طراحی ویلا

  طراحی ویلا|طراحی ویلا ایرانی| طراحی ویلا مدرن دوبلکس|اصول طراحی ویلا


  طراحی ویلا؛ زندگی در آن جاریست. دوری از هیاهو باعث تقاطع تمایل انسان به شهرنشینی و آشتی با طبیعت میشود. گروه شاین در ساخت ویلا با نگاهی به ملاحظات اقلیمی و برداشتی آزاد از المانهای خانه های بومی منطقه سعی در ایجاد کیفیت فضایی را دارد که تجربه کننده آنرا به گردش در فضا ترغیب میکند و امکان رسیدن به آزادی و آرامش را به حداکثر خود میرساند.

  s/طراحی ویلا

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  کل طراحی هر ویلا ، از جمله معماری ، منظره ، طراحی داخلی و سایر ویژگی های آن ، از مهم ترین عوامل است . خارق ‌العاده‌ ترین ویلا های لوکس بدون شک زیبا هستند و هر کدام دارای شخصیت متمایزی هستند که در نمای بیرونی ، داخلی و محیط اطراف ساختمان منعکس شده است.

   

  طراحی ویلا مدرن چیست؟

  معماران گاهی اوقات بر سر تعریف واقعی معماری مدرن اختلاف نظر دارند. به طور کلی می توان بیان کرد که طراحی ویلا در نوع سبک  مدرن بر خطوط تمیز و اشکل های هندسی تاکید می کند . قوس‌ ها ، خطوط سقف‌ های جالب ، و دیگر امکانات مجلل را با لبه ‌های مربع ، طراحی ساده و عدم تقارن عمدی معامله می‌ کنند . خطوط عمودی و افقی را با هم ترکیب می‌ کنند تا تاثیری دراماتیک بدون غلبه بر چشم ایجاد کنند.

  ویژگی های محبوب در طراحی های ویلا مدرن شامل تمرکز بر نور طبیعی ، پلان های باز ، طرح رنگ تک رنگ در رنگ های خنثی ، مواد طبیعی و فناوری ویلای هوشمند است.

   

  فرآیند طراحی برای طرح های ویلا مدرن

  یک پلان سفارشی معمولاً مسیری است که برای سبک معماری مدرن پیش می رود. این اجازه می دهد تا برنامه های ویلا با نیازهای منحصر به فرد ، مانند یک زمین باریک یا طرح های فوت مربع خاص سازگار شود.

  طراحی نقشه های ویلا  مدرن شما با تحقیق و الهام شروع می شود . نگاهی به دیگر ویلا های مدرن نقطه شروع خوبی برای آنچه در ویلا خود داشته باشید فراهم می کند.

  از آنجا ، طراح یک طرح مفهومی ایجاد می کند تا ایده های شما را زنده کند. این فرصت شماست تا ایده های خود را اصلاح کنید.

  طرح شماتیک لایه ای از جزئیات را به نقشه های ویلا مدرن اضافه می کند . نمای بیرونی و داخلی ویلا و همچنین سیستم های آن را ترسیم می کند.

  در مرحله بعد ، مرحله توسعه طراحی ، طرح شماتیک را بررسی می کند و شامل جزئیات لازم برای ساخت نقشه های ویلا مدرن است.

   

  طراحی ویلا انواع سبک های طراحی ویلا

  انواع مختلفی از طراحی فضا های داخلی برای ویلاها و خانه ها وجود دارد . بعضی از طرح ها مد هستند و بعضی دیگر طرح ها کلاسیک های جاودانه هستند . هر نوع سبک در طراحی ها از مبلمان ویژه ، دکور خاص ، نورپردازی برجسته  و لوازم جانبی بخصوص تشکیل شده اند که ظاهری خاص و جذاب به ویلای مورد نظر می بخشد . با آشنا شدن با بعضی از پر طرفدار تربن سبک‌ ها ، بهتر متوجه خواهید شد که چه سبک ‌هایی برای شما مناسب است و ترجیحات و خواسته های شما را برآورده می‌ سازد . باید توجه داشته باشید که کدام یک از طرح ها الهام بخش و عناصر طراحی توجه و نظر شما را به خود جلب می نماید.

   

  طراحی و ساخت تخصصی ویلا

  کارشناسان حرفه ای و با تجربه ی گروه تخصصی شاین در زمینه معماری و طراحی ویلای شما از ابتدای طراحی و ساخت ویلا همراه شما خواهند بود تا با رعایت کردن همه ی اصول طراحی و ساخت ویلای مورد نظر شما آن مکان به خصوص را برای شما احداث می کنند . آرامش  و رفاه در محل در نظر گرفته شما برای طراحی نمودن و احداث ویلا تخصصی باید مراحلی توسط شرکت هایی طی شود که در ادامه مطلب به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

   

  مراحل طراحی و ساخت ویلا

  قبل از بررسی کردن مراحل طراحی ویلا ها مهم است به این نکته توجه کنید که شما می توانید در همه ی مراحل طراحی و البته احداث ویلا شرکت داشته باشید و بر پروژه خود نظارت کنید . نکته ی مهم در اینجا این است که باید به آن توجه شود جهت ساخت ویلا در منطقه مورد نظر شما باید دسترسی ها و مجوزهای لازم جهت طراحی و ساخت ویلا را دریافت نمایید . که با پیگیری ها و اقدامات به موقع  به آسانی می شود این مجوزهای مربوطه را دریافت نمود.

  اولین قدم در طراحی و احداث ویلا ،  بازدید نمودن از فضای مورد نظر است . در این مرحله از  توسط نقشه بردار ، نقشه زمین جهت اجرای طرح برداشته می شود . موقعیت مکانی ویلا یکی از عوامل  مهم  در زمان طراحی ویلا یا حتی جستجوی مکانی برای زندگی می باشد.

  بعد  از مرحله ی بازدید از زمین و نقشه برداری توسط مهندسان ، جهت طراحی ویلا  در ابتدا ایده ها و نظرات و طرح های مختلف متناسب با سازه مورد بررسی قرار می گیرد . بهتر می باشد در این مرحله از پروژه نظرات یک معمار با تجربه را در نظر بگیرید. گروه مهندسین شاین با نظرات عالی خود و تجربه های زیاد در این زمینه می توانند بهترین را هکار ها را به شما ارائه دهند . با این کار طراحی و احداث ویلا جدای از فضای بیرونی و داخلی ویلا زیبا ، شکیل و مورد پسند خواهد بود.

  در مرحله بعدی معمار شروع به کار بر روی پروژه می کند . معمار با در نظر گرفتن مساحت زمین شروع به طراحی ویلای شما می نماید . در این نوع از طرح ، عنصرهای چیدمان و عناصر ویلا بر حسب عواملی مثل جهت طلوع و غروب خورشید ، امکانات طراحی شده  در این ویلا و مصالح به کار رفته در نظر گرفته شده است. بعد از انجام دادن،  عملیات اجرایی به واسطه ی مهندس عمران و دیگر عوامل ساختمانی انجام داده می شود. اطمینان حاصل کنید که چه نوع فضا هایی نیاز دارید . هنگامی می توان یک طراحی را موفق تلقی کرد که همه ی فضا های سازه  و همه چیز با خواسته های کاربران مطابقت کامل داشته باشد و برحسب نوع زندگی و سلایق آن ها به خوبی عمل کند.
  f/طراحی ویلا

  اصول دسترسی به ویلایی زیبا

  دسترسی به یک ویلای زیبا و چشم نواز و دوست داشتنی شامل اصولی است که به شرح زیر بیان می کنیم :

  ویلا ها همیشه برای مکانی جهت تفریح یا استراحت و دوری از فضای شلوغ شهری ساخته و احداث و در نظر گرفته نمی شود. گاهی ممکن است که فضایی مدرن جهت آتلیه و عکاسی داشته باشند و به این منظور در نظر گرفته شود . بعضی از اشخاص حتی این قصد را دارند که یک شهر بزرگ تشکیل شده از چندین مورد ویلا برای خود داشته باشند. از این رو نکته اصلی در این مورد مسائل بودجه موجود و مدیریت  کردن صحیح آن می باشد.

  در قدم بعدی شناسایی کردن سایت های معتبر مهندسی معماری می باشد که طراحان و مشاوران حرفه ای و با تجربه در این زمینه داشته باشد . با در نظر گرفتن این که احداث ویلا برای افراد اکثرا پر از مشکلات و موانع می باشد . جهت غلبه کردن و فایق شدن بر موانع و مشکلات باید با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه در تماس  باشید . و در نهایت می توانید برنامه های  مورد نظر خود را با کارشناس و معماران با تجربه به میان بگذارید و بر حسب نتیجه گیری  و راهنمایی های مشاور خود احداث ویلای خود را شروع کنید.

  جهت دست یابی به یک ویلای زیبا و مدرن مدیریت کردن منابع مالی بر حسب هزینه های ساخت و همینطور طراحی یک ویلای مدرن ضروری می باشد . همانگونه که از آن مطلع هستید در زمان احداث یک ویلا هزینه های گسترده ای به واسطه ی سازنده آن پرداخت می شود . از این رو جهت صرفه جویی و جلوگیری کردن از هزینه های اضافی و بالا بردن راندمان کاری ، یک مشاور و طراح کار بلد و با تجربه می تواند هزینه های اضافی را در پروژه احداث ویلا تا حدودی زیادی کاهش دهد و روند ساخت را با سرعت جلو ببرد.

  بعد از دریافت کردن مجوزهای لازم و مورد نیاز از کارفرما می توانید جهت احداث و اجرای ویلای خود قرارداد های مربوطه را  ببندید . جهت انجام دادن این کار به یک پیمانکار با تجربه و معتمد در زمینه ساخت و ساز نیاز مند خواهید بود ، به این دلیل که او می داند که چطور پروژه شما را با خیال آسوده در محل مورد نظر انجام دهد.

  به طور ویژه منطقه ای را که قصد دارید با آن کار کنید و به ویژه کارگران  ساختمانی خود را بیمه نماید . به این دلیل که در صورت ایجاد هر گونه حادثه احتمالی از لحاظ هزینه خسارت بسیار کمتری به کارفرما وارد خواهد شد.

  یک ویلای رویایی و لوکس و مدرن باید اداری یک طراحی اساسی و بی نقص باشد . از این رو باید با مراحلی مثل فونداسیون پایه ، اسکلت استاندارد همراه داشته باشد و همینطور نمای زیبایی از ویلا ایجاد نماید.

   

  سبک های طراحی ویلا

  اکثرا در طراحی و احداث یک ویلاها 4 سبک مهم در نظر گرفته می شود که ماننند:

  طراحی های مدرن

  طراحی های  کلاسیک

  طراحی های مینیمال

  طراحی های لوکس

  مشتریان می تواند با در نظر گرفتن سلایق خود هر کدام از این نوع سبک ها را انتخاب نمایند . جهت آشنایی با هر کدام از این  نوع سبک ها در ادامه حتما با ما همراه باشید.

   

  طراحی مدرن ویلای

  طراحی مدرن ویلایی با طراحی باز ، راحت مشخص می شود که مکمل سبک غیر رسمی است . برای طراحی ویلای مدرن تلاش می شود تا جایی که امکان دارد فضای بیرون را وارد محیط خانه کند و به طور کل مبتنی بر تعامل با طبیعت اطراف آن باشد. امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی ، لذت بردن از محیطی آرام و به دور از هیاهو ملموس تر از همیشه شده است . بعضی از ضوابط و اصول طراحی و احداث یک ویلای رویایی باید کاملا رعایت شود.

  نورپردازی یک بخش بزرگ  و مهم و محوری هنرهای تجسمی – معماری در ویلا های مدرن و مجلل می باشد . یک طراح با تجربه و حرفه ای نورهای مناسب با فضا  و محیط را در نظر می گیرد تا به درستی فضای ویلا را ترسیم کرده و نورپردازی را به خوبی انجام دهد . رعایت این موارد به ایجاد محیطی دلپذیر و زیبا کمک می کند و در مقابل ارزش زیبایی شناختی ویلا را افزایش می دهد . در طراحی ویلا های مدرن ، به ویژه پنجره ها عنصر مهمی از سبک بوده که همیشه با طراحی بیرونی پنجره ها ادغام می شود.
  h/طراحی ویلا

  معماری کلاسیک

  تقارن در معنای کلاسیک شامل تعادل عناصر و تناسب  های ساختاری است که در نمای زیبای خانه لوکس دیده می شود . بازی زیبای خطوط افقی و عمودی جذابیت بصری را با قالب ‌گیری ظریف ایجاد می ‌کند که به معماری آن غنا و ریتم می ‌افزاید . جدای از عناصر کلاسیک ، از تزریق های مدرنی مانند قسمت بالای دال مانندی که سقف های سنتی را تاج می کند ، استقبال می کنند . پنجره ها و درها به طور استراتژیک در جایی قرار می گیرند که قوس ها را با عناصر مستطیل ترکیب می کند . عناصر کلاسیک هرگز در ارائه آن حس مجلل به یک فضا کوتاهی نمی‌ کنند و صندلی‌ های فضای باز با طراحی فرفورژه قطعاً به این خانه لوکس کلاسیک مدرن می ‌افزایند.

   

  طراحی و ساخت ویلاهای لوکس

  از این معیار طراحی خانه لوکس مدرن یا کلاسیک تر ساخته می شود . ویلای لوکس باید طوری طراحی شود که هر مهمان احساس راحتی کند و حریم خصوصی داشته باشد . اما، علاوه بر این ، این اتاق ها باید رنگ های دلپذیر ، سیستم روشنایی خودکار و دمای مناسب داشته باشند . هر چیزی که قرار است به نفع کسانی باشد که آن اتاق ها را اشغال خواهند کرد.

   

  سبک طراحی ویلا مینیمال

  در یک ویلای لوکس با طراحی مینیمالیستی شما همیشه مواد خالص ، حضور برجسته از اشکال هندسی ، رنگ های گرم و بافت های تمیز را خواهید دید.

  s/طراحی ویلا

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.