طراحی هتل

  طراحی هتل

  طراحی هتل|ضوابط طراحی هتل|روند طراحی هتل|کانسپت طراحی هتل|هتل


  طراحی هتل ؛ هتل جز آن دست از فضاهایی است که برای گذراندن اقامت در تعطیلات آن را برمی گزینیم. هتل ها مهم ترین عناصر مناطق گردشگری به شمار می روند و طراحی هتل و یا محل اقامت برای یک منطقه گردشگری بخاطر رشد اقتصادی و فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. گروه شاين سعی دارد طراحی کارآمد با حداکثر فضا برای اتاقهای مهمان به همراه بالاترین سود دهی به کارفرمايان ارايه دهد همچنين طراحی نمای بیرونی هتل، طراحی نمای داخلی هتل، طراحی لابی لوکس، نورپردازی، میزان آرامش و آسایش برای مخاطب، طراحی اتاق‌های لوکس، تقسیم‌بندی فضاها، استفاده از عناصر طبیعت و فضای سبز، دکوراسیون، چگونگی سبک و غیره، از نکات مهم در طراحی هتل برای گروه ما است.

  معماری و طراحی رشته ای است که طیف وسیعی از گونه شناسی ها را در بر می گیرد. چه یک پارک عمومی، یک ایستگاه راه آهن ، یک ایستگاه اتوبوس یا حتی یک سازه ، امروزه همه چیز توسط طراحان رشته های مختلف معماری طراحی شده است. هتل ها در طول زمان کاملاً فراگیر شده اند . مفهوم طراحی هتل از زمان های قدیم پذیرایی از مسافران بوده است و امروزه به گونه ای متفاوت تکامل یافته و خود را با فرهنگ ها و سنت های مختلف تطبیق داده است. امروز، ما می بینیم که طراحی هتل چگونه گذشته ، حال و آینده آن را در طول زمان متحول کرده است. طراحی هتل فقط به طراحی اقامتگاه و غذا برای مسافران محدود نمی شود ، بلکه ریشه عمیقی در ارائه مهمان نوازی از مهمانان دارد.

  t/طراحی هتل

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.

  اصول طراحی هتل

  تیم طراحی و فنی شرکت شاین تجربه زیادی در طراحی هتل برای هر پروژه از ساخت جدید تا بازسازی و از تبدیل تا بازسازی به ارمغان می آورند. ظاهر جذاب و زیبا در طراحی هتل بسیار مهم می باشد. اولین برداشت از ظاهر هتل ایجاد می شود و این تأثیر به صورت طولانی مدت در ذهن ها باقی می ماند. هر هتل دارای شخصیت متمایز خود است. از آنجایی که شخصیت فرد به طور کلی بر اساس ظاهر فیزیکی ، آراستگی ، زبان بدن و غیره است. به طور مشابه ، تصویر هتل با ظاهر خارجی آن ارتباط برقرار می کند. با توجه  به حال و هوای به وجود آمده توسط ظاهر هتل ، صاحبان پروژه موردی را انتخاب می کند که مناسب آنها باشد. ظاهر جذاب به هتل ها کمک می کند تا با ایجاد تصویر مورد نظر خود در ذهن میهمان آینده ، از نظر رقابتی متمایز شوند. در هنگام طراحی یک هتل ، زیبایی شناسی مختلفی تعیین می شود. نمای نهایی به عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی ، نوع مشتری ، تصویر دلخواه هتل بستگی دارد. مهم‌ ترین و اساسی ترین نکته ‌ای که در تصمیم‌ گیری درباره زیبایی‌ شناسی و ظاهر یک هتل باید مد نظر باشد این است که نباید هیچگونه مانعی در فعالیت ‌های روزمره هتل تداخلی ایجاد کند.

   

  تیم معماری و طراحی

  طراحی هتل یک فرآیند تیمی است و نمی‌توان آن را به صورت مجزا با موفقیت اجرا کرد. این نیاز به یک تیم معماری لایه ‌ای و هماهنگ و هماهنگی نزدیک با مالک ، مدیر هتل ، مشاوران و مقامات تایید دارد. روابط حرفه ای ، اعتماد و دیدگاه مشترک ، برای تحویل به موقع یک پروژه هتل موثر است. ساختار تیم معماری می تواند بر اساس منابع توسعه دهنده ، بخش هتل و پیکربندی ، محدوده و بودجه پروژه یا توسعه اصلی ، در دسترس بودن تخصص حرفه ای ، استراتژی ساخت و ساز و زمان بندی پروژه متفاوت باشد. تیم مشاوران شرکت تخصصی شاین با تجربه کافی می توانند شما را در امر ساخت هتل یاری کنند تا بهترین هتل را در نوع خود طراحی و در نهایت احداث کنید.

   

  معماران طراحی مفهومی

  نقش یک طراح مفهوم ( یا طرح کلی ) هتل ، رسیدگی و حل مسائل مربوط به مقیاس ، جرم و شکل ساختمان هتل است. این چشم انداز نیاز به ارجاع به خلاصه هتل ایجاد شده در مراحل امکان سنجی ، محدودیت های توسعه تعیین شده توسط مقررات محلی ساختمان و متناسب با بافت اجتماعی و تجاری محیط اطراف دارد. خروجی ممکن است در ابتدا طیفی از طرح‌ های مفهومی بی ‌نظم و نسبتاً ساده را فراهم کند ، که سپس بررسی و اصلاح می‌شوند تا عملکرد ، کیفیت ، هزینه و زیبایی ‌شناسی را به حداکثر و متعادل کنند.

  این نقش بسیار تخصصی است ، و مستلزم آن است که فرد یا متخصص معماری تجربه گسترده ای از پروژه های هتل در همان بخش پروژه داشته باشد. این مهم ترین بخش فرآیند طراحی و مسلماً خلاقانه ترین بخش است. این عنصر از فرآیند نیازی به زمان طولانی ندارد و بسته به پروژه ، منابع طراحی و تأیید مفهوم خلاصه/قرارداد در کوتاه‌ مدت چهار تا شش هفته قابل دستیابی است. با این حال ، ضروری است که مفهوم نهایی تایید کامل در تیم پروژه داشته باشد. در واقع ، اغلب ارزیابی و نقطه عطف ارزشمندی است که اطمینان حاصل شود که مالک و مدیر با یک چشم انداز متعهد هستند.

  یک خطای متداول در طراحی هتل در بازارهای نوظهور این است که مستقیماً به طراحی دقیق با استفاده از پارامترهای اساسی محدودیت‌ های سایت یا با هدایت فرآیند تأیید های اداری به طور مستقیم به نمای ساختمان پیش می‌رود.  

   f/طراحی هتل

  طراحان داخلی

  نقش طراح داخلی هتل شامل دامنه وسیعی از فعالیت ‌های شامل هنرهای خلاقانه و طراحی معماری است و به وضوح تعریف یا تنظیم نشده است. نباید با دکوراسیون داخلی اشتباه برداشت کرد زیرا در سطح حرفه ای برنامه ریزی و طراحی فضای داخلی هتل نقشی حیاتی و پیچیده است که با معماری و مهندسی تلاقی می کند و نیاز به دانش قوانین ساخت ، مقررات آتش نشانی و ایمنی ، سیستم های الکتریکی و مکانیکی دارد .

  تجربه و دامنه طراح داخلی باید تمام مناطق مربوط به اموال توسعه شامل مناطق عمومی ، رستوران ها ، امکانات کنفرانس و جلسات ، اتاق خواب مهمان و حمام را پوشش دهد. انتخاب طراح داخلی از پارچه ‌ها ، آثار هنری ، طرح های رنگی ، مبلمان ، پوشش‌ های دیوار ، سقف و کف ، نور و لوازم جانبی باید تعادل ظریفی بین جذابیت زیبایی ، راحتی ، عملکرد ، دوام / قابلیت اطمینان ، انعطاف ‌پذیری فنی ، سلامت ، ایمنی و امنیت برقرار کند. در مورد یک هتل ، داشتن یک طراح داخلی که درک درستی از طراحی هتل را داشته باشد ، بسیار سودمند است. در حقیقت ، گروه طراحی هتل ممکن است تنها یک لیست مختصر از گزینه های طراحی داخلی ارائه دهد .

   

  طراحان آشپزخانه

  طراحی آشپزخانه و تفسیر فنی مفهوم خدمات غذا و نوشیدنی هتل به یک واحد تولیدی کارآمد ، یک کارکرد طراحی بسیار خاص است که معمولاً فراتر از محدوده کاری حتی واجد شرایط ترین معماران طراحی جزئیات هتل است. مدیران هتل با مفاهیم دستوری هتل و رستوران ممکن است طرح ‌بندی‌ های عمومی آشپزخانه را ارائه دهند و اغلب مدل‌ های مقیاس‌ پذیری از تجهیزات مورد نیاز دارند. با این حال ، علاوه بر تقاضای مقیاس پذیر رستوران ها ، هر هتل باید چندین فاکتور پیچیده دیگر را در برنامه ریزی آشپزخانه ها در نظر بگیرد ، از جمله نیازهای کلی پذیرایی هتل (خروجی، اتاق مهمان، بیرون و کارمند) ، محدودیت های فضا ، و محیط خاص . این امکان وجود دارد که مسائل طراحی آشپزخانه را بین معمار ، اپراتور و یا مدیر هتل ، سرآشپز و توسعه ‌دهنده حل و فصل کرد .

  شما همین طور می توانید شکل و عملکرد را در تمامی فضاهای عمومی را متعادل نماید . این شامل چند نکته کلیدی است:

  مطمعن شوید که بخش های نشیمن راحت و روشن می باشند ، مانند نور بالای سر و چراغ های رومیزی در صورت نیاز .

  قسمت های لابی را جهت رفت و آمد پیاده و در دسترس مهمانانی که مشکل حرکتی دارند ، باز بگذارید .

  کفپوش های دارای دوام بیشتر را برای مناطق پرتردد انتخاب نماید.

  هر فضا را با انتخاب های طراحی آن روشن کنید.

   

  نورپردازی هتل

  یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی در هتل‌ ها  نورپردازی می باشد . بین معماری و طراحی داخلی ، نورپردازی اهمین زیادی دارد که قسمت های زیادی از نیازها را می پوشاند. نور میتواند به عنوان خوشامد گویی برای ورود میهمانان باشد و به آنها احساس آرامش بدهد . هر قسمت از فضای یک هتل ، ویژگی منحصر به فرد خود را دارد که با در نظر گرفتن آن باید نورپردازی خاصی هم انجام داد  تا معرف آن قسمت باشد.

  نورپردازی در یک هتل ممکن است آن را دلپذیر و گرم کند یا آن را تاریک و سرد کند. نورپردازی یک نکته مهم برای هتل هایی است که می خواهند محیطی عالی برای مهمانان خود ایجاد کنند. به ویژه پیشرفت‌ های جدید در نورپردازی LED به شما این امکان را می‌دهد که فقط با تغییر چراغ‌ ها ظاهر و احساس اتاق هتل را کاملاً تغییر دهید. در اینجا نگاهی عمیق تر به این می پردازیم که چرا نور در ایجاد فضای مناسب در یک هتل بسیار مهم است.

   

  طراحی نور برای بهترین تجربه مهمان

  نورپردازی هتل باید با در نظر گرفتن مهمانان طراحی شود. کل تجربه مهمان از زمانی شروع می شود که به میز پذیرش هتل می رسید. اگر شب دیر می‌رسید، نورپردازی باید گرم و دلگرم کننده باشد و به شما این امکان را می‌دهد که احساس آرامش و آسودگی داشته باشید. در مقابل ، وقتی صبح می ‌رسید ، باید نور روز یا نور سفید روشن کافی باشد تا به شما کمک کند انرژی و هوشیاری داشته باشید.

   

  از مد ها پیروی نکنید ، به جای آن چیزی بی زمان بسازید

  ساخت یک پروژه هتل جدید ممکن است چندسال هم طول بکشد ، و شما باید این را در هنگام طراحی فضا در نظر داشته باشید. مطمئن شوید که راه ‌حل‌ های طراحی که ارائه می‌دهید منتظر هستند ، در غیر این صورت ، هتل ممکن است در لحظه افتتاح احساس قدیمی بودن کند . فقط از محبوب ترین روندهایی که دیگران برای احداث هتل ها انجام می دهند پیروی نکنید. از استفاده از انتخاب های جدید طراحی نترسید ، بلکه عناصر کلاسیک را نیز در پروژه خود پیاده سازی کنید.

  اطمینان حاصل کنید که طراح داخلی شما به مطالعات موردی در مورد طراحی داخلی هتل های جدید و کلاسیک نگاه می کند تا مطمئن شود که فضای شما به شیوه ای جدید برجسته است . طراحی داخلی برای موفقیت یک هتل ضروری است. اگر هتل داران یک تجربه منحصر به فرد ایجاد نکنند ، مهمانان را نگه نمی دارند. تجربه  ‌ای بسازید که در تمام اتاق ‌های هتل وجود داشته باشد ، از مد ها پیروی نکنید و به محیطی که در آن می‌سازید احترام بگذارید . به این موارد توجه کنید تا هتلی را طراحی کنید که مهمانان آن را دوست داشته باشند.

   

  طراحی داخلی

  طراحی داخلی هم هنر است و هم علم . این بدان معنی است که زیبایی شناسی به دست آمده برای ایجاد یک فضای اتاق دلپذیر، یک احساس ساده یا عقل سلیم نیست ، بلکه شامل دانش گسترده و پیچیده است. قبل از اینکه در مورد نحوه طراحی اتاق هتل صحبت کنیم ، باید انواع مختلف سبک های طراحی داخلی رایج امروزه را بشناسیم:

  نوین

  امروزی

  مینیمالیست

  صنعتی

  سنتی

  روستایی

   g/طراحی هتل

  نکاتی که در طراحی اتاق هتل باید در نظر بگیرید

  هنگام تلاش برای کشف نحوه طراحی یک اتاق هتل ، چندین چیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به آسانی قرار دادن یک یا دو تخت در وسط یک اتاق و اسمش طراحی نیست. هنگام راه اندازی اتاق هتل باید به جنبه ها و عوامل خاصی توجه کرد. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام برنامه ریزی برای طراحی اتاق هتل باید به آنها فکر کنید:

  انواع مختلفی از اتاق های هتل وجود دارد ، و یکی از اولین مواردی که باید به آن توجه کنید ، هدف اتاق است. به طور کلی ، اتاق های هتل به سادگی یک تخت و یک حمام دارند. با این حال ، انواع اتاق های دیگر شامل یک یا چند تخت ، یک فضای نشیمن واقعی ، یک منطقه ناهار خوری ، و احتمالا یک انباری است . وقتی صحبت از آن می شود ، طراحی داخلی باید مکمل هر منطقه و همچنین حفظ عملکرد اتاق باشد.

  بیشتر اوقات ، اتاق‌ های هتل دارای حداقل فضایی هستند که عمدتاً به عنوان فضای خواب عمل می‌کنند. چیدمان و طراحی اتاق باید بتواند فضای موجود را به حداکثر برساند تا بیشترین کارایی و راحتی را به ارمغان بیاورد بدون اینکه اتاق را با مبلمان و تزئینات بیش از حد یا غیر ضروری تنگ کند.

   

  نکات و ترفندهای طراحی داخلی

  حالا دقیقاً چگونه اتاق هتل را طراحی می کنید؟ چیدمان یک فضای زیبا و کاربردی بسیار سخت تر از آن چیزی است که فکر می کنید، و طراحی داخلی به آسانی چیدمان مبلمان و دکور در هر زمان که بخواهید نیست.

   

  در مورد تم و طرح رنگ اتاق تصمیم بگیرید

  در ابتدای طرح طراحی خود ، انتخاب موضوع و مفهوم به شما کمک می‌کند تا طراحی اتاق ایده‌آل خود را با مناسب‌ ترین رنگ دیوار، مبلمان و مفهومی به تصویر بکشید. همانطور که در بالا ذکر شد ، امروزه چندین سبک طراحی داخلی رایج است ، بنابراین برای یافتن مناسب ترین سبک برای هدف اتاق تحقیق کافی انجام دهید.

   

  با مهندسین با تجربه شرکت شاین در امور طراحی و احداث انواع سازه ها مانند هتل ها ، تالار ها ، باغ تالار ها و آپارتمان ها  می توانید با خیال آسوده انواع طراحی سازه های خود را به ما بسپارید و از نتیجه احداث سازه خود رضایت کامل داشته باشید .

  s/طراحی هتل

  برای اطلاعات بیشتر میتوانید با متخصصین شرکت شاین در تماس باشید.


  © 2023 Your Company. All Rights Reserved.