طراحی آشپزخانه

  طراحی آشپزخانه

  طراحی آشپزخانه|بهترین طراحی آشپزخانه|طراحی آشپزخانه ۱۲ متری


  طراحی آشپزخانه ؛ قلب تپنده یک خانه. پر رفت و آمد ترین بخش هر خانه. فضایی برای پخت و پز، شستن و نگهداری مواد غذایی، فضایی که متناسب با ابعاد آن می تواند مکانی برای غذا خوردن، نشستن و ... باشد. طراحی آشپزخانه در معماری با توجه به تغییر شیوه زندگی مردم اشکال گوناگونی پیدا کرده است. امروزه آشپزخانه ها به محلی برای دورهمی افراد خانواده تبدیل شده است. حتی در بیشتر خانه‌ها، آشپزخانه‌، نقطه ی مشترک زندگی افراد خانواده با یکدیگر می باشد. این قسمت از فضای خانه که دارای عملکرد چندگانه است گروه شاین را به چالش می‌کشد. ما در گروه معماری شاین طراحی آشپزخانه را جذابترین و هیجان انگیز ترین فضا در نظر میگیریم و سعی در بهینه سازی عملکرد و به حداقل رساندن هزینه های ساخت قطعات مختلف داریم.

  طراحی کابینت

  وقتی صحبت از کابینت آشپزخانه می شود، صحبت از اصلی ترین جز آشپزخانه است. عنصری که زیبا و متناسب با آشپزخانه و همچنین درای بهینه ترین عملکرد باشد. ما در گروه معماری شاین سعی میکنیم با طراحی و ساخت کابینت متناسب با آشپزخانه بهترین فضا را ایجاد کنیم تا سطح رفاه استفاده کننده آشپزخانه در جهت پخت و پز و شستشو و ... را به حداکثر خود برسانیم.

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  به عنوان قلب خانه ، آشپزخانه بیش از هر اتاق دیگری در خانه مورد توجه قرار می گیرد. بنابراین، هنگام انتخاب پلان برای آشپزخانه و فضای اطراف آن نیازمند وقت و توجه شما هستند. ما محبوب ‌ترین سبک‌های طراحی آشپزخانه امروزی و ایده‌های چیدمان پلان کف آشپزخانه را برای شما مورد بررسی قرار می دهیم  تا آنها را با نقشه‌های خانه ‌تان هماهنگ کنیم.

  آشپزخانه شما احتمالاً پر استفاده ترین اتاق در کل خانه است بنابراین باید به گونه ای طراحی شود که زندگی را آسان تر، راحت تر و دلپذیرتر کند. آنچه در آشپزخانه ضروری تلقی می شود می تواند از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال، ممکن است برای شما مهم باشد که قفسه های باز در آشپزخانه خود زیبایی خاصی داشته باشند، در حالی که برخی ترجیح می دهند کابینت های سنتی داشته باشند. در نهایت با در نظر گرفتن اهمیت آشپزخانه ، باید مناسب با نیازهای افراد طراحی و ساخته شود.

   

  چه چیزی برای آشپزخانه خود در نظر دارید؟

  اغلب بیشتر افراد میخواهند آشپزخانه ای جذاب، خانگی، راحت، انعطاف پذیر و در عین حال کاربردی داشته باشند. همانطور که آشپزخانه از یک اتاق کوچک "بدون حاشیه" در خانه به قلب خانه تبدیل شده ، سبک ها، طرح ها و مبلمانی که ظاهر، جذابیت و عملکرد کلی آن را مشخص می کند نیز تغییر کرده است.

   

  کدام چیدمان آشپزخانه متناسب با سبک شماست؟

  در کنار بودجه، تعیین چیدمان آشپزخانه که متناسب با سبک شما باشد، حیاتی ترین مرحله در ساخت یا بازسازی آشپزخانه است. فضا نیاز ها و همچنین ترجیح آشپز اصلی را مشخص می کند.

   

  پلان های U شکل

  برخی از آشپزها چیدمانی را دوست دارند که آشپزخانه را تقریباً به حوزه خصوصی آنها تبدیل می کند. طراحی U شکل برای این افراد خوب عمل می کند. نفر دومی که در کنار آشپز کار می کند فضا را شلوغ کرده و حرکت را محدود می کند. این طرح اجازه ی رفت و آمد زیاد به آشپزخانه را نمی دهد و به دلیل محدودیت فضا در اکثر آپارتمان ها، خانه های قدیمی و خانه های کوچک به چشم می خورد.

   

  پلان های L شکل

  آشپزخانه L شکل - کاملاً در پلان های طبقه باز قرار می گیرد. از آنجایی که اینجا هیچ دیواری وجود ندارد. برای کسانی که دوست دارند مهمانانشان در آشپزخانه حضور داشته باشند، این یک چیدمان ترجیحی است. اعضای خانواده می توانند به راحتی از آشپزخانه به اتاق نشیمن یا حتی در فضای باز حرکت کنند. میهمانان می توانند به راحتی در قسمت آشپزخانه جمع شوند، گرما، بو و مزه آنچه در حال پخت است را به اشتراک بگذارند. با طراحی "بدون دیوار"، یک آشپزخانه غذاخوری یا یک گوشه برای صبحانه بسیار کاربردی است.

   

  L شکل با نقشه های جزیره

  طراحی اضافه شده به "طرح اجتماعی" L شکل یک جزیره است. این باعث می شود آشپزخانه همه کاره تر شود این سبک طراحی می تواند هم کاربردی و هم هنری باشد. برخی از صاحبان خانه ها کانترهایی با ظاهر عتیقه را برای آشپزخانه ترجیح می دهند. دیگران مدرن تر را دوست دارند. برخی دیگر انتخاب می‌کنند که یک اجاق گاز در جزیره داشته باشند، به طوری که با خانواده، دوستان و مهمانانی که در حال حرکت در آشپزخانه و به اتاق‌های دیگر خانه هستند، روبرو شوند.

  این چیدمان طراحی مثلث کار یخچال-سینک-آشپزخانه را که در مجاورت یکدیگر قرار می دهد. با چیدمان L شکل/جزیره، لوازم خانگی در مناطقی دسته بندی می شوند که لوازم، وسایل و وسایل مختلف آشپزخانه را در نظر می گیرند. این سازماندهی مجدد به افراد در آشپزخانه فضای زیادی برای حرکت و انجام کارهای متعدد می دهد.

   

  آشپزخانه یکپارچه چیست؟

  طراحی یکپارچه آشپزخانه مینیمالیسم پنهان است. در بسیاری از آشپزخانه ها، وسایل برقی همیشه در معرض دید هستند. با طراحی یکپارچه، لوازم آشپزخانه یکپارچه با بقیه کابینت آشپزخانه ترکیب می شوند و در معرض دید افراد نیستند. وسایل بزرگ مانند یخچال و ماشین ظرفشویی به جای اینکه یک نقطه کانونی باشند، در پشت کابینت هوشمند پنهان می شوند، در حالی که لوازم خانگی دیگر در کمدهای اختصاصی لوازم خانگی قرار می گیرند در داخل کابینت، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی خلاقانه می‌توانند فضا را به حداکثر برسانند کابینت های سفارشی در شکل گیری یک آشپزخانه یکپارچه نقش دارند. طراحی یکپارچه آشپزخانه همچنین به این معنی است که همه چیز جای خود را دارد و رویکرد بدون درهم و برهمی به راحتی حفظ می شود. جدا از اینکه از نظر زیبایی شناسی موثر هستند، آشپزخانه های یکپارچه نیز به گونه ای طراحی شده اند که با وسایلی که در مکان هایی با دسترسی آسان قرار دارند برای راحتی کامل در هنگام سرگرمی کاملاً کاربردی طراحی شده اند. یکپارچه‌سازی همچنین به شما اجازه می‌دهد تا با جریان‌های یکپارچه رنگ در سراسر طراحی خود ایجاد کنید و بر عناصر طراحی ویژگی‌هایی تمرکز کنید که می‌توانند فضای شما را جذاب جلوه دهند.

   y/طراحی آشپزخانه

  چگونه می توانم طراحی یکپارچه را در آشپزخانه خود پیاده کنم؟

  اگر به طراحی یکپارچه آشپزخانه علاقه دارید، ایده خوبی است که با ما صحبت کنید. طراح ما می تواند به طراحی آشپزخانه شما کمک کند تا جدیدترین سبک ها و روندهای یکپارچه را در خود داشته باشد. آن‌ها همچنین می‌توانند بر اساس فضایی که با آن کار می‌کنید، توصیه‌های خاصی به شما ارائه دهند و پیشنهاداتی ارائه دهند که ممکن است به آن فکر نکرده باشید. بسیاری از مردم در ابتدا قصد دارند چیدمان فعلی آشپزخانه خود را به شکلی مدرن و یکپارچه تکرار کنند، اما می‌تواند راه بسیار کارآمدتری برای طراحی آشپزخانه جدید شما وجود داشته باشد تا سبک زندگی و نیازهای فردی شما را منعکس کند.

   

  سبک طراحی آشپزخانه سنتی چیست؟

  طراحی سنتی یک سبک دکوراسیون محبوب است که به شدت تحت تأثیر سبک های اروپایی قرن 18 و 19 قرار دارد.

  رنگ‌های تیره و غنی، مبلمان سلطنتی، اثاثیه ظریف، کابینت‌های بزرگ‌تر و کشوهایی با جلای چوب از ویژگی‌های معمول معماری سنتی برای ظاهری کلاسیک هستند.

   

  سبک طراحی آشپزخانه مدرن چیست؟

  در مقابل، طراحی مدرن با استفاده از ویژگی‌های داخلی برای به حداکثر رساندن مساحت برای پخت سریع‌تر و سازماندهی ساده، عملکرد بیشتری را ارائه می‌کند.

  آشپزخانه های مدرن اغلب در فضا صرفه جویی می کنند و در عین حال سطح بالایی از راحتی، عملکرد و مقرون به صرفه بودن را حفظ می کنند.

   

  عناصر طراحی آشپزخانه سنتی در مقابل مدرن

  بیایید نگاهی دقیق تر به عناصر بیندازیم تا تفاوت آنها بین این دو سبک را ببینیم:

  مواد آشپزخانه: طراحی سنتی از مواد محلی مانند آجر، سنگ و چوب استفاده می کند. طراحی مدرن به طور گسترده ای از مواد خلاقانه مانند بتن، پلاستیک، آهن، فولاد و شیشه استفاده می کند.

  در مقابل پرده مثال خوبی است. در حالی که پرده‌های سنتی با بافت سنگین ظریف‌ تر به نظر می ‌رسند، پرده‌های مدرن تطبیق‌ پذیری و نگهداری آسان ‌تر را ارائه می‌کنند.

  پلان طبقه آشپزخانه: خانه های سنتی به جای چند اتاق بزرگ به تعداد زیادی اتاق کوچکتر و تک منظوره تقسیم می شوند.

  پلان های طبقه مدرن برای به حداکثر رساندن فضای موجود در عین حفظ زیبایی مینیمالیستی، با اتاق های چند منظوره و مناطق بدون درز و مفهوم باز طراحی شده اند.

  یک پلان طبقه آشپزخانه می تواند اتاق ناهار خوری، اتاق نشیمن، اتاق خانواده و سایر قسمت های نشیمن خانه را در یک اتاق بزرگ ادغام کند بدون اینکه هیچ دیواری آنها را از هم جدا کند.

  چیدمان بسیاری از آشپزخانه‌های مدرن و معاصر باز است و فاصله کمی بین فضای آشپزخانه و سایر فضاهای نشیمن در همان طبقه وجود دارد. این طرح‌های آشپزخانه در خانه‌های نوساز رایج است و همچنین برای کسانی که تصمیم به بازسازی آشپزخانه موجود دارند، انتخاب‌های رایجی است.

  پنجره های آشپزخانه: خانه های سنتی معمولا دارای پنجره های کوچکتر و متقارن با اندازه و شکل مشابه هستند. به عنوان یک نتیجه، نور مصنوعی بیشتری مورد نیاز است.

  فناوری امکان تولید پنجره ها در اشکال و اندازه های مختلف را فراهم می کند. طراحی خانه مدرن از این مزیت کامل بهره می برد، با پنجره های بزرگ و نور طبیعی فراوان، فضای داخلی را باز و مطبوع می کند.

  مبلمان آشپزخانه: کابینت های سنتی ظاهری بافت دار و روستایی دارند و همچنین جزئیات و تزئینات بیشتری در اشکال و منحنی های مختلف دارند. آنها معمولاً از طرح رنگ گرمتر، با کابینت های تیره تر و حجیم تر از سبک های طراحی آشپزخانه مدرن و عناصر سبک فرانسوی و انگلیسی استفاده می کنند.

  آشپزخانه های مدرن از نظر طراحی شیک تر و فشرده تر هستند. طرح‌های کابینت آن‌ها دارای خطوط تمیز و زیبایی مینیمالیستی است، با برجستگی‌های هندسی مربعی که ظاهری براق به آن‌ها می‌دهد. طرح رنگ اغلب روشن تر است و شامل رنگ های سفید، خاکستری و متالیک است.

  اگر فضایی شیک تر را ترجیح می دهید، طراحی آشپزخانه مدرن برای شما مناسب است. با این حال، اگر برای ارزش‌های سنتی ارزش قائل هستید و از معماری سنتی و ساده قدردانی می‌کنید، خانه سنتی احتمالاً برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

  هنگام انتخاب سبک طراحی آشپزخانه، هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. تا زمانی که طراحی معنا داشته باشد، هماهنگ باشد و هدف مورد نظر خود را برآورده کند، عناصر طراحی سنتی و مدرن می توانند به طور مطلق در یک فضا وجود داشته باشند.

   

  طراحی مینیمالیستی آشپزخانه

  طراحی مینیمالیستی سبکی است که بر سادگی و کارایی بیش از حد تمرکز دارد. از نظر طراحی آشپزخانه، این به معنای به حداقل رساندن شلوغی و تمرکز بر خطوط تمیز، طرح‌های رنگی تک رنگ و ترکیبی از مواد طبیعی است. یک آشپزخانه مینیمالیستی معمولا دارای یک پالت رنگی مینیمالیستی با تمرکز بر رنگ های خنثی مانند سفید، خاکستری و سیاه است. همچنین دارای تعداد محدودی از عناصر تزئینی، با تاکید بر کارایی و سادگی است.

   

  برخی از عناصر کلیدی طراحی آشپزخانه مینیمالیستی عبارتند از:

  طرح های رنگی تک رنگ: طرح رنگی تک رنگ، رنگی است که از یک رنگ در سایه ها و تن های مختلف استفاده می کند. در یک آشپزخانه مینیمالیستی، می توان با استفاده از یک رنگ برای تمام کابینت ها، کانترها استفاده کرد.

  مواد طبیعی: مواد طبیعی، مانند چوب و سنگ، می‌توانند گرما و بافت را به آشپزخانه‌های مینیمالیستی اضافه کنند. این مواد را می توان برای کانتر، پشتی و حتی کابینت استفاده کرد تا ظاهری منسجم ایجاد کند.

   t/طراحی آشپزخانه

  طرح‌ بندی‌ های مفهومی باز

  آشپزخانه‌های مفهومی باز به طور فزاینده‌ای محبوب شده اند  زیرا امکان تجربه آشپزی اجتماعی و تعاملی ‌تری را فراهم می‌کنند. برداشتن دیوارها و موانع بین آشپزخانه و سایر فضاهای نشیمن می تواند فضا را بزرگتر و دلپذیرتر کند.

   

  لوازم هوشمند

  فناوری به طور فزاینده ای در طراحی آشپزخانه مدرن ادغام می شود و لوازم هوشمند برای هر آشپزخانه قرن بیست و یکم ضروری است. از یخچال‌هایی با صفحه‌نمایش لمسی داخلی گرفته تا فرهایی که از راه دور قابل کنترل هستند، این وسایل می‌توانند پخت و پز و آماده‌سازی غذا را آسان‌تر و کارآمدتر کنند.

   

  نور طبیعی

  یک آشپزخانه با نور مناسب هم برای آشپزی و هم برای معاشرت ضروری است و نور طبیعی بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. پنجره‌ها و نورگیرهای بزرگ نه تنها می‌توانند فضا را روشن‌تر کنند، بلکه ارتباطی با فضای باز ایجاد می‌کنند.

   

  مواد پایدار

  پایداری در تمام جنبه های طراحی برای بازسازی آشپزخانه اهمیت فزاینده ای پیدا می کند و آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

   

  ذخیره سازی مخفی

  در یک آشپزخانه مدرن، مهم است که همه چیز را مرتب و بدون درهم و برهم نگه دارید. راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مخفی، مانند کشو ها و سازمان‌دهنده‌های زیر کابینت، می‌توانند به شما کمک کنند تا همه چیز را در جای خود نگه دارید و در عین حال ظاهری تمیز و ساده داشته باشید.

  طراحی آشپزخانه مدرن همه چیز در مورد ایجاد یک فضای کاربردی و شیک است که متناسب با نیازها و ترجیحات منحصر به فرد شما باشد. این را می توان از طریق ترکیب خطوط براق، لوازم هوشمند و مواد پایدار به دست آورد. چه ظاهر مینیمالیستی را ترجیح می دهید یا می خواهید با رنگ های پررنگ ظاهری ایجاد کنید، گزینه های بی پایانی برای طراحی آشپزخانه مدرن وجود دارد. با در نظر گرفتن مزایای طراحی مدرن، مانند عملکرد، سبک، پایداری و افزایش ارزش، می توانید آشپزخانه ای ایجاد کنید که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر باشد.

  طراحان با استعداد گروه شاین می توانند رویاهای شما را در مورد سبک سنتی با ویژگی های مدرن به واقعیت تبدیل کنند. ما خانه های سفارشی برای مشتریان خود می سازیم. اگر شما رویای آن را دارید، ما آن را می سازیم. اگر مایلید بیشتر بدانید، فوراً برای مشاوره بدون تعهد با ما تماس بگیرید.

  d/طراحی آشپزخانه

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.