طراحی استخر

  طراحی استخر

  طراحی استخر|اصول طراحی استخر|طراحی استخر سرپوشیده|استخر باغی زیبا


  طراحی استخر؛چه چیزی بهتر از یک استخر برای ویلا می توان انتخاب کرد؟ به طور قطع طراحی استخر یکی از بهترین کاربری های معماری است که می توانید برای ویلا یا خانه خود در نظر بگیرید. ما در گروه معماری شاین به صورت خلاقانه و معمارانه استخری طراحی میکنیم که به مواردی از قبیل زیبایی و کنترل رطوبت و نورپردازی سحرآمیز و ... پاسخی جسورانه و لوکس بدهد.

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  یک استخر زیبا در حیاط خلوت می تواند به همان اندازه که برای بدن شما طراوت می بخشد، برای ذهن شما نیز آرامش بخش باشد. حتی منظره آب آرام ، چه از داخل خانه ، چه از باغ  یا ایوان شما ، می تواند روح را آرام کند.

  از طرح‌ های مینیمالیستی استخرهای شنا گرفته تا سبک‌ های رسمی ‌تر و پیچیده ‌تر، کلید ایجاد یک استخر شنا پیچیده ، تکمیل منظره به جای رقابت با آن است. این تقریباً در مورد هر ایده طراحی حیاط خلوت ، از آلاچیق گرفته تا باغ کاربرد دارد. یکی از بهترین راه ‌ها برای قرار دادن استخر در منظره ، انتخاب دقیق مواد گیاهی اطراف آن است.

  در مرحله بعد به نحوه تجهیز اطراف استخر فکر کنید. مهم است که مبلمان فضای باز را انتخاب کنید که راحت ، بادوام و متناسب با سبک طراحی استخر شما باشد. البته  ، هیچ استخری بدون حوله های ساحلی کامل نیست. شما میتوانید ، استخر خود را با یک آبنمای جذاب در فضای باز یا تزئینات شیک باغچه تزئین کنید.

   

  اصول ساخت استخر

  هنگام انتخاب پوشش سطحی برای استخر باید چندین فاکتور مانند جذابیت بصری ، بهداشت ، سهولت نگهداری و ایمنی را در نظر گرفت. روکش سنگ محبوب در بین افراد معمولا یک سنگ طبیعی است ، اما متأسفانه، در مقایسه با پرداخت کاشی، ویژگی ضد لغزش ندارد. ما می‌توانیم مجموعه ‌ای از متریال‌ ها و تزئینات را برای استخر و مناظر اطراف شما بسازیم که با خانه و محوطه ‌سازی موجود شما ترکیب شود.

  در انتخاب روکش های طبیعی مانند تخته سنگ نیز باید مراقب باشید زیرا مستعد لایه برداری هستند. کارشناسان طراحی استخر همچنین شما را از استفاده از روکش های مرمری که دارای شکاف هستند منع می کنند. استفاده از سنگ آهک در محیط مرطوب عاقلانه نیست زیرا نرم است و به راحتی فرسایش می یابد.

  بیشتر استخرها برای تکمیل خود از کاشی استفاده می کنند. اگر تصمیم دارید به سراغ کاشی بروید ، ایمنی را در اولویت قرار دهید. مطمئن شوید که روی کاشی‌ های غیر لغزش در مکان‌ های حادثه ‌خیز در شنا استفادده می ‌کنید، مانند مناطق کم عمق و اطراف پله ‌ها.

  ما استفاده از تخته سنگ یا سنگ طبیعی را پیشنهاد نمی کنیم زیرا این سنگ ها بسیار متخلخل هستند و می توانند به سرعت تغییر رنگ دهند. بهترین راه برای دانستن اینکه از چه روکش استخری استفاده کنید این است که قبل از نصب آنها را با مواد شیمیایی استخر آزمایش کنید.

   

  اهمیت عمق مناسب استخر

  در طراحی یک استخر باید چندین جنبه مربوط به امکان سنجی ، دوام و ایمنی استخر در نظر گرفته شود. از نظر پیکربندی فضایی ، عمق استخر یکی از عناصر کلیدی است که بر تمام ساخت و سازها و استفاده از تأسیسات تأثیر می گذارد.

   

  اندازه گیری عمق استخر

  عمق استخر با اندازه گیری فاصله بین سطح آب و کف استخر محاسبه می شود. بسته به شکل و اندازه استخر ، کاربرد مورد نظر آن و قوانین محلی و مقررات ساختمانی ، این عمق می تواند در پارامترهای توضیح داده شده در زیر متفاوت باشد.

  عمق استخر نیز می تواند در همان استخر متفاوت باشد. این موردی است که طراحی ها شامل یک انتهای کم عمق است - که امکان غوطه ور شدن تدریجی شناگران را در آب فراهم می کند. بیشتر استخرهای تفریحی شامل یک انتهای کم عمق و عمیق هستند که عمق استخر به تدریج از یک سر به سر دیگر افزایش می یابد.

   k/طراحی استخر

  رنگ طرح استخر

  نوع رنگ استخر می تواند تاثیر بسیاری در جذابیت و زیبایی آن داشته باشد. رنگ یک عامل مهم در طراحی کلی استخر ها هستند. امروزه ، صاحبان خانه ها و مشاغل در انتخاب سایه ایده آل خود آزادند. از این گذشته ، برای بسیاری یک استخر فقط یک استخر نیست ، بلکه بخشی از یک انتخاب سبک زندگی است.

   

  طراحی استخر و محیط اطراف

  دو استخر یکسان را در نظر بگیرید. اطراف یکی را شاخ و برگ سبز بکارید و اطراف دیگری را سنگ فرش کم رنگ کار کنید. ظاهر آب به طور مشخص بین این دو متفاوت خواهد بود. استخر با گیاهان دارای رنگ مایل به سبز است - که پوشش گیاهی را منعکس می کند - در حالی که استخر دیگر آبی کلاسیک و سنتی خواهد بود. اندازه و عمق استخر شما نیز نقش خود را ایفا می کند. هرچه استخر شما بزرگتر و عمیق تر باشد ، رنگ آب غنی تر است. شما باید محوطه سازی اطراف استخر را در نظر بگیرید. مهم است که تعادلی در کاشت ، مناطق سنگ فرش داشته باشید تا محوطه سازی و استخر مکمل یکدیگر باشند.

   

  عواملی که در طراحی استخر باید در نظر گرفت

  اگر می خواهید در خانه خود استخر ایجاد کنید ، ممکن است عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که ممکن است شامل اندازه و شکل استخر ، هزینه ساخت استخر ، موقعیت مکانی ، زیبایی شناسی و غیره باشد.

   

  هزینه استخر

  ممکن است عوامل زیادی بر هزینه ساخت استخر تأثیر بگذارد. مواد مورد استفاده مانند لوله کشی ، مقدار فولاد ، کاشی های مورد استفاده و غیره همگی می توانند بر بودجه کلی تأثیر بگذارند. بیشتر استخرها نسبت به بقیه نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. بنابراین ، مطمئن شوید که هزینه نگهداری را نیز در نظر بگیرید.

   

  محل استخر

  باید به یاد داشته باشید که موقعیت مکانی ممکن است عامل مهمی باشد که در هنگام ساخت استخر باید در نظر گرفته شود. معمولاً یک استخر نزدیکتر به خانه در نظر گرفته می شود. وجود درختان و قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، محوطه اطراف استخر و حصار باید در هنگام برنامه ریزی طراحی در نظر گرفته شود. فضای موجود و فضای مورد نیاز برای استخر را در نظر بگیرید.

   

  اندازه و شکل استخر

  هندسی، بیضی ، مربع، گرد یا مستطیل هستند.

  میانگین اندازه استخرهای خصوصی از 3.7 متر تا 7.3 متر تا 6.1 متر تا 12.2 متر متغیر است.

  استخرهای خصوصی با استفاده از تکنیک های مختلف ساخته می شوند. پوشش وینیل ، بتن و پوسته های فایبرگلاس یک تکه مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت استخر های شنا در زمین هستند.

   

  عمق پایین

  حداقل عمق توصیه شده برای شنا 1.20 متر است. توصیه می شود در صورت وجود ترامپولین (یک متر بالاتر از سطح آب) عمق را 2.5 متر نگه دارید. اگر ترامپولین بلندتر از یک متر (تا دو یا سه متر) باشد ، حداقل عمق 3 متر لازم است.

   

  انواع سنگفرش

  سنگ فرش یا مواد اطراف و مسیر استخر باید با دقت انتخاب شود تا ایمنی افراد تضمین شود و از ورود بیش از حد آلودگی به آب استخر و همچنین زیبایی شناسی جلوگیری شود. سطوح باید غیر لغزنده ، تراشیده یا ناهموار ، شنی یا لومی نباشند و روی یک پایه مناسب قرار گیرند.علاوه بر سنگ های سنتی و مواد مشابه سنگ ، بسیاری از سطوح تزئینی مصنوعی استخر نیز موجود است.

   

  نورپردازی

  نورپردازی در فضای باز برای اطمینان از استفاده ایمن از محوطه استخر و هر مسیری که در شب به آن می رسد و از آن خارج می شود ، حیاتی است. باید مراقب بود که در عین اینکه نورپردازی باید از نظر زیبایی شناختی دلپذیر باشد ، باید عملکردی نیز داشته باشد و در عین حال برای همسایگانی که ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند ، مزاحم نباشد.

   

  آیا انتخاب رنگ برای طراحی استخر مهم است؟

  پس از تصمیم گیری در مورد نوع طراحی استخر ، زمان انتخاب رنگ استخراست. رنگ استخر نقش مهمی در تعیین رنگ آب استخر دارد به همراه سایر متغیر ها مانند اندازه استخر ، محیط اطراف از جمله نمای سختمان و شاخ و برگ و نور خورشید نیز از عوامل موثر بر رنگ آب هستند.

  صاحبان استخر به استخر خود به عنوان نوعی هنر نگاه می کنند و از آن برای ایجاد یک محیط یا تم در حیاط خلوت خود استفاده می کنند و تقریباً همیشه استخر نقطه کانونی است. رنگ های آب به یک پویایی مهم در طراحی استخر تبدیل می شود. سخت‌ افزار ، نورپردازی استخر و محوطه ، سیستم‌ های صوتی ، مکان ‌های گردهمایی ، همگی برای تکمیل این تجربه هماهنگ هستند. یکی از مهمترین فاکتورهای طراحی خوب استخر رنگ است. رنگ استخر می تواند جلب توجه کند و ارتباط ایجاد کند. رنگ منعکس کننده حال و هوای یک طرح است و می تواند احساسات ، حتی خاطرات را القا کند.

   

  طراحان و معماران ما چه می کنند؟

  ما از دانش خود در مورد فضا و زیبایی شناسی برای ایجاد استخرهای منحصر به فرد استفاده می کنیم که در مناسب ترین منطقه یک ملک قرار دارند. این در مورد استفاده بهینه از فضا ، محیط و ایجاد فضای بیرون از خانه است که مناسب شما است.

   

  طراحی استخر سرپوشیده

  استخرهای سرپوشیده یک طراحی لوکس هستند که در هر زمانی از سال و روز یا شب می توان از آن استفاده کرد و لذت برد. ارائه حریم خصوصی در محیطی تحت کنترل آب و هوا که از آن ها محافظت می شود ، به این معنی است که می توانید بدون توجه به آب و هوا ، آب تنی کنید و همین طور مشکلات نگهداری مربوط به استخر ها در فضای باز مثل جارو کردن برگ ها و دیگر زباله ها را ندارد.

  بعضی از استخرهای سرپوشیده با یک در شیشه ای کشویی یا دیوارهای شیشه ای به فضای اصلی نشیمن خانه ها در ارتباط هستند. استخرهای سرپوشیده در خانه های شهری و یا در آپارتمان گاهی در زیر زمین ساخته می شوند. و ساختمان های مسکونی بزرگ ممکن است دارای خانه های استخری به صورت جداگانه ای در مجاورت خانه اصلی باشند

   

  طراحی استخر هیبریدی

  این طراحی ترکیبی از کلاسیک و معاصر ساده است و تطبیق پذیری زیادی را برای باغ اطراف به ارمغان می آورد در حالی که به طور یکپارچه با زیبایی شناسی خانه ترکیب می شود. نتیجه نهایی یک استخر و فضای باز است که سبک سنتی ملک را در بر می گیرد و در عین حال جدید و امروزی به نظر می رسد.

   

  طرح ها و سبک های سفارشی استخر

  کلاسیک: یک سبک کلاسیک استخری را برای ظاهر مدیترانه ای زاویه دار انتخاب کنید که شما را به بهشت خود منتقل می کند. می ‌توانیم ستون ‌ها، طاق‌ ها ، مجسمه ‌ها یا کاشی کاری‌ های پیچیده را برای افزودن به حس مجلل ترکیب کنیم.

  مدرن: استخرهای مدرن که به دلیل طراحی مربع یا مستطیل خود شناخته می شوند ، متقارن منحصر به فردی هستند و می توانند دارای عناصر طراحی ساده یا عجیب باشند که به آنها اجازه می دهد تقریباً هر سبک خانه را تکمیل کنند.

  فرم آزاد: همانطور که از نام آن پیداست ، استخرهای فرم آزاد مسیر غیر سنتی خود را دنبال می کنند. این استخرها در میان دیگر ویژگی ‌های معماری ملک شما به شکل‌ های نامنظم و لبه ‌های منحنی پراکنده می ‌شوند و به طراحان اجازه می‌دهند تا خلاقانه از فضا در قطعات کوچک ‌تر استفاده کنند.

  طبیعی: تنوعی از استخرهای آزاد هستند ، استخرهای طبیعی استفاده خلاقانه از فضا را یک قدم جلوتر می ‌برد تا طرح را به طور کامل در ملک شما ادغام کند. استخرهای طبیعی همانند برکه ها یا دریاچه ها هستند و اغلب دارای عرشه های سنگی ، ورودی های ساحل ، آبشارها و سایر عناصر موجود در طبیعت یا پارک هستند.

  بی نهایت: این طرح ها که به عنوان حوضچه لبه ناپدید نیز شناخته می شود ، با یک یا چند لبه باز که به آب اجازه می دهد از بالای آن سرازیر شود و در حوضچه ای پایین بیفتد ، بسیار زیبا هستند و چشم را فریب می دهند.

  d/طراحی استخر

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.