طراحی مجتمع مسکونی

  طراحی مجتمع مسکونی

  طراحی مجتمع مسکونی|روند طراحی مجتمع مسکونی|نکات مهم طراحی مجتمع مسکونی


  طراحی مجتمع مسکونی؛ خانه، خودم هستم. مرز آرامش و آشوب. از میان فضاهای پیرامون، خانه بلافصل ترین فضای مرتبط با آدمی است. از او تاثیر گرفته و بر او تاثیر میگذارد. گروه شاین در طراحی و ساخت خانه تلاش بر شکلگیری هویت گم شده مفهوم خانه در ضوابط شهری امروزی دارد. سازماندهی خلاقانه فضا و حداکثری ساخت بهینه فضاهای داخلی، ارتباطی با ساختاری در هم تنیده از اهداف ساخت خانه برای ما است. خانه برای گروه شاین ماشینی برای زندگی نیست.

  g/طراحی مجتمع مسکونی

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  به دلیل رشد جمعیت؛ که موضوع فرهنگ، سیاست، تکنولوژی و... است ، شهرک های زیادی برای اسکان مردم ایجاد شده است. ساختمان ‌ها که از واحد های بسیار زیادی تشکیل شده ‌اند تا خانواده‌ های بیشتری را می توانند سرپناه کنند ، باید ساخته می ‌شدند و بنابراین باعث ساختمان ‌های بلند تر شد. ساختمان های بلند تر مشکلات زیادی را برای شهر، جامعه و حتی محیط زیست ایجاد می کنند. مکان های مرده، فضا های فقیرانه ، بدون سرگرمی ، بدون ارتباط مردم را بی انگیزه می کند.

  اما ما  ؛ به عنوان معماران، باید مسئول طراحی مکان های راحت تری برای مردم باشند تا نیازهای خود را تامین کنند. بنابراین، پاسخ یافتن راه حلی برای این موضوع بود. ما باید به گونه ای طراحی کنیم که به مردم انگیزه دهیم که زندگی ارزش های بسیار مهمی دارد.

  مکان های زیادی وجود دارد که افراد می توانند نگرش تعاملی با یکدیگر داشته باشند. بنابراین تصمیم گرفته شد مجموعه ای با فضاهای مشترک زیاد طراحی شود که افراد بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. تعجب می کردم که چه می شود اگر این منطقه مشترک را الهام بخش تر و عالی تر طراحی کنیم.

  علاوه بر داشتن یک منطقه مشترک با کیفیت بالا ، باید چیزی وجود داشته باشد که بتواند افراد را به یکدیگر متصل کند. پل جواب بود. چند پل وجود دارد که در پروژه مورد استفاده قرار می گیرد و به راحتی می تواند قسمت های مختلف مجموعه را به هم متصل کند. آنها یک راه گردش عالی و دسترسی بهتری ایجاد می کنند.

  طراحی با استخراج از زمین آغاز شده است. گرمای کمتر خورشید در تابستان و هوای خنک بیشتر در طراحی انتظار می رفت. هر انبوه مجتمع دارای یک حیاط خلوت نیمه خصوصی برای افراد خاصی است که می خواهند مکان خصوصی تری داشته باشند.

   

  حفظ حریم خصوصی در مجتمع مسکونی

  یکی از عواملی که اغلب موضوع بحث در فرآیند طراحی خانه سفارشی است ، نیاز به حفظ حریم خصوصی است - هم در داخل خانه ، هم از سوی سایر ساکنان ، و هم در خارج از خانه ، و همین طور برای همسایگان. هنگام در نظر گرفتن تمایل معماری مدرن به پلان طبقه باز، حریم خصوصی چیزی است که ما در شرکت تخصصی شاین این نوع رویکرد را طراحی خود جدی می گیریم و می بینیم که مشتریان ما عمیقاً به این موضوع اهمیت می دهند.

  در مجتمع های مسکونی تامین کردن حریم خصوصی  افراد در دو بعد اصلی آن یعنی حریم خانوادگی و حریم فردی به عنوان  یک مولفه ای تاثیر گذار در تامین امنیت و آرامش ساکنین در اولویت قرار می گیرید. در واقع ، نگرش افراد نسبت به حریم خصوصی بخشی از فرآیند اجتماعی شدن آنهاست. برای برقراری روابط اجتماعی باید به حریم خصوصی افراد و گروه ها در عموم توجه شود. ایجاد تعادل بین حریم خصوصی و تعامل اجتماعی در پرتو ارزش های فرهنگی جامعه ضروری است. حریم خصوصی فرآیندی است که برای تعیین مرزهای بین افراد انجام می شود و از طریق آن فرد یا گروه بر نحوه تعامل آنها با دیگران نظارت می کند

   

  حریم خصوصی بصری و صوتی

  مکان یابی و طراحی خانه ها برای افزایش حریم خصوصی بصری و صوتی، در حالی که اثرات بصری و صوتی توسعه بر روی خواص مجاور را به حداقل می رساند.

   

  کنترل ها

  چیدمان داخلی ساختمان های مسکونی  ، بازشوهای پنجره ها، محل زندگی در فضای باز ( به عنوان مثال حیاط و بالکن ) و ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که تاثیر و انتقال صدا را به حداقل برساند.

  از طریق چیدمان ساختمان ، مکان یابی و طراحی پنجره و بالکن و استفاده از وسایل غربالگری، از جمله محوطه سازی، نگرش مستقیم به مناطق اصلی زندگی و فضاهای باز خصوصی خانه های مجاور باید به حداقل برسد. در صورتی که اتاق مشرف به پنجره خانه مجاور یا فضای باز خصوصی یک خانه مجاور مناسب نمی باشد.

  امکانات تفریحی فعال (مانند استخر های شنا) باید دور از اتاق خواب خانه های مجاور قرار گیرند.

   f/طراحی مجتمع مسکونی

  اکنون شش ویژگی ضروری آپارتمان مسکونی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

  مکان
  حتی قبل از اینکه وارد یک مجتمع آپارتمانی مسکونی شوید، مکان آن باید به طور کامل بررسی شود. باید اطمینان حاصل کنید که مکان آپارتمان شما در مرکز امکاناتی مانند بیمارستان ها ، مدارس ، موسسات آموزشی،  فروشگاه های بزرگ ، مراکز خرید و غیره قرار دارد.

  برخی از مجتمع‌های آپارتمانی مسکونی شامل مدارس، یک تئاتر تک صفحه‌ای، یک خواربارفروشی بزرگ یا چندین و یک مرکز کمک‌های اولیه کوچک هستند. اما این امکان برای اکثر مجتمع ها به دلیل کمبود جا و حتی شاید به دلیل محدودیت های فنی وجود ندارد.

  یک مجتمع آپارتمانی مسکونی دورافتاده با تمام امکانات رفاهی اما بدون ارتباط با امکانات اجتماعی و اشتراکی ممکن است زندگی کردن در آن را با مشکل مواجه کند. از این رو ، مکان به مهم ترین ویژگی در خرید آپارتمان تبدیل می شود.

  پارکینگ ماشین
  معیارهای پارکینگ خودرو معمولاً توسط توسعه دهندگان در یک مجتمع آپارتمانی مسکونی انجام می شود. با این حال ، توصیه می شود بررسی کنید که آیا پارکینگ کافی و جادار برای حرکت آسان خودرو در نظر گرفته شده است یا خیر. اگر بیش از یک ماشین دارید ، پارکینگ اضافی موجود را بررسی کنید. همچنین باید بررسی کنید که آیا پارکینگ کافی برای بازدید کنندگان فراهم شده است یا خیر. خرید یک آپارتمان مسکونی با پارکینگ اختصاصی برای جلوگیری از هرج و مرج منظم در فضای پارکینگ ضروری است.

  در حالت ایده آل ، پارکینگ سرپوشیده بر پارکینگ روباز ترجیح داده می شود. اما اگر به دلیل محدودیت های برنامه ریزی، پارکینگ کاملا سرپوشیده در دسترس نباشد ، حداقل باید ترکیبی از پارکینگ سرپوشیده و باز وجود داشته باشد.

  ویژگی های امنیتی
  برای اطمینان از آرامش و امنیت روانی آپارتمان شما باید ویژگی های امنیتی لازم را داشته باشد. بنابراین ، شما باید اطمینان حاصل کنید که مجتمع آپارتمانی مسکونی دارای امنیت سرنشین دار خوبی است و به خوبی مجهز به دوربین های نظارتی است که کل محل را بدون هیچ نقطه کوری پوشش می دهد. علاوه بر این ، همچنین بررسی کنید که آیا در آپارتمان شما تلفن درب تصویری چند آپارتمانی نصب شده است یا خیر. این به شما این امکان را می دهد که با بازدیدکننده خود صحبت کنید.

   

  سازگاری با محیط زیست
  یک آپارتمان سازگار با محیط زیست برای شما هزینه کمی بیشتر خواهد داشت اما مطمئناً مزایای طولانی مدتی را برای شما به همراه خواهد داشت.

   

  تعمیر و نگهداری در محل
  پرسنل تعمیر و نگهداری آموزش دیده و کارآمد در محل باید برای رسیدگی به مشکلات خانگی مانند لوله کشی ، برق، مکانیک و غیره در زمان واقعی تنها با یک تماس تلفنی حضور داشته باشند. این آرامش روانی شما را حفظ می کند زیرا نیازی نیست برای یافتن کسی که این مشکلات را برطرف کند عجله کنید.

   

  امکانات تناسب اندام، ورزشی و تفریحی
  آپارتمان مسکونی شامل 5 ویژگی اول هنوز در مورد سلامتی ناقص است. اگر فردی مراقب سلامتی هستید، این یک ویژگی ضروری است و در غیر این صورت، می توانید شروع به تبدیل شدن به یکی کنید. یک آپارتمان زمانی کامل می شود که دارای سالن بدنسازی، آبگرم، باشگاه ورزشی، پیست دویدن و فضای بازی کودکان برای حفظ تناسب اندام آنها باشد. بخشی از منطقه تفریحی به طور کلی به سالمندان اختصاص دارد که می توانند در آنجا بنشینند و از هوای تازه و گفتگوهای لذت بخش لذت ببرند.

   

  اهمیت فضاهای باز در یک پروژه مسکونی در مکان های شهری

  با نوآوری‌های مختلف در زمینه املاک و مستغلات در طول سال‌ ها ، فضای باز گسترده هنوز یک جنبه حیاتی برای هر ساختمان مسکونی ، به‌ویژه در شهرهای شهری است. با شلوغی و شلوغی شهرهای مدرن که منجر به مشکلات زیست محیطی مختلف می شود ، یک پروژه مسکونی با فضای باز مناسب نیاز روز است.

   

  اهمیت فضاهای باز

  با رشد روزافزون جمعیت و زیرساخت ‌ها در شهرهای شهری، ایجاد فضاهای باز کافی در پروژه‌های مسکونی خود برای توسعه  ‌دهندگان ضروری شده است. یک فضای باز می تواند برای اهداف تفریحی مختلف مانند پارک دویدن ، پارک برای بچه ها و باغ ها استفاده شود. یک فضای باز با دقت ساخته شده نه تنها جذابیت زیبایی شناسی پروژه را افزایش می دهد ، بلکه فواید زیادی برای سلامت روحی و جسمی ساکنان دارد. فضای باز که برای مقاصد تفریحی مختلف استفاده می شود، ساکنان را به انجام فعالیت های بدنی مختلف مانند دویدن، پیاده روی صبحگاهی و یوگا تشویق می کند که به رفاه آنها کمک می کند. مقدار تهویه سالمی را برای ساکنان فراهم می کند که به آنها کمک می کند تا شاداب بمانند. بچه ها همچنین می توانند از فضای باز برای فعالیت های مختلف در فضای باز استفاده کنند که آنها را تناسب اندام نگه می دارد و تأثیر مثبتی بر رشد آنها دارد.

  یک جامعه دردار با فضای باز مناسب  ، محیطی امن و مطمئن را برای ساکنان خود فراهم می کند. در کنار اهداف مختلف تفریحی ، محلی برای معاشرت ساکنان خود نیز فراهم می کند و در نتیجه پیوند اجتماعی بین ساکنان افزایش می یابد. یک روز طولانی کار سخت و سفر در محیط های آلوده به دلیل حجم زیاد ترافیک می تواند برای هر فردی ضرر داشته باشد. یک فضای باز می تواند راهی کارآمد برای استراحت و آرامش ساکنان آن باشد. پروژه های مسکونی با فضای باز پر استفاده در مقایسه با آپارتمان های مسکونی بدون فضای باز ارزش فروش مجدد بیشتری دارند. با توجه به اینکه اکثر مردم شهری هوس یک زندگی روستایی ساده با مزایای یک کلان شهر را دارند، یک پروژه مسکونی با یک فضای باز خوب برنامه ریزی شده می تواند بهترین گزینه باشد.

   

  بلوک محیطی مسکونی: اصول، مشکلات و ویژگی ها
  بلوک محیطی برای ما مفید ترین و معتبر ترین نقطه شروع برای اجزای مسکونی طرح های اصلی ما است. البته روش ‌های بی ‌شماری برای ساخت فرم شهری وجود دارد که هر کدام در هر موقعیتی محاسن یا معایب خاص خود را دارند. اما حتی هنگام پیشنهاد فرم‌ های جایگزین ، بلوک محیطی را به عنوان مدلی در نظر میگیریم که براساس آن می ‌توان آن ‌ها را توسعه، آزمایش و درک کرد. چرا این مدل تا این حد قانع کننده باقی مانده است و محدودیت های آن چیست؟

  f/طراحی مجتمع مسکونی

  فضاها
  بلوک محیطی شکل شهری است که توسعه یک بلوک شهری را در امتداد بیرونی ترین - یا عمومی - لبه های آن متمرکز می کند. تعدادی از پیامد های مهم از این سرچشمه می گیرد. شاید مهم ‌ترین آن این باشد که الگوی زیربنایی زمین ‌های خصوصی، خیابان ‌ها و فضا  های عمومی را که شهر را تشکیل می ‌دهند، تقویت و روشن می‌کند. اما مسئله صرفاً شفافیت نیست. بلوک‌ های محیطی با مشخص کردن شدید لبه ‌های خود ، خیابان‌ ها و میادین شهر را به عنوان فضا های مثبت و اتاق ‌های شهری در نظر می‌گیرند. و با قرار دادن کاربری های تجاری در تماس مستقیم با این حوزه عمومی ، بلوک محیطی بهترین فرصت ممکن را برای تماس و تبادل فراهم می کند.

  اما فضای بیرونی در شهرها همیشه عمومی نیست. از آنجایی که اعماق ساختمان ها با نیاز به نور روز کافی تعریف می شو د، پلان محیطی به طور طبیعی یک فضای باز در مرکز خود ایجاد می کند. این فضا هیچ تعهدی به عمومی بودن ندارد و - در بسیاری از موارد بهتر است چنین نباشد. در بلوک های محیطی سنتی - آنهایی که دارای تعدادی مالکیت زمین های مختلف هستند - این فضا معمولاً به باغ های خصوصی ، حیاط ها و ساختمان های جانبی اختصاص داده می شود. در طرح هایی که یک توسعه واحد کل یک بلوک شهری را در بر می گیرد، این فضای مرکزی اغلب به انواع عملکردهای مشترک داده می شود: فضاهای بازی، باغ ها، پارکینگ دوچرخه. در هر صورت، گونه‌شناسی بلوک محیطی تمایز صریح بین قلمرو خصوصی یا اشتراکی و قلمرو عمومی را ترویج می‌کند. این عدم ابهام مهم است. هر نوع استفاده «قوانین» رفتار و مهمتر از همه، رژیم های نگهداری خاص خود را دارد.

  d/طراحی مجتمع مسکونی

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.