طراحی برج باغ

  طراحی برج باغ|هزینه ساخت برج|ضوابط طراحی برج های مسکونی|طراحی برج


  طراحی برج باغ؛ جذابیت طراحی برج باغ برای گروه معماری شاین رسیدن به مفهوم معماری لوکس ایرانی می باشد. هدف ما در طراحی برج باغ تلفیق سبکهای ادوار مختلف معماری ایرانی برای رسیدن به معماری مناسب می باشد که با دیدن آن آثار، قلم و خطوط معمار ایرانی در آن با قدرت دیده شود.

  تعریف برج باغ در واقع برج باغ چیست؟

  مجتمع های مسکونی و برج ها یکی از رکن های اساسی در زندگی شهری است. در حقیقت منظور از برج باغ ساختمان هایی هستند که در باغ ساخته شده باشند. بام‌های سبز ، روف گاردن و ایجاد فضای سبز در بالکن ها همه ی این ها راه‌هایی برای گنجاندن پوشش گیاهی در طراحی ساختمان هستند . برج باغ ها طراحی های جذابی برای ساختمان های امروزی به شمار می روند به این دلیل که افراد از زندگی کردن محیط شهری و شلوغی ها و آلودگی ها خسته شده اند و تمایل دارند در محیط های آرام بخش با فضای های دلنشین و زیبا زندگی کنند. به همین منظور در ده های اخیر طراحی وساخت برج باغ ها در فضای شهری زیاد شده به این دلیل که امروزه افراد تمایل به خرید برج در شهر های بزرگ دارند. هر چه فضاهای سبز بیشتری یک برج باغ داشته باشد کیفیت زندگی افرادی که در آنجا زندگی میکنند را افزایش میدهد و ایجاد فضای سبز با حفظ معماری ایرانی موجب سرزندگی ، کاهش استرس و آرامش می شود. طراحی برج باغ و ایجاد فضا های سبز حتی به بهبود یافتن بیماری های قلبی و یا بعضی از بیماری ها که از شهرنشینی ایجاد می شود تاثیر بسزایی دارد. برج باغ ها ایدهایی عالی به حساب می آیند این نوع از برج ها به دلیل این که فضا های سبز را در خود جای میدهند معمولا دارای متراژ بالا برای طراحی هستند از این رو واحد های زیادی دارند و تعداد خانواده های زیادی در برج باغ ها زندگی میکنند.

  l/طراحی برج باغ

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  برج باغ

  جذابیت طراحی برج باغ برای گروه معماری شاین رسیدن به مفهوم معماری لوکس ایرانی می باشد. هدف ما در طراحی برج باغ تلفیق سبکهای ادوار مختلف معماری ایرانی برای رسیدن به معماری مناسب می باشد که با دیدن آن آثار، قلم و خطوط معمار ایرانی در آن با قدرت دیده شود. برج باغ ها به دلیل ارتفاع زیادی که دارند در مقابل آپارتمان ها و هتل ها دارای ویژگی ها و استاندارد های خاصی می باشند که باید به طور دقیق و کامل برای جلوگیری از هر گونه مشکل رعایت شوند و در صورت عدم رعایت و ایجاد یک آسیب دیدگی جزئی و افزایش آن در کل ساختمان موجب ویرانی و از دست دادن سرمایه ، سرمایه گذاران می شود. ساخت برج باغ نسبت به هتل ها دارای امکانات بیشتری می باشد از جمله مکان های ورزشی و رستوران و یا لابی ، استخر و خیلی گزینه های دیگر است که باید در نگهداری از آنها دقت شود تا از احتمال آسیب دیدگی به ساختمان جلوگیری کرد.

   

  طراحی برج باغ ها

  معماران و محققان معماری امروزه به فکر طراحی هایی هستند که به پایدار کردن هر چه بیشتر ساختمان ها کمک کنند در جوامع امروز با افزایش جمعیت و زندگی شهر نشینی و آلودگی بیشتر منابع طبیعی و استفاده کردن از انرژی های تجدید پذیر در طراحی ساختمان ها  از دغدغه های معماران می باشد. گروه متخصصین شاین با طراحی برج باغ هایی به سبک معماری ایرانی و تلفیق معماری های دورهای مختلف ایرانی و معماری های نوین امروزی به فکر طراحی ساختمان های سبز و برج باغ ها و بدست آوردن یک طراحی مناسب هستند. ایجاد جنگل‌های عمودی مانند بام‌های سبز در برج ها به خنک‌تر ماندن ساختمان و شهر اطراف آن در فصل تابستان کمک می‌کنند. آنها تنوع زیستی شهری را بهبود می بخشند و شهر چهره زیبایی به خود می گیرید. و در نهایت موجب آرامش ساکنین می شود.

   

  طراحی برج باغ‌ از نظر معماری شهری

  معماران گروه شاین در طراحی برج باغ ها تلاش می کنند که استفاده کردن از گیاهان مختلف و درختچه ها در قسمت های مختلف برج ها را در الویت قرار دهند از طراحی پلان محوطه‌سازی گرفته تا لابی و روف گاردن و بالکن ها همگی از این اصل پیروی می‌کنند. به همین منظور معمولا طراحان متراژ واحدهای مسکونی برج باغ‌ها را در طراحی بزرگ در نظر گرفته می گیرند . در طراحی هایی که برای برج باغ ها انجام می شود محوطه سازی و فضای سبز که در نظر گرفته می شود نسبت به آپارتمان ها و محوطه سازیی هایی که بصورت معمولی انجام می شود گسترده تر و بزرگ تر می باشد. در طراحی برج باغ ها علاوه بر ایجاد فضای سبز در محوطه که برای همه ی ساکنین برج مشاء است پلان های طراحی شده ای با بالکن های بزرگ و روف گاردن همگی با پوشش های سبز و حتی برخی از درختان طراحی و اجرا می شوند. باید در نظر داشت که طراحی ها دارای نماهای مختلف باشد و از طرفین برج ها آزاد در نظر گرفته شود. که بتوان در جهت‌ های مختلف معمولا ( در 4طرف )  برج بالکن‌ ها و تراس ها ، روف گاردن‌ های سبز را طراحی کرد. چهار طرف این برج ها فضای سبز دارند و به این ترتیب برای  همه ی واحد ها در همهی جهت های برج باغ ها می توان پنجره و بالکن در نظر گرفت. به همین دلیل واحد های مسکونی برج باغ ها روشن ونورگیر است و بی تردید چشم اندازی بسیار جذابی خواهند داشت.

   

  ترویج سبک زندگی فعال

  دسترسی به فضاهای سبز با کیفیت خوب و به خوبی نگهداری شده به فعال نگه داشتن جمعیت کمک می کند. آنها ما را تشویق می کنند که بیشتر پیاده روی کنیم، ورزش کنیم، یا به سادگی به بیرون برویم و از یک محیط سبز و طبیعی لذت ببریم. کسانی که در نزدیکی چنین فضاهایی زندگی می کنند، به دلیل نزدیکی به آنها، به احتمال زیاد از آنها استفاده می کنند. در نتیجه، روند رو به رشد برای رهبری یک سبک زندگی سالم شاهد تقاضای بیشتری برای مسکن است که این مزیت را ارائه می دهد.

  زمین های بازی در فضاهای سبز رایج هستند و ورزش های فیزیکی را برای جوانان فراهم می کنند. در مناطق شهری، کودکان اغلب دسترسی محدودی به طبیعت دارند، بنابراین گذراندن وقت در پارک مهم است. بازی در میان درختان و حضور در اطراف حیات وحش یک تجربه یادگیری ضروری برای آنها است. فضای سبز همچنین برای تشویق بیشتر وقت خانواده در کنار هم عالی است.

   

  اخذ مجوز ساخت برج باغ

  اصلی ترین عامل جهت ساخت و اجرای پروژه برج باغ دریافت مجوز ساخت از طرف شهرداری منطقه مربوطه  است که این گونه مجوز ها از سال 1396 تا کنون این مجوز ساخت تنها در موراد بخصوص و با بررسی های کمیسیون های مربوطه در شهرداری ها ارائه می شود. و اکنون مجوز های برج باغ ها با روش سختگیرانه ای صادرمی شود. و دولت تمایل دارد سازندگان را به دلیل تخلفات انجام شده به سمت احداث خانه باغ هدایت نمایند. خانه باغ ها هم بعد از برج باغ ها در دستور کار قرار داده شده تا مردم به سمت زندگی آرام تر روی آورند . خانه باغ ها یعنی خانه هایی هستند که در باغ ها احداث می شوند و در دو یا سه طبقه ساخته می شوند.

   

  d/طراحی برج باغ

  طراحی بام سبز و یا روف گاردن

  به زبان ساده به فضای سبزی که بر روی یک لایه عایق رطوبتی روی پشت بام های برج ها و ساختمان ها ساخته شده است، بام سبز می گویند. برای اجرای بام سبز معمولاً عایق رطوبتی مخصوص، لایه زهکشی، سیستم آبیاری و پرچین روی سطح بتنی طراحی و نصب می شود و سپس طراحی فضای سبز بر روی آنها انجام می شود. بام سبز یا همان روف گاردن به گونه ای است که با فراهم آوردن شرایطی برای تنوع زیستی گیاهان ، یک سیستم سبک وزن ایجاد می شود.

  سقف ها و دیوارهای سبز، چه به صورت عمودی و چه در ارتفاع، به طور همزمان در خدمت منافع عمومی جامعه و محیط زیست هستند.

  افزایش جمعیت شهرها و در نتیجه ارزش بالای زمین های شهری، بیشتر فضا به ساخت واحدهای مسکونی اختصاص یافته است و نمی توان به ساخت فضاهای باز امیدوار بود. امروزه تراکم ساخت و ساز و ارتفاع با عبارات «سازگاری با محیط زیست» و «حداکثر بازده سطوح موجود» در دستور کار قرار گرفته است. یکی از فراگیرترین راهکارها در کشورهای توسعه یافته افزایش فضای سبز غیرهمسطح است. با ارتقای سقف ها و دیوارهای سبز، می توان بدون تغییر کاربری زمین، فضای سبز را به صورت عمودی یا ارتفاعی افزایش داد و در عین حال منافع عمومی جامعه و محیط زیست را تامین کرد.

   

  افزایش بهره وری از فضاهای بلا استفاده

  از مزایا و ویژگی های  بام سبز می توان به جذب آب باران، جذب گرد و غبار و آلودگی هوا و در نتیجه شادابی هوای اطراف و جذب آلودگی صوتی اشاره کرد. یک بام سبز می تواند بیش از 50 درصد از آب باران را برای استفاده بعدی ذخیره کند و از هدر رفتن آن جلوگیری کند. آب اضافی نیز از طریق کانال های زهکشی از بام سبز خارج می شود. از نظر زیست محیطی اگر بام سبز در مناطق شهری به صورت گسترده اجرا شود، با جذب دی اکسید کربن و تولید اکسیژن باعث تصفیه و کاهش آلودگی می شود. بر حسب مطالعاتی که به واسطه ی یک تیم تحقیقاتی انجام شده است، 1.5 متر مربع از گیاه با ارتفاع 40 سانتی متر، می تواند اکسیژن مورد استفاده انسان را به مدت یک سال تامین کند. سطح این گیاهان ذرات معلق موجود در هوا را جذب می کند و در نهایت این ذرات توسط باران به لایه کاشت وارد می شوند.

  یکی دیگر از مزایای بام سبز نسبت به بام های سنتی صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های گرمایش و سرمایش است. رشد گیاه بر روی پشت بام ها موجب کاهش گرما و دمای هوای اطراف ساختمان در فصل تابستان می شود و به دلیل توانایی عایق کاری لایه های کاشت بر روی  بام ها ، از ورود شدن گرما به داخل ساختمان جلوگیری می کند. این خاصیت عایق کاری بام سبز در زمستان نیاز به انرژی حرارتی داخل ساختمان را کاهش داده و به ذخیره انرژی کمک می کند. با توسعه و گسترش بام های سبز در مقیاس شهری، با توجه به بحران انرژی و آلودگی کنونی، ابعاد وسیع صرفه جویی در انرژی عمومی و خصوصی می تواند در مقیاس جهانی مفید باشد. بهترین نوع عایق رطوبتی جهت بام سبز به واسطه ی قیر اصلاح شده با پلیمر SBS تولید می کنند . اگرچه قیمت نهایی این نوع عایق رطوبتی بالاتر از عایق رطوبتی معمولی مانند ایزوگام است، اما به دلیل اینکه از بهترین پلیمر اصلاح کننده قیر، از ریشه ساخته شده است. این گیاه به مرور زمان از ریشه زایی جلوگیری می کند و تحمل و انعطاف پذیری بسیار بالایی به سرما دارد.

  از دیگر اثرات زیست محیطی بام سبز می توان به کاهش و اصلاح شدت آلودگی صوتی به ویژه در شهرهای بزرگ اشاره کرد. بام سبز به عنوان یک عایق صوتی عمل می کند و با جذب امواج صوتی توانایی کاهش آلودگی صوتی را دارد. لایه کاشت بام سبز فرکانس های پایین را جذب می کند و پوشش گیاهی آن فرکانس های بالا را جذب کرده و از شدت آن می کاهد. در نتیجه، این نوع سقف ها به ویژه برای ساختمان های مجاور فرودگاه ها، بزرگراه ها، ایستگاه های قطار، کارخانه ها و دیگر مراکز صنعتی پر سر و صدا موثر هستند. طبق تحقیقات انجام شده ، یک لایه کاشت به عمق 12 سانتی متر می تواند آلودگی صوتی را تا 40 دسی بل کاهش دهد.

  d/طراحی برج باغ

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.