ ها، درختان و گیاهان را در خود جای دهند. ما می ‌توانیم برای استفاده کارآمد فضایی طراحی کنیم که شامل باغ‌ های داخلی و روی پشت ‌بام و جلوی دروازه‌ ها می ‌شود تا نور را دریافت کنند. استقرار مؤثر مواد طبیعی و ترکیب مناطق سبز می ‌تواند به کاهش مصرف انرژی ، بهبود زهکشی آب و ارائه پایداری بیشتر کمک کند.

   

  ما می توانیم انواع مختلفی از فضای سبز را در ساختمان ها بگنجانیم

  وقتی به سبز شدن محیط شهری فکر می کنیم ، بیشتر به پارک ها ، زمین های بازی ، پوشش گیاهی کنار جاده ها و باغ های محله فکر می کنیم. همه این ها عناصر حیاتی هستند ، اما ما می‌توانیم فضای سبز بسیار بیشتری را با طراحی هوشمندانه ‌تر در ساختمان اضافه کنیم.

  شما میتوانید محیطی طبیعی برای افرادی که در ساختمان ها کار می کنند فراهم کنید تا در زمان استراحت ناهار یا بعد از ساعات کاری از آن لذت ببرند. به عنوان یک منطقه حائل بین ساختمان ها برای کاهش آلودگی صوتی ناشی از ترافیک و سایر منابع صوتی استفاده شود. هوا را با حذف دی اکسید کربن و بازگرداندن اکسیژن به جو پاک کنیم.

  چند راه که می توانیم ساختمان های خود را سبز کنیم عبارتند از:

  باغ های عمودی

  باغ های پشت بام

  دیوارهای زنده

  دهلیزها با درختان و گیاهان

  حیاط

   

  چرا یک معمار برای محوطه سازی و فضای سبز استخدام کنیم؟

  اکنون بدیهی است که ما معماران طراحی منظره و محوطه سازی هستیم ، بنابراین از استخدام شدن برای پروژه های فضای سبز لذت می بریم. یکی از دلایلی که پیشنهاد می کنیم همیشه از یک معمار طراحی منظره و محوطه ساز برای این فضاهای عمومی استفاده کنید ، به این دلیل است که آنها از مناطقی که در بالا به آنها اشاره کردیم ، اطلاعات دقیق دارند.

  یک معمار طراحی منظره و محوطه ساز می تواند از مهارت های حرفه ای خود برای ارزیابی و ایجاد نمایه ای از آنچه شما نیاز دارید استفاده کند. آنها به شما کمک می کنند تا  آنچه را که به دنبال آن هستید پیدا می کنند

  نکته مهم این است که یک معمار طراحی منظره و محوطه ساز خوب همچنین می تواند در مورد هرگونه تعمیر و نگهداری مداوم برای فضا توصیه کند و به طور بالقوه در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. آنها می توانند به شما بگویند که چه کاری و چه زمانی باید انجام دهید، به طوری که مکان در شرایط عالی باقی بماند.

   g/محوطه سازی و فضای سبز

  منظره سازی معاصر، مدرن، کشوری یا کلاسیک؟

  مطمئناً از مطالعه و تحقیق خود در مورد محوطه سازی متوجه شده اید که دسته بندی های گسترده ای مانند محوطه سازی معاصر/ مدرن، کشور یا کلاسیک اغلب ذکر شده است. اگرچه برخی دستورالعمل ها (بافت ها، رنگ ها، تضادها، مواد، گیاهان و اشکال هندسی) می توانند به ما کمک کنند تا بین آنها تمایز قائل شویم ، گاهی اوقات درک همه این موارد دشوار خواهد بود. در اینجا اطلاعاتی وجود دارد که به شما در هدایت رویکردتان کمک می کند.

   

  محوطه سازی معاصر و طراحی مدرن

  مواد اولیه در طراحی معاصر یا مدرن اجرا می شوند. فولاد ، بتن و شیشه اغلب وجود دارند،  اما سنگ طبیعی ، چوب و سنگدانه ها (ریگ های رودخانه ، شن و خرده چوب) نیز وجود دارند. در واقع آنچه اهمیت دارد نحوه چیدمان مواد است که سبک را مشخص می کند. در اینجا بر تضاد بافت ، رنگ و فرم هندسی تاکید می شود. خطوط باید تمیز باقی بمانند ، انتخاب مواد هماهنگ باشد و گیاهان با دقت گسترده شوند تا اثر مورد نظر را افزایش دهند.

  در این رابطه ، ما اغلب گیاهان چند ساله (علف ‌ها ، شمشاد و درختچه‌ ها را با شاخ و برگ‌ های رنگارنگ) به عنوان عناصری که رنگ را اضافه می‌ کنند مرتبط می ‌دانیم. تقریباً هر چیزی را در معماری معاصر می توان تصور کرد.

   

  محوطه سازی روستایی

  وقتی به محوطه‌ سازی روستایی اشاره می‌کنیم ، اغلب نرده ‌ها ، آلاچیق ، درخت ‌کاری ‌هایی مملو از گیاهان کوهنوردی و دیوارهای سنگی مزرعه را تصور می ‌کنیم که ما را به یاد سبک های روستایی حومه شهرمان می ‌اندازد. گیاهان اغلب با تخت‌ های گل ، پرچین ‌ها و درختان باشکوه ، در کنار سنگ‌ های طبیعی که می ‌توانند برای دیوارها ، باغ‌ های صخره ‌ای ، پله ‌ها و استفاده شوند ، به نمایش گذاشته می ‌شوند. تأثیر آن در انتخاب و چیدمان گیاهان ، لوازم تزئینی ، مواد طبیعی است و بهتر است مناظر را با وسایل غیرضروری بیش از حد پر نکنید.

   

  محوطه سازی متعارف

  سبک کلاسیک ساختارمند ، منسجم و متقارن است. از طبیعت اطراف که بگذریم ، این نوع محوطه سازی بر آن غالب است و از هیچ جزئیاتی غفلت نمی شود. مرزهای مستقیم ، گیاهان به خوبی چیده شده ، فواره ها ، مجسمه ها را می توان در خم یک مسیر سنگ فرش یا نزدیک یک آلاچیق کوچک ادغام کرد. این نوع طراحی فضای باز این روزها در مناطق مسکونی کمی کمتر دیده می شود. هنوز هم به دلیل ساختار بی عیب و نقصش همیشه شیک و چشمگیر باقی خواهد ماند.

   

  کدام طرح با نیازهای شما مطابقت دارد؟

  این مدل ها می توانند به عنوان نقطه شروع محوطه سازی مورد استفاده قرار گیرند و به شما در ایجاد یک طراحی منظره شخصی ، بی انتها و با سلیقه کمک کنند. به طور کلی ، سبک خانه شما ، محدودیت‌ های ذاتی برای تسکین فضای شما و عناصری که باید ادغام شوند ، مسیری را که شما طی خواهید کرد ، تعیین می‌کند.

  در نهایت... موقعیت مکانی شما نقطه شروع خوبی برای تعیین سبک مناسب به شما می دهد. مراقب محیط خود باشید. هر سبکی را که انتخاب کنید ، هنگام ادغام عناصر مختلف ، حفظ تعادل و بهبود چشم انداز اطراف مهم است.

  اگر می خواهید در مورد مراحل مربوط به یک پروژه محوطه سازی بیشتر بدانید ، همین حالا با مشاوران گروه تخصصی شاین تماس بگیرید. و در نهایت شما متوجه خواهید شد که چه عناصری در هنگام اجرای یک پروژه محوطه سازی در فضای باز مهم است.

  d/محوطه سازی و فضای سبز

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.