طراحی اتاق نشیمن

  طراحی اتاق نشیمن

  طراحی اتاق نشیمن|دکوراسیون اتاق نشیمن |اتاق نشیمن مدرن|اتاق نشیمن سنتی


  طراحی اتاق نشیمن ؛ فضای خصوصی و خودمانی خانه؛ یعنی جایی که اعضای خانواده در آنجا دورهم جمع می‌شوند و به گفتگو، تماشای تلویزیون و ... میپردازند. یکی از مواردی که ما در گروه معماری شاین در طراحی نشیمن مد نظر قرار میدهیم این است که فضا را  برای دور هم نشستن اعضای خانواده و گرم تر شدن محیط خانه با انتخاب درست مبلمان و چیدمان و نورپردازی مناسب فراهم آوریم تا نشستن و استراحت کردن برای افراد لذتبخش، خودمانی و راحتتر باشد.

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  اصول طراحی داخلی چیست؟

  اصول طراحی داخلی شامل قوانین و رهنمودهایی می باشد که طراحان داخلی جهت ایجاد نمودن فضاهایی کاربردی و زیبا از آن اصول پیروی می کنند. هفت اصل اصلی در طراحی داخلی وجود دارد : تعادل ، هماهنگی ، ریتم ، تناسب و مقیاس ، تاکید ، کنتراست و جزئیات. این مفاهیم را می توان در هر اتاقی در خانه شما ، از اتاق نشیمن گرفته تا حمام ، به کار برد.

  در اینجا عناصر زیادی در دکوراسیون اتاق نشیمن نقش دارند و این اتاقی است که ما زمان زیادی را در آن صرف می کنیم ، بنابراین شما می خواهید آن را به درستی طراحی کنید . در زمان طراحی باید این واقعیت را در نظر بگیرید که در زمان‌ های مختلف روز در اتاق نشیمن وقت می ‌گذرانید ، بنابراین رنگ‌ ها و کفپوش‌ های زیادی برای تصمیم ‌گیری وجود دارند که رنگ فضا را تعیین می‌ کنند. ما احساس گرم کفپوش چوبی را دوست داریم ، ترجیحاً با چند قالیچه که احساس نرمی و لطافت  به فضا میدهد. قرار دادن چند قفسه کتاب در نشیمن را در نظر بگیرید که می تواند به شما کمک کند از ارتفاع اتاق حداکثر استفاده را ببرید و ذخیره سازی ارزشمندی را فراهم کنید.

  ارتباط بین طراحی داخلی و خارجی یکی از مطلوب ترین کیفیت ها در پروژه های معماری است. چنین ویژگی هایی در طراحی معماری وجود دارد و با تمایز به دست می آید. در مکان‌ های غیرمعمول مانند حمام یا آشپزخانه این ویژگی ها وجود دارد ، اما در فضاهای نشیمن وسعت بیشتری پیدا می ‌کند.

  طراحی اتاق نشیمن تنها تصمیم گیری در رابطه با ست کردن مبل و فرش نیست. اغلب ، چون محیط اصلی خانه است و با سایر بخش های خانه مرتبط می شود ، بنابراین ، برای درک جریان فضایی بیشتر ، باید به استراتژی های مختلفی فکر کرد تا به طراحی فضایی راحت تر و زیبا تر کمک کند.

   

  اصول و قوانین طراحی داخلی

  هنگامی که اصول و قوانین طراحی داخلی را بدانید ، می توانید هر فضایی را به شکلی شگفت انگیز تغییر دهید. وقتی وارد فضایی که به درستی طراحی شده است میشوید ، می توانید احساس کنید که چطور همه چیز منسجم و متعادل در کنار یکدیگر طراحی شده اند. شما می توانید طراحی اتاق نشیمن را در خانه خود با کمی آگاهی از اصول اساسی طراحی انجام دهید. در فرآیند طراحی داخلی ، آماده سازی فضا در اولویت است. اصول و قوانین طراحی داخلی توصیه می ‌کنند که هر تغییری در طراحی داخلی با ارزیابی عملکرد اتاق و نحوه ی کنترل عناصر برای مناسب ‌تر شدن با افراد ساکن در آن آغاز ‌شود.

   

  سبک

  نورپردازی در یک خانه اندازه درک شده یک اتاق را تغییر می دهد. نورپردازی از جنبه های ضروری دکوراسیون داخلی می باشد و در ترکیب با انتخاب رنگ ، اندازه اتاق ، نور طبیعی و انتخاب مبلمان هماهنگ می شوند.

   

  v/طراحی اتاق نشیمن

  مواد

  برای به طور مداوم مواد جدیدی در حال تهیه و تولید با قیمت پایین تر هستند ، اما در مورد مواد و کیفیت ساخت و ساز فکر کنید ، آنها بسیار مهم هستند. مواد طبیعی مانند پارچه هایی از پشم ، ابریشم ، و کتان ، سنگ و چوب در اولویت هستند.

   

  مقیاس و نسبت فضا

  مقیاس به رابطه بین دو یا چند چیز اشاره دارد. مقیاس در معماری و دکوراسیون داخلی از نکات کلیدی است زیرا آن ها با چندین اندازه گیری استاندارد مانند ارتفاع مبلمان ، عرض راهرو و اندازه صندلی سروکار دارند.

  تطبیق این عناصر با اندازه استاندارد با سایر جنبه‌ های اندازه‌ ها و ارتفاع‌ های مختلف می ‌تواند جذابیت بصری واقعاً سرگرم‌ کننده ‌ای را در یک منطقه ایجاد کند.

  تناسب معمولاً با مقیاس کار می کند اما به طرز ماهرانه ای متنوع است. در جایی که مقیاس تضاد اشیاء را با یکدیگر توضیح می دهد ، این نسبت بیشتر در مورد نحوه جستجوی مبلمان و اشیا در یک نقطه ، علاوه بر ارتباط با یکدیگر است.

  سعی کنید از تناسب در خانه خود استفاده کنید تا یک سلسله مراتب بصری ایجاد کنید که برخی از ویژگی ها را برجسته می کند در حالی که برخی دیگر را استتار می کند.

   

  اصل هارمونی

  فضاها و اشیاء مختلف در سرتاسر اتاق نشیمن شما باید مکمل یکدیگر باشند. در نتیجه، این کار هماهنگی ایجاد می کند و هرگونه احساس بی ثباتی را که ممکن است در اتاق نشیمن شما وجود داشته باشد، از بین می برد. اصل هارمونی اساساً تمام اصول دیگری را که به فضای داخلی به درستی انجام می شود، یکپارچگی می بخشد.

  هارمونی در طراحی اتاق نشیمن به نحوه هماهنگی یکپارچه رنگ، دکور و مبلمان با هم، همراه با زیبایی، حالت، تم یا سبک خاص اعمال می شود. اصل هارمونی باعث می شود احساس کنید همه چیز در اتاق نشیمن شما در موقعیت مناسب قرار دارند.

   

  اصل تعادل

  هدف اصل تعادل در طراحی داخلی این است که با تخمین یا برابر کردن وزن بصری یک شی، به فضای اتاق نشیمن شما حس تعادل بدهد. راه های مختلفی برای ایجاد تعادل وجود دارد، از جمله الگو، رنگ، بافت و شکل. هنگامی که تعادل مناسب برقرار شود، فضاهای زندگی شما دارای تقارن و برابری خواهند بود.

  سه نوع مختلف تعادل که هنگام ایجاد طراحی اتاق نشیمن شما رعایت می شود عبارتند از:

  رسمی یا متقارن: رایج ترین نوع تعادل است و مستلزم قرار دادن اشیا و وسایل مبلمان به طور مستقیم در مقابل یکدیگر است. این تعادل به فضای زندگی شما احساس آرامش می دهد اما می تواند خسته کننده و یکنواخت باشد.

  غیررسمی یا نامتقارن: این شکل از تعادل به شما آزادی خلاقیت بیشتری می ‌دهد، به این معنی که وزن‌ های بصری رنگ‌ ها، بافت ‌ها، فرم ‌ها و خطوط متعادل هستند، اما تکرار دقیقی ندارند. در حالی که ساختار کمتری نسبت به تعادل متقارن دارد، برای چشم خوشایندتر است.

  رادیکال: این نوع تعادل زمانی است که عناصر فضای داخلی از یک نقطه کانونی مرکزی سرچشمه می گیرند. به عنوان مثال، صندلی ها دور میز ناهارخوری چیده شده اند. تعادل رادیکال را می توان با بافت، رنگ و تکرار فرم مشخص کرد.

  هنگام جستجوی تعادل، بهترین مکان برای شروع، یافتن یک نقطه کانونی در فضای اتاق نشیمن است. این می تواند یک شومینه، یک تلویزیون یا یک اثر هنری بزرگ باشد.

   

  اصل ریتم

  تکنیک ایجاد جریان در طراحی اتاق نشیمن برای امکان حرکت آزادانه چشمان شما در فضای داخلی به عنوان ریتم شناخته می شود. روش های مختلف ایجاد ریتم در اتاق نشیمن خانه شما عبارتند از:

  انتقال: اغلب یک قطعه مبلمان یا یک ویژگی معماری برای ایجاد جریان مداوم از اشیا در کل فضا استفاده می شود. به عنوان مثال میز ناهار خوری، فرش، نرده پله ها.

   

  تکرار: تکرار اساساً به معنای تکرار عناصر طراحی خاص در فضای اتاق نشیمن است. عناصر طراحی مختلف مورد استفاده شامل رنگ ها، فرم، نور، خط، بافت، الگوها و پارچه می باشد. با تکرار این عناصر طراحی، طراحان به فضای داخلی شما جریان می دهند.

   

  پیشرفت: این نقطه تحت اصل ریتم زمانی که به شیوه ای خاص استفاده می شود، حس عمق را اضافه می کند. روش های مختلف اجرا شامل درجه بندی شکل، اندازه و رنگ است. یک مثال خوب از عنصر پیشرفت در اتاق نشیمن شامل گرفتن میزهای تودرتو در اندازه های مختلف است.

   

  عناصر طراحی داخلی

  جهت شروع کردن ، یک طراح داخلی فضا را با توجه به جنبه های دکوراسیون داخلی مورد ارزیابی قرار می دهد و در نهایت از آنها برای پنهان کردن یا تقویت نمودن ویژگی ها و نقص های مختلف فضا استفاده می کند. به عنوان حداقل ، جنبه های زیر باید به طور مداوم در هر طراحی داخلی در نظر گرفته شود.

   f/طراحی اتاق نشیمن

  رنگ ها

  رنگ اغلب سخت ترین قسمت یک فضا برای طرفداران طراحی داخلی است.  به این دلیل  که رنگ ها بی ثبات هستند. سایه های زیادی برای انتخاب وجود دارد و باید در نسبت های مناسب ایجاد شوند. در غیر این صورت ، آنها به طور هماهنگ تعامل نخواهند کرد. خوشبختانه ، چند قانون رنگ وجود دارد که می ‌توانید از آنها برای اطمینان از متعادل بودن رنگ‌ هایتان در هر زمان استفاده کنید.

   

  بافت ها

  برای تضمین اینکه یک فضا از نظر بصری جذاب است ، عناصر رنگ ، شکل ، الگو ، خط و بافت وارد بازی می شوند. این پایه ‌های مکمل طراحی داخلی با هم تعامل دارند تا ناحیه ‌ای صاف را ایجاد کنند که حواس را بدون اینکه شما متوجه شوید جلب  می‌ کند. بافت در دکوراسیون داخلی به کیفیت سطح یک ماده اشاره دارد. یک کوسن بردارید. چه مواد کوسن صاف ، بافته شده یا گلدوزی شده باشد ، بافتی دارد. بافت یک بخش حیاتی از پازل دکوراسیون داخلی است. درست همانطور که رنگ یک فضا می تواند بر گرم یا سرد بودن آن تأثیر بگذارد، بافت نیز می تواند بر تن و وزن فضا تأثیر بگذارد.

   

  الگوها

  اختلاط الگوها در طراحی داخلی از جمله بخش های پیشرفته دکوراسیون داخلی است. الگوها نیازی به تطبیق ندارند ، بلکه باید با یکدیگر مطابقت داشته باشند و با یکدیگر همکاری کنند. این کار با در نظر گرفتن رنگ ، اندازه و مقیاس انجام می شود.

   

  ایده های نورپردازی اتاق نشیمن

  اتاق نشیمن به طور کلی بزرگترین اتاق خانه است ، مرکز فعالیت هایی مختلفی که در روز و شب انجام می شود. اطمینان حاصل کردن از اینکه اتاق نشیمن برای دور هم جمع شدن به همراه خانواده ، سرگرمی های مختلف ، استراحت کردن ، مطالعه کردن ، تماشای برنامه های تلویزیون و دیگر فعالیت هایی که در این بخش مرکزی از خانه شما انجام می شود، به درستی و به زیبایی نورپردازی شده است ، پیچیده تر از قرار دادن یک لامپ کم نور بالای سر می باشد.

  نورپردازی می‌تواند شامل ترکیبی از نورپردازی محیطی باشد - مانند لوسترها ، دیوارکوب‌ ها ، چراغ‌ های رومیزی ، لامپ‌ های کف و حتی نور شمع - که برای روشن کردن فضای اتاق و با اهداف تعادل است.

  اولین و مهمترین گام در نورپردازی اتاق نشیمن، نحوه استفاده از فضا است.  برای مطالعه یا استراحت،  بهتر است نورپردازی خود را به درستی تنظیم کنید تا برای احساس راحتی بیشتر به شما کمک کند. یکی از کار های روزمره ما در اتاق نشیمن تماشای تلویزیون می باشد. تلویزیون ها نور خود را ساطع می کنند، بنابراین مهم است که نورپردازی شما با آن در تضاد نباشد و باعث ایجاد تابش خیره کننده ای شود که با نمایش مورد علاقه شما تداخل داشته باشد و به چشمان شما آسیب برساند. تابش خیره کننده می تواند از منابع مختلف روشنایی مانند چراغ های رومیزی بدون سایه، نورهای پایین به سمت صفحه نمایش و حتی پنجره ها ایجاد شود. مطمئن شوید که نور و تلویزیون خود را طوری قرار دهید که نور مستقیماً به سمت صفحه نمایش نتابد. بعد از انتخاب نور برای فعالیت های اصلی اتاق نشیمن، مرحله بعدی نورپردازی تاکیدی است. نورپردازی تاکیدی آثار هنری و ویژگی‌های معماری درون فضا را برجسته می‌کند.

   

  هدف از نورپردازی اتاق نشیمن شما چیست؟

  هنگامی که به بهبود روشنایی در اتاق نشیمن فکر می کنید، یکی از گزینه ها طیف گسترده ای از اتصالات و لامپ های نور اتاق نشیمن است که هر کدام برای عملکرد خاصی ساخته شده اند.

  الزامات خاص هر منطقه از اتاق نشیمن را در نظر بگیرید. سعی کنید فضا را به بخش های مجزا تقسیم کنید. مکان هایی را که به فوق العاده ترین نور نیاز دارید، شناسایی و ارزیابی کنید:

  با روشن کردن کل فضای نشیمن، کل نور محیط را افزایش خواهید داد.

  وقتی نور نزدیک محل کار شما روشن تر است خواندن و تمرکز آسان تر است.

  طراحی و اثاثیه اتاق نشیمن شما با افزودن لامپ های برجسته شیک بهبود یافته است.

  نیازهای نورپردازی خود را با فرم مناسبی از نور مطابقت دهید

   

  نکات طراحی فضای کوچک

  وقتی صحبت از فضاهای کوچک به میان می آید ، چند نکته طراحی هوشمندانه می تواند به شما کمک کند اتاق نشیمن خود را به گونه ای پیکربندی کنید که چشمان شما را فریب دهد تا احساس کنید فضای زیادی جادار است.

  انتخاب هوشمندانه با رنگ: از دیوارها / تزئینات / سقف سفید استفاده کنید تا اتاق خود را بزرگ کنید.

  اطمینان حاصل کنید که فرش شما به خوبی با فضای شما مطابقت دارد: کوچک شدن بیش از حد فضا را تنگ می کند.

  از سطوح باز تابنده استفاده کنید: آینه ها می توانند فضای اتاق را بزرگتر نشان دهند.

  کارهای تکمیلی خود را تنظیم کنید: هدف این است که در نهایت لوازم جانبی کمتری داشته باشید، تعداد زیاد قطعات کوچک می تواند باعث به هم ریختگی آن شود. مبلمان چند منظوره در طراحی فضاهای کوچک  در اولویت قرار می گیرند.

  f/طراحی اتاق نشیمن

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.